Dziś mamy 12 czerwca 2024, środa, imieniny obchodzą:

25 maja 2024

Pozbywał się śmieci w sposób nielegalny. Mężczyzna został ukarany mandatami

fot. Straż Miejska Nakło nad Notecią

fot. Straż Miejska Nakło nad Notecią

W dniu 20 maja 2024 roku dyżurny Straży Miejskiej# w Nakle nad Notecią otrzymał zgłoszenie dotyczące nielegalnego wyrzucania odpadów do kontenerów umiejscowionych przy jednym z cmentarzy na terenie gminy Nakło.

Funkcjonariusze udali się na miejsce wskazane w zgłoszeniu w celu przeprowadzenia kontroli, która wykazała, że odpady należące do użytkownika posesji mieszkającego w pobliżu cmentarza nie są odbierane przez KPWiK Nakło nad Notecią. Okazało się, że mieszkaniec pozbywał się śmieci w sposób nielegalny oraz nie prowadził obowiązkowej segregacji odpadów, za co został ukarany mandatami karnymi.

Nakielska Straż Miejska przypomina, że zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, każda osoba zamieszkała na terenie gminy Nakło nad Notecią musi być zgłoszona do systemu gospodarki odpadami. Każde wykryte wykroczenie dotyczące nielegalnego pozbywania się odpadów komunalnych w miejscach do tego nieprzeznaczonych skutkować będzie nałożeniem mandatu bądź skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu. Karze podlegają również osoby, które nie segregują śmieci lub robią to w sposób nieprawidłowy.

Materiał: st. insp. Dariusz Chróściński / Straż Miejska Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Ile punktów karnych masz na swoim koncie? Możesz sprawdzić przez internet

Zanim wyruszysz w drogę - sprawdź, ile punktów# karnych masz na swoim koncie. Zrobisz to za darmo, szybko i w prosty sposób – przez internet lub w aplikacji mObywatel.

(czytaj więcej)
0

Zagrożenia w cyberprzestrzeni. Minionej doby napłynęło wiele zgłoszeń

Minionej doby do zespołu CSIRT NASK, odpowiedzialnego m.in. za #administrację samorządową, sektor przedsiębiorstw (z wyłączeniem infrastruktury krytycznej) oraz za zgłoszenia od osób fizycznych, trafiło 2303 zgłoszenia zagrożeń cyberbezpieczeństwa, spośród których zidentyfikowano 329 nowych incydentów cyberbezpieczeństwa, które są obsługiwane przez CSIRT NASK.

(czytaj więcej)
0

"Historia mówi przez pokolenia". Wielkopolski Kongres Pamięci Narodowej

„Historia mówi przez pokolenia” – pod tym hasłem w dniach 18–19 czerwca #2024 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się organizowany przez poznański oddział Instytutu Pamięci Narodowej Wielkopolski Kongres Pamięci Narodowej. Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

(czytaj więcej)
0

"Mam nadzieję, że Zielony Ład zostanie zatrzymany". Europa zaczyna się budzić

Zbliżają się wybory do Parlamentu Europejskiego. Jaka będzie przyszłość Europy#, z jakimi zagrożeniami będą zmagać się kraje unijne, w tym Polska? O tym, rozmawiamy z samorządowcem Jerzym Gawędą.

(czytaj więcej)