Dziś mamy 19 września 2020, sobota, imieniny obchodzą:

13 września 2020

Poznaliśmy nowego sołtysa! Podwójne zebranie w sołectwie Paulina

fot. MM

fot. MM

W sobotę w świetlicy wiejskiej w Paulinie zorganizowano# dwa zebrania sołeckie. W pierwszym, mieszkańcy musieli wyłonić spośród siebie nowego sołtysa oraz członków rady sołeckiej, natomiast w drugim pochylili się już nad podziałem funduszu sołeckiego na 2021 rok.

Przypominamy, że ostatnie zebranie w Paulinie, które odbyło się 19 sierpnia, miało dość nieoczekiwane zakończenie, bowiem tego dnia dotychczasowy sołtys Piotr Łuczak oficjalnie przestał pełnić funkcję gospodarza wsi. Wówczas mieszkańcom nie udało się wybrać nowego sołtysa, przez co zaszła konieczność zwołania kolejnego zebrania.
Mieszkańcy mieli więc prawie miesiąc na zastanowienie się w kwestii wyboru nowego sołtysa i jak się później okazało – był to wystarczający czas. W sobotnim zebraniu, które poprowadził burmistrz Kcyni Marek Szaruga, uczestniczyło łącznie 13 osób, spośród których wyłonił się tylko jeden kandydat na stanowisko gospodarza wsi. Okazał się nim Sebastian Janeczko, którego mieszkańcy poparli niemalże jednogłośnie. Ustępujący sołtys Piotr Łuczak mógł więc symbolicznie wręczyć Sebastianowi Janeczko tablicę z napisem „Sołtys”, powierzając tym samym swojemu następcy opiekę nad sołectwem, w którego skład wchodzą takie miejscowości jak Paulina, Józefkowo oraz Kowalewko-Folwark. Nie był to jednak koniec wyborów, bo jak wiadomo – sołtysa w jego działaniach musi wspierać rada sołecka. Spośród zgromadzonych w świetlicy mieszkańców udało się wyłonić 3-osobowy skład rady. I tak u boku Sebastiana Janeczko stanęli: Piotr Łuczak, Maria Janeczko oraz Alina Sławkowska.

Po zakończeniu wyborów i krótkiej przerwie, rozpoczęło się drugie zebranie sołeckie. Tym razem głównym punktem był podział funduszu sołeckiego na 2021 rok. Nowy sołtys oraz rada sołecka, w której skład wszedł również sprawujący do niedawna funkcję gospodarza wsi Piotr Łuczak, pochylili się na podziałem kwoty opiewającej na 21 tys. 530 zł. Ostatecznie udało się ją w całości rozdysponować na realizację następujących zadań: Utrzymanie dróg na terenie sołectwa, umowa zlecenie na utrzymanie czystości we wsi, rewitalizacja terenów zielonych pod budowę nowej świetlicy wiejskiej, zakup lampy LED, organizacja konkursów i wydarzeń sportowych oraz przegląd świetlicy.

Propozycje sołtysa i rady sołeckiej zostały jednogłośnie zaakceptowane przez mieszkańców. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (8) Zgłoś naruszenie zasad

  • 3 (3)

  Obserwator , w dniu 14-09-2020 13:30:19 napisał:

  A co to za nabory w opiece?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 0 (2)

  Mieszkaniec , w dniu 14-09-2020 13:48:08 napisał:

  A kto jest w radzie sołeckiej?????

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Ja, w dniu 15-09-2020 11:48:36 napisał:

  Czy to prawda że w mopsie ma być zatrudniony jeden z sołtysów? Jak ja szukałam tam pracy to nie potrzebowali

  odpowiedz

  • 0 (2)

  Benia, w dniu 15-09-2020 12:55:05 napisał:

  Poważnie mówicie z tym zatrudnianiem sołtysa w opiece,ale cóż się dziwić jak żony radnych są zatrudniane w urzędzie.

  odpowiedz

  • 2 (2)

  He he , w dniu 15-09-2020 18:09:59 napisał:

  To są na pewno odpowiedzialne decyzje naszej władzy he he

  odpowiedz

  • 1 (1)

  mieszkaniec gminy, w dniu 17-09-2020 00:17:07 napisał:

  Gdzie tak będzie? Kogo zatrudnią? W jakim mopsie? Też tak chcę

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Novitus Deon E
sugerowana cena producenta: 2816,70PLN
Narożnik z funkcją spania, możliwość wyboru tkanin
Meble systemowe w kolorze Biały Uni Mat / Biały Mat
Nowoczesny styl
Stół z blatem szklanym + krzesła
Szczotka elektryczna z jonizacją Fox Red Hot
175PLN 140PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Budowa hal
0

Jakie są najpopularniejsze imiona? Najnowsze zestawienie

Mamy zmianę na pozycji lidera, a dokładnie# liderki, wśród najpopularniejszych imion nadawanych dziewczynkom! W męskiej kategorii zmian brak. Sprawdźcie, jakie imiona – w pierwszym półroczu tego roku – rodzice nadawali swoim dzieciom najczęściej.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Sezon na grzyby w pełni. Poznajcie przepisy z tymi smakołykami

Początek jesieni nie musi oznaczać pożegnania z lokalnymi specjałami i sezonowymi #przysmakami. To pora idealna dla wszystkich miłośników grzybów. Zamiast zerkać w stronę warzywnych grządek, warto skupić się na darach prosto z lasu. Kurki, borowiki, podgrzybki, kanie, rydze, maślaki… Kulinarna wyobraźnia zaczyna pracować na najwyższych obrotach! Zastanawiacie się, jak wykorzystać te aromatyczne i pełne smaku skarby? Skorzystajcie z porad szefa kuchni Knorr i pozwólcie sobie na niezrównaną grzybową ucztę.

(czytaj więcej)