Dziś mamy 23 września 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

14 września 2020

Problematyczne przejście dla pieszych zostanie skrócone. Będzie bezpieczniej?

fot. Anna Duda-Nowicka UM w Kcyni

fot. Anna Duda-Nowicka UM w Kcyni

W dniu dzisiejszym na wniosek Komisariatu Policji w Kcyni odbyło się spotkanie, #w którym uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, Zarządu Dróg Wojewódzkich, Zarządu Dróg Powiatowych i Urzędu Miejskiego z Burmistrzem Markiem Szarugą i Przewodniczącym Rady Janem Kurantem.

Spotkanie dotyczyło bezpieczeństwa na przejściu dla pieszych, w sąsiedztwie którego dochodzi nagminnie do nieprawidłowego parkowania pojazdami. Wniosek policji dotyczył wyłączenia z ruchu części, na której obecnie niezgodnie z przepisami parkowane są pojazdy.

Mowa o przejściu dla pieszych (najdłuższym w Kcyni) znajdującym się na ul. Szewskiej w sąsiedztwie placu Jana Czochralskiego. W wyniku nieprawidłowego parkowania dochodzi w tym miejscu do wielu wykroczeń. Ale co najważniejsze ograniczona jest widoczność podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych i utrudniony wjazd na ul. Szewską.

Spotkanie zakończyło się ustaleniami dotyczącymi tego, iż przejście dla pieszych w tym miejscu zostanie skrócone. Dodatkowo brana jest pod uwagę zmiana organizacji ruchu polegająca na tym, że  ul. Szewska byłaby w przyszłości w całości ulicą jednokierunkową.

Materiał: Anna Duda-Nowicka UM w Kcyni

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie.

Oceń artykuł: 3 7

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Dzień Bez Samochodu. Zostaw auto w garażu i nadrób zaległości!

Zdarza Ci się narzekać, że masz za mało czasu na czytanie, oglądanie filmów, albo# załatwianie spraw urzędowych? Jeśli dodatkowo jesteś kierowcą – mamy dla Ciebie dobrą radę. Dziś, w Dzień Bez Samochodu, zostaw auto w garażu i nadrób zaległości!

(czytaj więcej)
0

Młodzi chętnie kontynuują tradycję przygotowywania przetworów na zimę

Polacy kochają przetwory – po raz kolejny pokazało cykliczne# badanie Barometr Providenta. Za specjałami ze słoika nie przepada zaledwie 3 proc. respondentów. Choć ulubionym przysmakiem Polaków w każdym wieku są kiszone ogórki, można zauważyć, że im młodsi badani, tym większa słabość do słodkich, owocowych smaków.

(czytaj więcej)
0

Apetyt na kawę służy zdrowej starości. Dobroczynne związki zaklęte w filiżance

Co piąty mieszkaniec Unii Europejskiej ma 65 lat i więcej#. Oznacza to, że niemal 100 milinów ludzi na naszym kontynencie mierzy się z wyzwaniami późnego wieku. Wśród nich znajduje się wiele rodzajów zaburzeń zdolności poznawczych, w tym choroba Alzheimera. Schorzenie to dotyka już 5 proc. osób w tym wieku. Przewiduje się, że populacja osób starszych będzie rosła, co prawdopodobnie będzie równoznaczne ze wzrostem liczby osób cierpiących na chorobę Alzheimera. Nie dziwi więc zwiększony wysiłek naukowców w celu poszukiwania czynników mogących przedłużać sprawność umysłową. Jedynym z nich, szczególnie przykuwającym uwagę badaczy, jest kawa.

(czytaj więcej)
0

Rozmowa szer. Agatą Wasiluk. W weekend zdobyła V-ce Mistrzostwo Polski

Żołnierz 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony# Terytorialnej szer. Agata Wasiluk ma 24 lata. Pochodzi z Bydgoszczy, na co dzień służy w 82 batalionie lekkiej piechoty w Inowrocławiu, który podlega pod brygadę. Ma 177 cm wzrost i 64 kg wagi. Ukończyła studia pierwszego stopnia z wychowania fizycznego.

(czytaj więcej)