Dziś mamy 30 listopada 2022, środa, imieniny obchodzą:

06 października 2022

Przebudowa oczyszczalni ścieków trwa w najlepsze. Inwestycja kosztuje blisko 10 mln złotych

fot. UM Kcynia

fot. UM Kcynia

Kolejną bardzo ważną inwestycją na # terenie naszego miasta jest rozbudowa i przebudowa oczyszczalni ścieków.

Roboty budowlane wykonuje konsorcjum firm: Newater Sp. z o.o. oraz MAS-BUD Sebastian Wdowiak. Umowa przewiduje remont istniejących budynków oraz instalacji, a także powstanie nowych obiektów i montaż nowoczesnych urządzeń. Łączny koszt inwestycji wynosi 9.957.991,18 złotych.

Zadanie jest dofinansowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 w kwocie 4.869.229,84 zł a także ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie 1.000.000,00 zł.

W jednym czasie realizujemy kilka inwestycji m. in. przebudowę siedziby GCKiB i ul. Strażackiej oraz w zakresie gospodarki wodno-kanalizacyjnej. Niedawno zakończyliśmy prace związane z nowym placem zabaw oraz budową drogi w Kazimierzewie - podkreśla Burmistrz Kcyni Marek Szaruga.

materiał: Anna Duda-Nowicka

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nadzieje polskich kibiców. Dzisiaj Polska zagra z Meksykiem

Rozpoczęcie mundialu rozpaliło nadzieje polskich kibiców. Sukces w meczu towarzyskim z Chile (1:0) dodał optymizmu #przed dzisiejszym spotkaniem z Meksykiem.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Mundial na dwa sposoby. Pytania do hiszpańskiego trenera

Mundial zaczęliśmy na dwa zupełnie różne sposoby. Reprezentacja Polski #od antyfutbolu w meczu z Meksykiem, w którym co prawda udało się wywalczyć punkt, ale murowaniem własnej bramki i graniem „lagą na Roberta” nie rozkochaliśmy w sobie koneserów dobrego futbolu. Hiszpanie z kolei zagrali mecz idealny, pokonując Kostarykę 7:0 i dominując pod każdym względem. Co mamy zrobić, żeby kiedyś zagrać w podobny sposób? Rady szukamy u hiszpańskiego trenera, który od siedmiu lat uczy futbolu polskie dzieci.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)