Dziś mamy 7 grudnia 2021, wtorek, imieniny obchodzą:

25 listopada 2021

Przedostatnia tura wypłat 14. emerytury. Seniorzy otrzymali już 8,9 mld zł

fot. pixabay.com

fot. pixabay.com

W czwartek 25 listopada br. do blisko 1,7 mln emerytów i# rencistów trafi kolejne 1,9 mld zł. Do tej pory wypłacono już 8,9 mld zł. – Zdecydowana większość uprawnionych już otrzymała dodatkowe świadczenie. Nie mam wątpliwości, że jest to ważne wsparcie – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Czternasta emerytura to kolejne w tym roku dodatkowe świadczenie dla emerytów i rencistów. W przeciwieństwie do trzynastej emerytury – tu obowiązuje kryterium dochodowe 2900 zł. Stosowana jest jednak zasada „złotówka za złotówkę”. Przykładowo jeśli pobierana emerytura wynosi 3100 zł, wtedy „czternastka” przysługuje w kwocie pomniejszonej o 100 zł. Zdecydowana większość emerytów i rencistów jest jednak uprawniona do wypłaty w pełnej wysokości, czyli 1250,88 zł brutto.

Kolejne „czternastki” wypłacone

25 listopada br. to dzień wypłaty kolejnej, przedostatniej już transzy czternastej emerytury.

– Dzisiaj do blisko 1,7 mln emerytów i rencistów trafi kolejne 1,9 mld zł. Do tej pory wypłacono już 8,9 mld zł. To oznacza, że zdecydowana większość uprawnionych już otrzymała dodatkowe świadczenie. Nie mam wątpliwości, że jest to ważne wsparcie, a seniorzy dobrze wiedzą, na co przeznaczyć te pieniądze – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Jak dodaje szefowa MRiPS, w sumie, w tym roku w ramach czternastej emerytury wypłaconych będzie 11 mld zł.

Materiał: Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej

Oceń artykuł: 1 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 3 (7)

  Emerytka , w dniu 25-11-2021 09:59:28 napisał:

  teraz drodzy emeryci musicie pięknie podziękować swoim dobrodziejom przy urnie

  odpowiedz

  • 7 (9)

  Kasia, w dniu 25-11-2021 12:36:24 napisał:

  Chore. I tak inflacja wszystko zje. Najpierw podwyżki , teraz jakieś dopłaty, żeby było widać jaki rząd jest jest dobry. Mydlenie oczu nic więcej. A ciemny lud się cieszy.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Świąteczne fotopoduszki
40PLN
Pieczarki
6,99PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Budowa hal
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
0

Na całym świecie u około jednego na 160 dzieci diagnozuje się autyzm

Europejski Tydzień Autyzmu obchodzony jest co roku, w# pierwszym tygodniu grudnia. Zaburzenia ze spektrum autyzmu należą do całościowych zaburzeń rozwojowych charakteryzujących się pewnym stopniem trudności w zakresie interakcji społecznych i komunikacji. Innymi cechami charakterystycznymi są nietypowe wzorce zachowań, ograniczony i stereotypowy repertuar zainteresowań i aktywności, trudności z przejściem od jednej czynności do drugiej, skupienie się na szczegółach i nietypowe reakcje na bodźce zmysłowe.

(czytaj więcej)
0

Przyprawy i zioła, które wzmocnią serce. Dieta powinna być ciekawa

Przyprawy i zioła, stosowane regularnie i w odpowiednich ilościach, sprzyjają# zdrowiu serca i naczyń krwionośnych. Największy potencjał na tym polu mają: cynamon, imbir, czosnek, kolendra, pieprz cayenne i kurkuma.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)
0

Czy fotowoltaika będzie się jeszcze opłacać?

Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV# Inwestycja w fotowoltaikę, dzięki udanym rządowym programom pomocowym, była gwarantem optymalizacji rachunków za energię elektryczną dla 700 tys. gospodarstw domowych, a przyszłości miała dotyczyć aż 3 mln rodzin.

(czytaj więcej)