Dziś mamy 30 listopada 2022, środa, imieniny obchodzą:

25 września 2022

Przedszkolaki powitały jesień. Były tańce, piosenki i zagadki

fot. pow.

fot. pow.

Na polanie w lesie chodzi sobie jesień, różne dary niesie..

Tymi słowami piosenki Gromadka Kubusia Puchatka przywitała kolejną porę roku, jaką jest jesień. O tym, że jesień jest jedną z najpiękniejszych pór roku ze względu na swoje bogactwo barw wiedzą i duzi i mali.

Dla przedszkolaków powitanie jesieni było zabawą, w czasie której rozwiązywały zagadki, wypowiadały się na temat symptomów jesieni, śpiewały, tańczyły, inscenizowały piosenki. Dzieci przyniosły również kasztany, liście, żołędzie jarzębinę ,orzechy, owoce oraz warzywa które ułożyły w koszu. Wszystkie te dary ozdabiają nasz przepiękny kącik przyrodniczy. Na koniec zajęć wszystkie Puchatki wzięły udział w jesiennej gimnastyce, rozwijając przy tym swoją sprawność fizyczną.

Materiał: Beata Mrotek,Katarzyna Soja / Przedszkole Miejskie im.Ziemi Pałuckiej w Kcyni

Autorki nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nadzieje polskich kibiców. Dzisiaj Polska zagra z Meksykiem

Rozpoczęcie mundialu rozpaliło nadzieje polskich kibiców. Sukces w meczu towarzyskim z Chile (1:0) dodał optymizmu #przed dzisiejszym spotkaniem z Meksykiem.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Mundial na dwa sposoby. Pytania do hiszpańskiego trenera

Mundial zaczęliśmy na dwa zupełnie różne sposoby. Reprezentacja Polski #od antyfutbolu w meczu z Meksykiem, w którym co prawda udało się wywalczyć punkt, ale murowaniem własnej bramki i graniem „lagą na Roberta” nie rozkochaliśmy w sobie koneserów dobrego futbolu. Hiszpanie z kolei zagrali mecz idealny, pokonując Kostarykę 7:0 i dominując pod każdym względem. Co mamy zrobić, żeby kiedyś zagrać w podobny sposób? Rady szukamy u hiszpańskiego trenera, który od siedmiu lat uczy futbolu polskie dzieci.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)