Dziś mamy 26 marca 2023, niedziela, imieniny obchodzą:

25 września 2022

Przedszkolaki powitały jesień. Były tańce, piosenki i zagadki

fot. pow.

fot. pow.

Na polanie w lesie chodzi sobie jesień, różne dary niesie..

Tymi słowami piosenki Gromadka Kubusia Puchatka przywitała kolejną porę roku, jaką jest jesień. O tym, że jesień jest jedną z najpiękniejszych pór roku ze względu na swoje bogactwo barw wiedzą i duzi i mali.

Dla przedszkolaków powitanie jesieni było zabawą, w czasie której rozwiązywały zagadki, wypowiadały się na temat symptomów jesieni, śpiewały, tańczyły, inscenizowały piosenki. Dzieci przyniosły również kasztany, liście, żołędzie jarzębinę ,orzechy, owoce oraz warzywa które ułożyły w koszu. Wszystkie te dary ozdabiają nasz przepiękny kącik przyrodniczy. Na koniec zajęć wszystkie Puchatki wzięły udział w jesiennej gimnastyce, rozwijając przy tym swoją sprawność fizyczną.

Materiał: Beata Mrotek,Katarzyna Soja / Przedszkole Miejskie im.Ziemi Pałuckiej w Kcyni

Autorki nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Gruźlicy. Jakie są najczęstsze objawy tej choroby?

Światowy Dzień Gruźlicy obchodzony był 24 marca dla upamiętnienia dnia, w którym #niemiecki mikrobiolog Robert Koch odkrył prątek gruźlicy. Święto zainicjowała 100 lat później Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) - 24 marca 1982 r., aby podnosić świadomość i szerzyć wiedzę.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)
0

Warto zadbać o odpowiednią dietę. Nie powinno zabraknąć jajek i warzyw

Z dnia na dzień robi się cieplej, a natura wraca do życia. Po zimowych miesiącach chętnie #zwiększamy aktywność na świeżym powietrzu, co stanowi często spore wyzwanie dla naszego organizmu. Aby dobrze wejść w wiosenny czas, warto zadbać o odpowiednią dietę, w której na pewno nie powinno zabraknąć warzyw i jajek.

(czytaj więcej)