Dziś mamy 7 grudnia 2023, czwartek, imieniny obchodzą:

16 marca 2023

Przygotowali niespodziankę dla swoich koleżanek. Zabawa była przednia

fot. ZS w Dziewierzewie

fot. ZS w Dziewierzewie

Dnia 8 marca tradycyjnie w Szkole Podstawowej im.ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie męska część# społeczności uczniowskiej przygotowała# niespodziankę dla swoich koleżanek.

Krótki montaż słowno-muzyczny zaprezentowali dla dziewcząt chłopcy z klas VI i VIII. Ci sami uczniowie wraz z kolegą z kl.VII pod opieką opiekuna SU przygotowali również męskie konkurencje, w których mogły sprawdzić się nasze piękne Panie. Było to m.in. wbijanie gwoździ i nadmuchiwanie balonu na czas. Poza tym dziewczęta miały za zadanie rozpoznać zaprezentowane narzędzia, rozwiązać zagadki czy wypisać nazwiska znanych sportowców płci męskiej. Zabawa była jak zwykle przednia. Dziewczęta z dużym zaangażowaniem, ale i z uśmiechem na twarzy podejmowały kolejne wyzwania. Na koniec nie mogło zabraknąć życzeń oraz słodkiego upominku od Rady Rodziców dla naszych uczennic.

Chcemy w tym miejscu raz jeszcze życzyć wszystkim Paniom, aby słońce świeciło dla nich na co dzień nie tylko od święta.

Materiał: Emilia Masiakowska / ZS w Dziewierzewie

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).

(czytaj więcej)
0

Paszportyzacja polskiej żywności. Pilotaż zakończony

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa 30 listopada 2023 r. zakończył #realizację pilotażowego projektu Paszportyzacja polskiej żywności. Pilotaż był realizowany przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową – Państwowy Instytut Badawczy i został uruchomiony w grudniu 2021 r. Koszt prac to 16,8 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)
0

Mikołajki z Mikołajem Kopernikiem. Spacer po fromborskich zabytkach

Nie tylko średniowieczny biskup z Miry czy zamieszkujący# Laponię św. Mikołaj obchodzą imieniny 6 grudnia. Do zacnego grona należy także najwybitniejszy polski astronom, którego 550. rocznicę urodzin świętowaliśmy w tym roku. Mikołaj Kopernik, bo o nim mowa, będzie bohaterem specjalnego programu TVP Nauka zrealizowanego we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki. Emisja już 6 grudnia o godz. 21:00. W programie m.in. poszukiwanie śladów astronoma we Fromborku, informacje o programie „Laboratoria Przyszłości” oraz Akademii Kopernikańskiej, a także podsumowanie obchodów Roku Kopernika.

(czytaj więcej)