Dziś mamy 28 marca 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

16 czerwca 2021

Przyjechali, zobaczyli, zdobyli. Czarnym Nakło zabrakło argumentów

Czwarty zespół tabeli był kolejnym rywalem Czarnych Nakło w rozgrywkach piłkarskich# bydgoskiej B – klasy seniorów. Pomimo gry na własnym boisku, a także wsparcia kibiców nie udało się pokonać wyżej notowanego rywala.

Trudne starcie czekało piłkarzy Czarnych w 21 kolejce tegorocznych rozgrywek o mistrzostwo B – klasy. Do Nakła przyjechał bowiem czwarty zespół tabeli grupy III, Gryf Sicienko. Pierwszy kwadrans gry nie był zbyt ciekawy, bowiem drużyny wzajemnie się badały i nie stworzyły realnego zagrożenia w polu karnym. W 22. minucie, goście zdołali przerwać impas i wyprowadzili pierwszy skuteczny cios, a w ciągu następnych 6 minut zadali kolejny. Dwubramkowa strata przebudziła nieco nakielskich piłkarzy, którzy szukali szansy na bramkę kontaktową. Na chęciach jednak tylko się skończyło. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się pewnym prowadzeniem gości.

W drugiej części gry, nie mający nic do stracenia Czarni, osiągnęli przewagę ale nie potrafili jej przekuć w bramki. Gryf wyczekał napór i stopniowo przejmował inicjatywę, którą w 68. minucie udokumentował zdobyciem trzeciej bramki. Sytuacja miejscowych stała się bardzo trudna. Narastała frustracja, pojawiły się nerwy, które doprowadziły do tego, że doszło w polu karnym Czarnych do przepychanki. W porę jednak udało się całą sytuację załagodzić i piłkarze wrócili do tego, po co tak naprawdę wyszli na boisko. W 83. minucie Fabian Żygowski przejął piłkę w środku pola i zagrał prostopadle do Gracjana Belta, który jak się chwilę później okazało, zdobył honorową bramkę dla gospodarzy.

Czarni Nakło – Gryf Sicienko 1:3 (0:2)

Bramka dla Czarnych: Gracjan Belt