Dziś mamy 6 października 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

18 czerwca 2021

Przypomnieli uczniom o bezpieczeństwie. Ważna lekcja przed wakacjami

fot. pow.

fot. pow.

Dzielnicowy z Kcyni i policjantki z nakielskiej komendy# powiatowej odwiedzili wczoraj uczniów w kcyńskiej szkole podstawowej. Mundurowi przypominali dzieciom ważne kwestie, o których należy pamiętać podczas nadchodzących wakacji.

W Szkole Podstawowej w Kcyni nakielskie policjantki i dzielnicowy z miejscowego komisariatu spotkali  się z uczniami z klas 0-III, by porozmawiać z nimi na temat bezpieczeństwa podczas nadchodzących wakacji.

Mundurowi przypominali o korzystaniu ze strzeżonych kąpielisk, przestrzegali przed wypoczynkiem nad wodą bez nadzoru osób dorosłych i mówili o niebezpieczeństwach związanych z nieodpowiedzialnymi zabawami na kąpieliskach. Nie zabrakło też informacji na temat właściwego zachowania na górskich szlakach. 

Mowa była również o zasadach ruchu drogowego i bezpieczeństwie dzieci podczas przemieszczania się po trasach zarówno pieszo, jak i rowerami. Policjanci przestrzegali też przed osobami obcymi i udzielali rad, jak ustrzec się przed niebezpieczeństwami związanymi z wizytą nieznajomych w domu.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska / Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

„Toksyczna agentura”. Bezpieka i jej tajni współpracownicy

Kolejna książka doktora Adama Węsierskiego pt. #„Toksyczna agentura”, t. 3, Toruń 2022, która prezentuje ponad 200 biogramów TW komunistycznego aparatu bezpieczeństwa oraz ich szkodliwość.

(czytaj więcej)
0

Potrzeby psa i kota. Czyli szczęśliwy pupil nie tylko od święta

Światowy Dzień Zwierząt obchodzony jest co roku 4 października#. Data ta stała się międzynarodowym świętem praw i dobrostanu zwierząt. Jako opiekunowie czworonożnych pupili chcemy zapewnić im szczęście i zdrowie. Jak to zrobić? Wystarczy każdego dnia zadbać o zaspokojenie potrzeb behawioralnych naszego psa i kota. A z okazji ich święta celebrujmy wspólny czas podczas spaceru, zabawy lub częstując ulubieńca zdrowym smakołykiem.

(czytaj więcej)
0

1 października. Jak ucztować w Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu?

Analitycy z Polskiego Instytutu Ekonomicznego zwracają uwagę, że# w Polsce coraz więcej osób ogranicza ilość spożywanego mięsa. Eksperci PIE, powołując się na dane z ankiety Global Consumer Survey z 2021 r., wskazali, że 7 proc. osób w wieku 18-29 lat jest wegetarianami, a 1 proc. weganami. Według badań przeprowadzonych przez Maczfit, w aglomeracjach miejskich może być nawet 20% wegetarian. Tymczasem jeszcze w 2014 r. CBOS podawał, że wegetarianizm deklaruje zaledwie 1% społeczeństwa. Wzrost jest zatem ogromny, a Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu świętuje coraz więcej osób.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)