Dziś mamy 26 lipca 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

25 czerwca 2021

Przystąpili do egzaminu na kartę rowerową. Jak im poszło?

fot. KPP w Nakle

fot. KPP w Nakle

Egzamin praktyczny dla uczniów chcących uzyskać# kartę rowerową, przeprowadził w Szkole Podstawowej w Dobieszewie dzielnicowy z kcyńskiego komisariatu. Do egzaminu podeszli uczniowie z klas IV i V. Wszyscy ukończyli egzamin pomyślnie.

Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Kcyni, asp. szt. Marek Dubiel przeprowadził praktyczny egzamin z umiejętności jazdy rowerem dla uczniów klas IV - V, którzy wyrazili chęć posiadania karty rowerowej. Do egzaminu podeszło 11 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Dobieszewie.

Egzaminowani pod czujnym okiem dzielnicowego zmierzyli się z przygotowanym dla nich torem przeszkód. Część teoretyczną, czyli test wiedzy ze znajomości przepisów drogowych, uczniowie rozwiązywali wcześniej w obecności nauczyciela.

Część praktyczną przeprowadzoną przez policjanta wszyscy zdali i niebawem otrzymają karty rowerowe. Spotkanie z dzielnicowym było też doskonałą okazją do rozmów na temat bezpiecznego poruszania się po drogach.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie. 

Oceń artykuł: 2 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pandemia ma też pozytywne strony? Wyniki badania mogą szokować

Czwarta fala zakażeń Covid-19 stoi u drzwi, coraz więcej# państw prośbą i groźbą stara się przekonywać opierających się przed szczepieniami obywateli. Może opór to po części efekt przekonania, że pandemia nie jest taka straszna? W badaniu zrealizowanym dla Rejestru Dłużników BIG InforMonitor co szósty Polak mówi, że nie doświadczył żadnych negatywnych skutków pandemii. Według co czwartej dorosłej osoby pandemia przyniosła tyle samo następstw pozytywnych, co negatywnych, są też nieliczni, którzy dostrzegają więcej plusów sytuacji. Inaczej uważa połowa społeczeństwa.

(czytaj więcej)
0

Remontują zamek w Świeciu. Cenny zabytek odzyskuje dawny wygląd

W czternastowiecznym zamku krzyżackim# w Świeciu nad Wisłą od roku trwają intensywne prace, dzięki którym ten cenny zabytek odzyskuje dawny wygląd. Oprócz niezbędnych remontów odtwarzane są także detale architektoniczne budynku.

(czytaj więcej)
0

Co musisz wiedzieć o ZOL i ZPO? Z jakich specjalistów możesz skorzystać?

ZOL, czyli zakład opiekuńczo-leczniczy, i ZPO#, czyli zakład pielęgnacyjno-opiekuńczy, to miejsca, do których pacjent trafia, żeby odzyskać sprawność

(czytaj więcej)
0

Dobra zabawa i spora oszczędność. Wakacje z Kartą Dużej Rodziny

Wakacje to czas, kiedy chętnie korzystamy z różnego# rodzaju rozrywek oferowanych np. przez parki wodne, parki rozrywki czy sale zabaw. Odwiedzamy też muzea, galerie sztuki, parki zoologiczne. Warto pamiętać, że wiele z nich oferuje zniżki dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. To dobra zabawa i spora oszczędność!

(czytaj więcej)