Dziś mamy 27 stycznia 2023, piątek, imieniny obchodzą:

29 listopada 2022

Realizowali projekt. "Flora gminy Kcynia ważnym elementem edukacji"

fot. powierzone

fot. powierzone

W tym roku szkolnym nasza szkoła brała udział w kilku projektach na organizację dodatkowych zajęć dla uczniów.

Jednym z nich był projekt na organizację zajęć pozalekcyjnych "Flora gminy Kcynia ważnym elementem edukacji", na realizację którego pozyskaliśmy środki z Gminy Kcynia. Był on realizowany przez naszą placówkę w okresie od 12 września do 25 listopada. Autorem projektu była pani Jolanta Reiwer.

Podczas jego realizacji uczniowie klas I-VIII wzięli udział w stacjonarnych zajęciach dydaktycznych, z wykorzystaniem multimediów, poświęconych florze naszej gminy. Uczniowie klas młodszych I - III w ramach ewaluacji tych zajęć wykonali prace plastyczne w postaci plakatów i drzewek.

Wszystkie oddziały odbyły również zajęcia praktyczne. Dla uczniów klas IV - VIII były to zajęcia terenowe w „ Szkole Leśnej na Barbarce” w Toruniu, natomiast dla uczniów klas I-III zajęcia w „Ogrodzie botanicznym” w Myślęcinku. Podczas tych zajęć uczniowie zebrali materiał i samodzielnie wykonali swoje pierwsze zielas niki.

Zielniki te zostały poddane ocenie w szkolnym konkursie „ Flora mojej gminy”. Konkurs został rozstrzygnięty i nagrodzony w dwóch kategoriach: klas I-III i klas IV – VIII. Wszystkie prace uczniów zostały wystawione na szkolnej wystawie zielników w holu szkoły i były oglądane przez całą społeczność szkolną i gości.

Udział w projekcie pozwolił na rozwój samodzielności, kreatywności, umiejętności w prowadzeniu badań jak i wyciągania na ich podstawie własnych wniosków. Ponadto uczniowie mieli możliwość rozwoju umiejętności radzenia sobie w nowych, nietypowych dla nich sytuacjach. Projekt wpłynął pozytywnie na wzrost motywacji do nauki.

Projekt ten pozwolił uczniom naszej szkoły lepiej poznać florę naszej gminy, pokazują, że uczyć można się wszędzie i na różne sposoby czerpiąc przy tym radość i zadowolenie z własnego działania.

Materiał:  Jolanta Reiwer /  Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Palmierowie

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak zaoszczędzić na żywnosci? Walka z inflacją w ... lodówkach

Inflacja utrzymująca się na poziomie kilkunastu procent sprawia, że ceny wielu produktów żywnościowych rosną# z miesiąca na miesiąc. Prognozy na przyszłość nie wróżą pozytywnych zmian, dlatego szybko musimy nauczyć się bardziej racjonalnej gospodarki naszymi zasobami. Wraz z początkiem nowego roku na platformie MajAcademy, ruszyło nowe wyzwanie, dzięki któremu każdy może w prosty sposób nauczyć się lepiej gospodarować budżetem, bez oszczędności na swoim zdrowiu!

(czytaj więcej)
0

Koszt utylizacji paneli fotowoltaicznych. Co dalej ze zużytymi modelami?

Panele fotowoltaiczne wciąż cieszą się dużą popularnością. Jako że świadomość ekologiczna Polaków nieustannie się zmienia, #to wiele osób już na etapie wyboru odpowiedniego rozwiązania zaczęło zadawać sobie pytanie – co zrobić po 25-30 latach, gdy panele nie będą nadawały się do dalszego użytkowania? I ile kosztuje utylizacja paneli fotowoltaicznych? Odpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Odchudzanie częstym postanowieniem noworocznym. Jak wytrwać na diecie?

Nikt nie wie, jak to się stało, że rozpoczęcie odchudzania stało się jednym z podstawowych postanowień, jakie# narzucamy sobie wraz z początkiem niemal każdego nowego roku. Żyjemy w kulturze diet. Jednak im bardziej są one restrykcyjne i pełne wyrzeczeń, tym trudniej w nich wytrwać. Tymczasem do pełni szczęścia wystarczy odrobina organizacji i wiedzy na temat podstawowych procesów, jakie zachodzą w naszym organizmie. Jak mogą pomóc w tym dietetycy i MajAcademy – platforma zapewniająca profesjonalne wsparcie w dbaniu o nasze zdrowie.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)