Dziś mamy 4 czerwca 2023, niedziela, imieniny obchodzą:

24 marca 2023

Rozmowy o linii kolejowej i obwodnicy. Spotkanie władz gminy z marszałkiem

fot. Urząd Miejski w Kcyni

fot. Urząd Miejski w Kcyni

23 marca Burmistrza Kcyni Marek Szaruga wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Janem Kurantem spotkali się# z Marszałkiem Województwa Piotrem Całbeckim i Wicemarszałkiem Zbigniewem Sosnowskim.

W spotkaniu uczestniczyła także Poseł na Sejm RP Iwona Kozłowska. Podjęto szereg ważnych dla naszej gminy spraw, w tym przede wszystkim omawiano stopień zaawansowania kwestii rewitalizacji linii kolejowej 356. Na początku lutego Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Bydgoszczy rozpoczęła postępowanie o wydanie decyzji środowiskowej dla rewitalizacji linii kolejowej nr 356 pomiędzy województwem wielkopolskim i Kcynią oraz linii nr 281 pomiędzy Kcynią i Nakłem. Umowa na opracowanie dokumentacji przedprojektowej i projektowej dla rewitalizacji wspomnianych odcinków linii nr 356 i 281 została podpisana z firmą Databout.

Burmistrz Kcyni przedstawił także Panu Marszałkowi koncepcję wariantową obwodnicy Kcyni jako ciągu drogi wojewódzkiej nr 241 wraz z połączeniem z drogą wojewódzką nr 247. Koncepcję przygotowano na zlecenie Stowarzyszenia Jednostek Samorządu Terytorialnego „Komunikacja”. Rozmawiano przede wszystkim o możliwościach finansowania inwestycji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego i Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Materiał: Anna Duda-Nowicka / Urząd Miejski w Kcyni

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 10 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

"Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem ferii zachęcamy do zapoznania się z# „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

(czytaj więcej)
0

Niecodzienny gość w szubińskim komisariacie. Dźwięki spod sufitu

Pod sufitem piwnicy komisariatu w Szubinie, utknął wróbel. Na świergot uwięzionego ptaka zwrócił #uwagę dzielnicowy, który pomógł wydostać się zwierzęciu z potrzasku i wypuścił na wolność.

(czytaj więcej)