Dziś mamy 25 października 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

16 października 2020

Spotkanie "Smart village – Inteligentna wieś" przeniesione do internetu

W związku z zaostrzoną sytuacją epidemiczną spotkanie regionalne "Smart village – #Inteligentna wieś" zostaje przeniesione do Internetu.

Uczestnicy:

Do udziału w spotkaniu zapraszamy członków FAOW jak również inne wiejskie organizacje pozarządowe z terenu województwa kujawsko-pomorskiego, w tym m.in. koła gospodyń wiejskich, ochotnicze straże pożarne, stowarzyszenia rozwoju wsi.

Termin:

Termin: 22.10.2020 (czwartek), początek godz. 10.00

Ramowy program spotkania:

1. Przywitanie uczestników - 10 min.

2. Prezentacja "FAOW - kim jesteśmy?" - 20 min.

3. Wykład "Smart village - Inteligenta wieś" - 120 min.

Inteligentne wioski to nowa koncepcja w zakresie kształtowania polityki UE. Ma ona bardzo istotne znaczenie dla rozwoju obszarów wiejskich, zarówno ze względu na nowe możliwości tworzenia miejsc pracy, jak i z punktu widzenia jakości życia na wsi.

Promowanie takich „inteligentnych wsi” i oferowanie im wsparcia będzie istotne w następnym okresie programowania.

Prowadzący:

Łukasz Komorowski (Instytut Rozwoju Wsi i Rolnictwa Polskiej Akademii Nauk, Zakład Ekonomii Wsi) oraz Dorota Stanek (Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk”)

Zgłoszenie udziału:

Zgłoszenia należy dokonać telefonicznie pod nr 607 822 019 lub wysyłając e-mail na adres: partnerstwo.naklo@wp.pl  do 20.10.2020 r. (wtorek) do godz. 15.00 włącznie.

Zgłoszenie powinno zawierać adres e-mail uczestnika, na który w dniu wydarzenia przesłany zostanie stosowny link aktywacyjny zapraszający do udziału w spotkaniu.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” oraz Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich z s. w Warszawie

Materiał: Joanna Bałdyga

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie.

Oceń artykuł: 0 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Światowy Dzień bez Samochodu. Zamiast auta wybierz rower!

W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy# Dzień bez Samochodu. Jest to idealny czas, aby do pracy zamiast samochodem pojechać rowerem albo autobusem.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Sezon na grzyby w pełni. Poznajcie przepisy z tymi smakołykami

Początek jesieni nie musi oznaczać pożegnania z lokalnymi specjałami i sezonowymi #przysmakami. To pora idealna dla wszystkich miłośników grzybów. Zamiast zerkać w stronę warzywnych grządek, warto skupić się na darach prosto z lasu. Kurki, borowiki, podgrzybki, kanie, rydze, maślaki… Kulinarna wyobraźnia zaczyna pracować na najwyższych obrotach! Zastanawiacie się, jak wykorzystać te aromatyczne i pełne smaku skarby? Skorzystajcie z porad szefa kuchni Knorr i pozwólcie sobie na niezrównaną grzybową ucztę.

(czytaj więcej)