Dziś mamy 26 lipca 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

16 czerwca 2021

Spotkanie dzielnicowej z dziećmi. Lekcja o bezpieczeństwie podczas wakacji

fot. KPP Nakło nad Notecią

fot. KPP Nakło nad Notecią

W Szkole Podstawowej w Palmierowie dzielnicowa spotkała się z dziećmi#, by porozmawiać z nimi na temat bezpieczeństwa podczas nadchodzących wakacji. Policyjnych rad wysłuchali wszyscy uczniowie szkoły.

W ostatnich dniach mł. asp. Milena Prajs, dzielnicowa z Kcyni, pojechał na spotkanie z dziećmi do Szkoły Podstawowej w Palmierowie.

W spotkaniu udział wzięli wszyscy uczniowie szkoły. Policjantka dostosowała tematykę zajęć do poszczególnych grup wiekowych. Z najmłodszymi z klas 0-III mł. asp. Prajs rozmawiała przede wszystkim o bezpieczeństwie podczas nadchodzący wakacji i ruchu drogowym.

Starsi z klas IV-VIII, prócz rad wakacyjnych, dowiedzieli się również nieco o odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz demoralizacji. Dodatkowo dzieci z klas IV-V, nadzorowani przez dzielnicową, podeszli do praktycznej części egzaminu na kartę rowerową.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska /Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pandemia ma też pozytywne strony? Wyniki badania mogą szokować

Czwarta fala zakażeń Covid-19 stoi u drzwi, coraz więcej# państw prośbą i groźbą stara się przekonywać opierających się przed szczepieniami obywateli. Może opór to po części efekt przekonania, że pandemia nie jest taka straszna? W badaniu zrealizowanym dla Rejestru Dłużników BIG InforMonitor co szósty Polak mówi, że nie doświadczył żadnych negatywnych skutków pandemii. Według co czwartej dorosłej osoby pandemia przyniosła tyle samo następstw pozytywnych, co negatywnych, są też nieliczni, którzy dostrzegają więcej plusów sytuacji. Inaczej uważa połowa społeczeństwa.

(czytaj więcej)
0

Remontują zamek w Świeciu. Cenny zabytek odzyskuje dawny wygląd

W czternastowiecznym zamku krzyżackim# w Świeciu nad Wisłą od roku trwają intensywne prace, dzięki którym ten cenny zabytek odzyskuje dawny wygląd. Oprócz niezbędnych remontów odtwarzane są także detale architektoniczne budynku.

(czytaj więcej)
0

Co musisz wiedzieć o ZOL i ZPO? Z jakich specjalistów możesz skorzystać?

ZOL, czyli zakład opiekuńczo-leczniczy, i ZPO#, czyli zakład pielęgnacyjno-opiekuńczy, to miejsca, do których pacjent trafia, żeby odzyskać sprawność

(czytaj więcej)
0

Dobra zabawa i spora oszczędność. Wakacje z Kartą Dużej Rodziny

Wakacje to czas, kiedy chętnie korzystamy z różnego# rodzaju rozrywek oferowanych np. przez parki wodne, parki rozrywki czy sale zabaw. Odwiedzamy też muzea, galerie sztuki, parki zoologiczne. Warto pamiętać, że wiele z nich oferuje zniżki dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. To dobra zabawa i spora oszczędność!

(czytaj więcej)