Dziś mamy 23 września 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

13 września 2021

Spotkanie w Brzózkach. Odbyły się warsztaty lepienia w glinie

fot. pow.

fot. pow.

w miniony piątek Stowarzyszenie Rodzin Zastępczych# „Dziecięca Przystań” zorganizowało drugą część spotkania w ramach projektu "Podróż szlakiem historii i kultury Pałuk - Żnin, Wenecja, Biskupin" częściowo sfinansowanego z budżetu Powiatu Nakielskiego w ramach konkursu ofert Kultura i Sztuka 2021.

Spotkanie odbyło się w Brzózkach i przebiegło pod hasłem „Jak żyli ludzie dawniej i dziś”. Na miejscu odbyły się warsztaty lepienia w glinie przeprowadzone przez lokalną artystkę Panią Katarzynę Baszak. Dzieci z rodzin zastępczych wspólnie malowały na płótnie swoje wspomnienia z wycieczki do Biskupina. Na uczestników czekały nagrody oraz wiele atrakcji takich jak  przejażdżki konną bryczką, pieczenie kiełbasek przy ognisku, wspólne tańce i zabawa.

Materiał: Stowarzyszenie Rodzin Zastępczych „Dziecięca Przystań”

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Jadalnia / pokój dzienny
Modne aranżacje
Stół z blatem szklanym + krzesła
Nowoczesny styl
Sprawdzanie świateł
GratisPLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Sypialnia Dąb Sonoma i wstawki w połyskującej bieli
Sprawdzanie zawieszenia pojazdu
0

Dzień Bez Samochodu. Zostaw auto w garażu i nadrób zaległości!

Zdarza Ci się narzekać, że masz za mało czasu na czytanie, oglądanie filmów, albo# załatwianie spraw urzędowych? Jeśli dodatkowo jesteś kierowcą – mamy dla Ciebie dobrą radę. Dziś, w Dzień Bez Samochodu, zostaw auto w garażu i nadrób zaległości!

(czytaj więcej)
0

Młodzi chętnie kontynuują tradycję przygotowywania przetworów na zimę

Polacy kochają przetwory – po raz kolejny pokazało cykliczne# badanie Barometr Providenta. Za specjałami ze słoika nie przepada zaledwie 3 proc. respondentów. Choć ulubionym przysmakiem Polaków w każdym wieku są kiszone ogórki, można zauważyć, że im młodsi badani, tym większa słabość do słodkich, owocowych smaków.

(czytaj więcej)
0

Apetyt na kawę służy zdrowej starości. Dobroczynne związki zaklęte w filiżance

Co piąty mieszkaniec Unii Europejskiej ma 65 lat i więcej#. Oznacza to, że niemal 100 milinów ludzi na naszym kontynencie mierzy się z wyzwaniami późnego wieku. Wśród nich znajduje się wiele rodzajów zaburzeń zdolności poznawczych, w tym choroba Alzheimera. Schorzenie to dotyka już 5 proc. osób w tym wieku. Przewiduje się, że populacja osób starszych będzie rosła, co prawdopodobnie będzie równoznaczne ze wzrostem liczby osób cierpiących na chorobę Alzheimera. Nie dziwi więc zwiększony wysiłek naukowców w celu poszukiwania czynników mogących przedłużać sprawność umysłową. Jedynym z nich, szczególnie przykuwającym uwagę badaczy, jest kawa.

(czytaj więcej)
0

Rozmowa szer. Agatą Wasiluk. W weekend zdobyła V-ce Mistrzostwo Polski

Żołnierz 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony# Terytorialnej szer. Agata Wasiluk ma 24 lata. Pochodzi z Bydgoszczy, na co dzień służy w 82 batalionie lekkiej piechoty w Inowrocławiu, który podlega pod brygadę. Ma 177 cm wzrost i 64 kg wagi. Ukończyła studia pierwszego stopnia z wychowania fizycznego.

(czytaj więcej)