Dziś mamy 23 września 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

13 września 2021

Środki unijne w kadrze. Na miłośników fotografii czekają nagrody

fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

"Rzuć okiem na fundusze unijne" i wygraj# atrakcyjne nagrody - hulajnogę elektryczną lub czytnik e-książek (do wzięcia jest jedna hulajnoga i 10 czytników). Książnica Kopernikańska w Toruniu zaprasza do udziału w wojewódzkim konkursie fotograficznym. Konkurs trwa do 19 września.

Co trzeba zrobić? W konkursie obowiązuje kryterium ilościowe. Sfotografuj jak największą liczbę obiektów w województwie kujawsko-pomorskim zrealizowanych dzięki funduszom europejskim. Mogą to być budynki, place zabaw, siłownie na świeżym powietrzu, kluby dla dzieci, mosty, wiadukty, itp. Poszukaj w swojej okolicy - na pewno znajdziesz ich wiele.

To nie wszystko. Na każdym zdjęciu powinna być widoczna tablica informująca o dofinansowaniu obiektu z funduszy unijnych.

Co dalej? Każdy plik ze zdjęciem nazwij według wzoru, który jednoznacznie wskazuje lokalizację sfotografowanego obiektu np. bydgoszcz-filharmonia-pomorska-ulica-andrzeja-szwalbego. Jeśli obiekt znajduje się na wsi (w której brak wytyczonych ulic), wystarczy nazwa wsi i nazwa obiektu.

Zdjęcia prosimy przesłać na adres fundusze.konkurs@ksiaznica.torun.pl podpisując się nickiem. Szczegóły dostępne są na stronie instytucji.

Wojewódzka Biblioteka Publiczna - Książnica Kopernikańska w Toruniu jest instytucją kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

Materiał: Książnica Kopernikańska w Toruniu

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Stoły i krzesła - różne wzory i kolory
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Sprawdzanie świateł
GratisPLN
Meble systemowe Dąb Sonoma/ Biały Połysk
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Sypialnia - jasny dekor i ryflowane uchwyty
Meble młodzieżowe systemowe
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
0

Dzień Bez Samochodu. Zostaw auto w garażu i nadrób zaległości!

Zdarza Ci się narzekać, że masz za mało czasu na czytanie, oglądanie filmów, albo# załatwianie spraw urzędowych? Jeśli dodatkowo jesteś kierowcą – mamy dla Ciebie dobrą radę. Dziś, w Dzień Bez Samochodu, zostaw auto w garażu i nadrób zaległości!

(czytaj więcej)
0

Młodzi chętnie kontynuują tradycję przygotowywania przetworów na zimę

Polacy kochają przetwory – po raz kolejny pokazało cykliczne# badanie Barometr Providenta. Za specjałami ze słoika nie przepada zaledwie 3 proc. respondentów. Choć ulubionym przysmakiem Polaków w każdym wieku są kiszone ogórki, można zauważyć, że im młodsi badani, tym większa słabość do słodkich, owocowych smaków.

(czytaj więcej)
0

Apetyt na kawę służy zdrowej starości. Dobroczynne związki zaklęte w filiżance

Co piąty mieszkaniec Unii Europejskiej ma 65 lat i więcej#. Oznacza to, że niemal 100 milinów ludzi na naszym kontynencie mierzy się z wyzwaniami późnego wieku. Wśród nich znajduje się wiele rodzajów zaburzeń zdolności poznawczych, w tym choroba Alzheimera. Schorzenie to dotyka już 5 proc. osób w tym wieku. Przewiduje się, że populacja osób starszych będzie rosła, co prawdopodobnie będzie równoznaczne ze wzrostem liczby osób cierpiących na chorobę Alzheimera. Nie dziwi więc zwiększony wysiłek naukowców w celu poszukiwania czynników mogących przedłużać sprawność umysłową. Jedynym z nich, szczególnie przykuwającym uwagę badaczy, jest kawa.

(czytaj więcej)
0

Rozmowa szer. Agatą Wasiluk. W weekend zdobyła V-ce Mistrzostwo Polski

Żołnierz 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony# Terytorialnej szer. Agata Wasiluk ma 24 lata. Pochodzi z Bydgoszczy, na co dzień służy w 82 batalionie lekkiej piechoty w Inowrocławiu, który podlega pod brygadę. Ma 177 cm wzrost i 64 kg wagi. Ukończyła studia pierwszego stopnia z wychowania fizycznego.

(czytaj więcej)