Dziś mamy 26 lipca 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

11 czerwca 2021

Sukces uczennic. Zostały laureatkami wojewódzkiego konkursu

fot. pow.

fot. pow.

Antonina Żakowska i Martyna Cyganek uczennice klasy ósmej# Szkoły Podstawowej w Kowalewie im. JP II zostały laureatkami dziewiątej edycji Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego o Wielkich Polakach.

Gala wręczenia nagród z udziałem marszałka województwa Piotra Całbeckiego odbyła się 9 czerwca b.r. w Centrum Edukacji Młodzieży w Górsku koło Torunia. Tegoroczne hasło konkursu to „Prymas Stefan Wyszyński na tle historii Polski w XX i XXI wieku”. W konkursie wzięli udział uczniowie z 55 szkół naszego województwa. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 69 uczestników, spośród których wyłoniono 16 laureatów. Wszyscy laureaci otrzymali laptopy oraz nagrody książkowe.
Ponadto na gali w Górsku podsumowano także etapy rejonowe konkursu. Martyna Cyganek zajęła I miejsce w etapie rejonowym i w nagrodę otrzymała rower ufundowany przez prezydenta Bydgoszczy.

Uczennice do konkursu przygotowała pani Hanna Molenda, nauczycielka historii. Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom i życzymy dalszych sukcesów.

Materiał: SP Kowalewo

 

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Remonty mieszkań
Nadanie modnej linii
Sprawdzanie zawieszenia pojazdu
Meble kuchenne
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Test amortyzatorów
MEBLE PIOTR PASIEKA
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
0

Pandemia ma też pozytywne strony? Wyniki badania mogą szokować

Czwarta fala zakażeń Covid-19 stoi u drzwi, coraz więcej# państw prośbą i groźbą stara się przekonywać opierających się przed szczepieniami obywateli. Może opór to po części efekt przekonania, że pandemia nie jest taka straszna? W badaniu zrealizowanym dla Rejestru Dłużników BIG InforMonitor co szósty Polak mówi, że nie doświadczył żadnych negatywnych skutków pandemii. Według co czwartej dorosłej osoby pandemia przyniosła tyle samo następstw pozytywnych, co negatywnych, są też nieliczni, którzy dostrzegają więcej plusów sytuacji. Inaczej uważa połowa społeczeństwa.

(czytaj więcej)
0

Remontują zamek w Świeciu. Cenny zabytek odzyskuje dawny wygląd

W czternastowiecznym zamku krzyżackim# w Świeciu nad Wisłą od roku trwają intensywne prace, dzięki którym ten cenny zabytek odzyskuje dawny wygląd. Oprócz niezbędnych remontów odtwarzane są także detale architektoniczne budynku.

(czytaj więcej)
0

Co musisz wiedzieć o ZOL i ZPO? Z jakich specjalistów możesz skorzystać?

ZOL, czyli zakład opiekuńczo-leczniczy, i ZPO#, czyli zakład pielęgnacyjno-opiekuńczy, to miejsca, do których pacjent trafia, żeby odzyskać sprawność

(czytaj więcej)
0

Dobra zabawa i spora oszczędność. Wakacje z Kartą Dużej Rodziny

Wakacje to czas, kiedy chętnie korzystamy z różnego# rodzaju rozrywek oferowanych np. przez parki wodne, parki rozrywki czy sale zabaw. Odwiedzamy też muzea, galerie sztuki, parki zoologiczne. Warto pamiętać, że wiele z nich oferuje zniżki dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. To dobra zabawa i spora oszczędność!

(czytaj więcej)