Dziś mamy 22 października 2021, piątek, imieniny obchodzą:

22 września 2021

Święto KAS w Bydgoszczy. Uroczysta msza święta i przemarsz

fot. KPUW Bydgoszcz

fot. KPUW Bydgoszcz

Wczoraj w Bydgoszczy odbyły się# obchody Dnia Krajowej Administracji Skarbowej. W wydarzeniu wziął udział Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

Uroczystość rozpoczęła Msza Święta w Katedrze św. Marcina i Mikołaja w Bydgoszczy. Następnie odbył się przemarsz pocztów sztandarowych, orkiestry wojskowej, kompanii honorowych oraz zaproszonych gości na Stary Rynek w Bydgoszczy. Kolejnym punktem obchodów był uroczysty apel, podczas którego nastąpiło wręczenie odznaczeń pracownikom i funkcjonariuszom Krajowej Administracji Skarbowej.

Z okazji Dnia Krajowej Administracji Skarbowej listy gratulacyjne napisali Prezydent RP Andrzej Duda oraz Premier Mateusz Morawiecki. Listy te odczytali kolejno Sekretarz Stanu w KPRP Andrzej Dera oraz Sekretarz Stanu do Spraw Parlamentarnych w KPRM Łukasz Schreiber.

Prezydent zwrócił uwagę na to, że Krajowa Administracja Skarbowa stanowi bardzo ważny segment państwa i z okazji jej dnia złożył najlepsze gratulacje i życzenia wszelkiej pomyślności.

Utworzenie KAS ustawą z 2016 roku, która połączyła organy skarbowe, celne i urzędy kontroli skarbowej w jednolitą formację, stanowiło jedną z najistotniejszych przemian ostatnich lat, służącą sprawności, sile i rozwojowi Rzeczypospolitej Polskiej. Jestem przekonany, że ta reforma doceniana będzie również przez kolejne pokolenia Polaków, bo dzięki niej istotnie zwiększyliśmy szanse pomyślnej przyszłości naszej Ojczyzny - przekazał w swym liście prezydent.

Z kolei premier Mateusz Morawiecki w swoim przesłaniu zwrócił uwagę na ofiarność i zawodowe umiejętności świętujących dziś urzędników i funkcjonariuszy. Jak dodał działania administracji celnej i skarbowej są kluczowe z punktu widzenia interesów naszego kraju.

- Polski rząd traktuje ten sektor priorytetowo, a połączenie w 2016 roku administracji podatkowej i służby celnej pozwoliło usprawnić ich działania, choćby poprzez poprawę przepływu informacji i koordynację czynności – podkreślił prezes rady ministrów.

Krajowa Administracja Państwowa została utworzona 1 marca 2017 roku. Przed jej powstaniem organy administracji skarbowej były podzielone na administrację podatkową, Służbę Celną i kontrolę skarbową. Do zadań KAS należy między innymi obsługiwanie dochodów z podatków, opłat i cła, współpraca celna w ramach Unii Europejskiej, a także kształcenie i szkolenie pracowników i funkcjonariuszy.

Materiał: Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 2 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Smakowita 450g
2,99PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Konstrukcje stalowe
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Pomidor malinowy
4,99PLN
0

Chrupiący, świeży i pachnący. Dziś Światowy Dzień Chleba

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika#, że przeciętny Polak zjada blisko 40 kg chleba rocznie. Nie wyobrażamy sobie bez niego śniadania, często jemy go do obiadu, a i na kolację sprawdza się równie dobrze. Z okazji Światowego Dnia Chleba (16 października) bierzemy chleb pod lupę i podpowiadamy, jakie pieczywo wybrać oraz jak samodzielnie przygotować świeży, pachnący bochenek we własnym domu.

(czytaj więcej)
0

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się – wynika z# badań psychologa dra Pawła Atroszko. Stosunkowo bardziej narażone są kobiety. Problem dotyka też dzieci, które "znajdują się pod ogromną presją nieustannej nauki pod testy i niepopełniania błędów".

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)