Dziś mamy 30 listopada 2022, środa, imieniny obchodzą:

05 października 2022

Szachowe mistrzostwa rozegrane. Wręczono puchary i nagrody

fot. UMiG Mrocza

fot. UMiG Mrocza

W dniach 1-2 października 2022 roku w Hali Widowiskowo# – Sportowej w Mroczy odbyły się 75 Otwarte Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Szachach Klasycznych pod Patronatem Honorowym Ministra Łukasza Schreibera oraz Wojewody Kujawsko-Pomorskiego – Mikołaja Bogdanowicza.

Organizatorami wydarzenia byli: Kujawsko-Pomorski Związek Szachowy, Urząd Miasta i Gminy w Mroczy, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Mroczy oraz Ludowy Uczniowski Klub Sportowy FENIKS w Mroczy.
W mistrzostwach uczestniczyli: minister Łukasz Schreiber, wicewojewoda kujawsko-pomorski - Radosław Kempinski, przewodniczący Rady Miejskiej w Mroczy – Jarosław Odrobiński, zastępca burmistrza Mroczy – Waldemar Chudzik, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Mroczy – Jarosław Okonek, radny Rady Miejskiej – Marcin Klebs, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Mroczy – Marian Wiśniewski oraz sekretarz i przewodniczący Komisji Historycznej Kujawsko-Pomorskiego Związku Szachowego – Piotr Szybowicz.

Pierwszy dzień zawodów rozpoczął się weryfikacją uczestników turniejów grupy A, B i C. O godzinie 10.15 oficjalnego otwarcia mistrzostw dokonali: minister Łukasz Schreiber, wicewojewoda kujawsko-pomorski Radosław Kempinski oraz zastępca burmistrza Waldemar Chudzik. Po oficjalnym otwarciu i odprawie technicznej, zawodnicy przystąpili do gry. Turniej tego dnia zakończył się o godzinie 19.00 Drugiego dnia zawody trwały od godziny 9.00 do 14.45 i zakończyły się wręczeniem nagród z rąk przewodniczącego Rady Miejskiej w Mroczy Jarosława Odrobińskiego, zastępcy burmistrza Waldemara Chudzika, radnego Rady Miejskiej w Mroczy Marcina Klebsa oraz dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Mroczy Mariana Wiśniewskiego.

Wyniki szczegółowe Turnieju Open A
1.Piotr Szybowicz
2.Mariusz Darowicki
3.Bartosz Przybylski
4. Wiktor Hałuja
5. Tomasz Theuss

Wyniki szczegółowe Turnieju Open B
1. Jakub Makarewicz
2. Krzysztof Warda
3. Mateusz Nowak
4. Marcin Rydzyński
5. Jakub Kulpiński

Wyniki szczegółowe Turnieju Open C
1. Waldemar Kutzner KS KORONA Zakrzewo
2. Piotr Król MLKS "Tucholanka" Tuchola
3. Jakub Jagodzinski Miasteczko Krajeńskie
4. Karol Królikowski Rogowo
5. Patryk Kamiński KSz "Gambit" Świecie
6. Wojciech Mrozowicz KS Royal Chess Bydgoszcz
7. Wiktor Klimacki KSz "Gambit" Świecie
8. Grzegorz Nalewajski Kcynia
9. Oliver Kęsik Bydgoszcz
10. Maksymilian Witkowski KSz "Gambit" Świecie

Łącznie w 75. Otwartych Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Szachach Klasycznych w Mroczy wzięło udział 79 uczestników. Głównym sędzią zawodów był Mirosław Kozielski, funkcję sędziego pomocniczego pełnił natomiast Mikołaj Włoch. Warto podkreślić, że zwycięzcy miejsc I-III pochodzą z powiatu nakielskiego.
Podczas trwania mistrzostw wszyscy zebrani mięli okazję podziwiać bogatą kolekcję szachów Edwarda Kulskiego, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

Materiał: Kinga Łusiak/ UMiG Mrocza

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu

Oceń artykuł: 100 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nadzieje polskich kibiców. Dzisiaj Polska zagra z Meksykiem

Rozpoczęcie mundialu rozpaliło nadzieje polskich kibiców. Sukces w meczu towarzyskim z Chile (1:0) dodał optymizmu #przed dzisiejszym spotkaniem z Meksykiem.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Mundial na dwa sposoby. Pytania do hiszpańskiego trenera

Mundial zaczęliśmy na dwa zupełnie różne sposoby. Reprezentacja Polski #od antyfutbolu w meczu z Meksykiem, w którym co prawda udało się wywalczyć punkt, ale murowaniem własnej bramki i graniem „lagą na Roberta” nie rozkochaliśmy w sobie koneserów dobrego futbolu. Hiszpanie z kolei zagrali mecz idealny, pokonując Kostarykę 7:0 i dominując pod każdym względem. Co mamy zrobić, żeby kiedyś zagrać w podobny sposób? Rady szukamy u hiszpańskiego trenera, który od siedmiu lat uczy futbolu polskie dzieci.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)