Dziś mamy 12 czerwca 2024, środa, imieniny obchodzą:

20 maja 2024

Szkolenia rotacyjne. Żołnierze Wojska Polskiego w Kowalewku

fot. powierzone

fot. powierzone

W miniony weekend tereny Nadleśnictwa Szubin oraz obiekty #OSP JRS Kowalewko zostały zdominowane przez żołnierzy Wojska Polskiego, którzy realizują szkolenia rotacyjne.

Na podstawie wieloletniej współpracy oraz stosownych porozumień i uzgodnień z resortem Ministerstwa Obrony Narodowej, a Jednostką Ratownictwa Specjalnego w Kowalewku prowadzone są całoroczne ćwiczenia doskonalące obejmujące szeroki wachlarz szkoleniowy dla różnych komponentów Sił Zbrojnych RP.  Umacnianie systemu bezpieczeństwa państwa  oraz stała aktywność Wojska Polskiego na terenie Gminy Kcynia i możliwość współpracy z partnerami społecznymi są doskonałym gwarantem wzmacniania obronności kraju, oraz naszego powiatu nakielskiego. Doskonałe warunki kooperacji pomiędzy MON a OSP JRS stworzone na bazie wieloletnich doświadczeń oraz wypracowany skuteczny model realizacji w praktyce poszczególnych ćwiczeń i planowania scenariuszy na wypadek zagrożenia stanu państwa ze szczególnym uwzględnieniem ochrony ludności cywilnej i związanych z tą tematyką działań prewencyjnych  prowadzone są od wielu lat.   Zgodnie z przyjętymi założeniami planowane zajęcia poszczególnych jednostek będą realizowały programy szkoleniowe do końca 2024 r. także w oparciu o kadrę OSP JRS, którą tworzą byli oficerowie i podoficerowie służb mundurowych.

Materiał: JRS Kowalewko

Oceń artykuł: 6 8

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (8) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (5)

  Ja, w dniu 21-05-2024 07:59:56 napisał:

  Mieszkańcy Kowalewka nie macie dosyć tego czegoś.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -1 (3)

  Polak, w dniu 21-05-2024 10:22:15 napisał:

  Niech ćwiczą jak najwięcej w tych niepewnych czasach

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Ja, w dniu 21-05-2024 12:28:29 napisał:

  Do polak.Takich jak ty ci z Warszawy potrzebują .Za dużo oglądasz i słuchasz tej zakłamanej telewizji .Mniej tv Polsatu TVN dłużej będziesz żył .Miłego dnia

  odpowiedz

  • 0 (2)

  Aktywna rezerwa, w dniu 21-05-2024 14:10:15 napisał:

  Jak jest taki fajny obiekt, gdzie ćwiczą żołnierze,a poza tym, przyjeżdżają z Bydgoszczy komercyjnie strzelać i z naszego powiatu to chyba dodatkowy wpływ jest na fundusz sołecki, bo raczej za darmo to nic nie ma w tych czasach

  odpowiedz

  • -1 (3)

  kcynianka, w dniu 21-05-2024 16:10:14 napisał:

  fundusz sołecki to powinien również zawierać dofinansowanie OSP miejscowego, a z tego co widzę to miejscowa OSP nigdy niczego z funduszu sołeckiego nie dostała

  odpowiedz

  • 0 (0)

  .., w dniu 21-05-2024 17:08:00 napisał:

  ...

  odpowiedz

  • 0 (0)

  On, w dniu 25-05-2024 17:57:30 napisał:

  Żołnierze na takim obiekcie ćwiczą strzelanie Jednostki wojskowe mają swoje strzelnice i tam ćwiczą strzelanie Przepraszam zapomniałem polscy żołnierze nie mają jednostek koszary mają zrobione ze swoich domów mieszkań .Wiadomo za kogo kadencji lata do tyłu zlikwidowano koszary jednostki wojskowe .

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Budowa hal
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
79PLN
Konstrukcje stalowe
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
189PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
0

Ile punktów karnych masz na swoim koncie? Możesz sprawdzić przez internet

Zanim wyruszysz w drogę - sprawdź, ile punktów# karnych masz na swoim koncie. Zrobisz to za darmo, szybko i w prosty sposób – przez internet lub w aplikacji mObywatel.

(czytaj więcej)
0

Zagrożenia w cyberprzestrzeni. Minionej doby napłynęło wiele zgłoszeń

Minionej doby do zespołu CSIRT NASK, odpowiedzialnego m.in. za #administrację samorządową, sektor przedsiębiorstw (z wyłączeniem infrastruktury krytycznej) oraz za zgłoszenia od osób fizycznych, trafiło 2303 zgłoszenia zagrożeń cyberbezpieczeństwa, spośród których zidentyfikowano 329 nowych incydentów cyberbezpieczeństwa, które są obsługiwane przez CSIRT NASK.

(czytaj więcej)
0

"Historia mówi przez pokolenia". Wielkopolski Kongres Pamięci Narodowej

„Historia mówi przez pokolenia” – pod tym hasłem w dniach 18–19 czerwca #2024 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się organizowany przez poznański oddział Instytutu Pamięci Narodowej Wielkopolski Kongres Pamięci Narodowej. Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

(czytaj więcej)
0

"Mam nadzieję, że Zielony Ład zostanie zatrzymany". Europa zaczyna się budzić

Zbliżają się wybory do Parlamentu Europejskiego. Jaka będzie przyszłość Europy#, z jakimi zagrożeniami będą zmagać się kraje unijne, w tym Polska? O tym, rozmawiamy z samorządowcem Jerzym Gawędą.

(czytaj więcej)