Dziś mamy 2 grudnia 2020, środa, imieniny obchodzą:

04 listopada 2020

Szkolna wystawa książek „Święty Jan Paweł II autorem i bohaterem”

fot. Kamila Marosz, Alina Polowiec

fot. Kamila Marosz, Alina Polowiec

Dnia 21 października 2020r. w budynku Zespołu Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w #Kcyni, w ramach projektu na zajęcia pozalekcyjne pn. „Bo nie zastąpi Ciebie nikt...100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II” finansowanego przez Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią, odbyła się szkolna wystawa książek pn. „Święty Jan Paweł II autorem i bohaterem”.

Wystawę przygotowano z pozycji książkowych o Papieżu Polaku oraz jego autorstwa (albumów, biografii, tomików poezji, opowiadań) zakupionych w ramach projektu - zasilą one zbiory szkolnej biblioteki. Na wystawie znalazły się również pamiątki związane z Ojcem Świętym z prywatnych zbiorów koordynatorek projektu: Kamili Marosz i Aliny Polowiec (książki, płyty CD, filmy, plakaty, kartki pocztowe, gazety) oraz portrety papieża wykonane przez uczniów szkoły.

Wydarzeniu towarzyszyła wystawa w formie plakatów „Karol Wojtyła. Narodziny”  pozyskana z Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie. Wystawę obejrzeli uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy obsługi i administracji. Zarówno młodsi, jak i starsi uczniowie  z zainteresowaniem poznawali historię życia Karola Wojtyły przeglądając książki, oglądając plakaty, słuchając opowiadań koordynatorek projektu.

Autorki projektu p. Kamila Marosz i p. Alina Polowiec bardzo dziękują uczestnikom projektu za zaangażowanie w przygotowanie wystawy, a wszystkim uczniom za wzorowe zachowanie w czasie zwiedzania ekspozycji.

materiał: Alina Polowiec   

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie.

Oceń artykuł: 5 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)