Dziś mamy 6 października 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

28 czerwca 2021

Uczniowie odebrali świadectwa. Upragnionych wakacji czas nastał

fot. SP Dobieszewo

fot. SP Dobieszewo

Nadszedł długo wyczekiwany dzień – 25 czerwca 2021 r. -zakończenia# roku szkolnego. Dzień, który zwiastuje czas zasłużonego wypoczynku po wielu miesiącach, jakże ciężkiej, w większości zdalnej nauki i pracy. To był trudny rok szkolny, jakże inny od poprzednich i zakończenie też inne z uwagi na to, że nie było Pana Dyrektora, któremu życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Uroczystość zakończenia roku, w zastępstwie pana dyrektora, poprowadziła p. Ewa Tomaszek. Ze względu na epidemię koronawirusa wszystko odbyło się w reżimie sanitarnym. Uczniowie klas I –III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego mieli swoją uroczystość od godziny 8.00, natomiast uczniowie klas IV – VIII przybyli do szkoły na godzinę 9.00.

Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu, p. Ewa Tomaszek powitała wszystkich zebranych, a w szczególności zaproszonych gości: Burmistrza Kcyni p. Marka Szarugę, Przewodniczącego Rady Rodziców p. Artura Woźniaka. Następnie głos zabrał burmistrz p. Marek Szaruga, który wspominał ten trudny rok pandemii i podziękował uczniom, nauczycielom i rodzicom za trud włożony w nauczanie zdalne. Na koniec życzył bezpiecznych i pełnych przygód wakacji. Następnie p. Ewa Tomaszek poprosiła o wystąpienie absolwentkę Marcelinę Woźniak wraz z rodzicami, która z rąk burmistrza p. Marka Szarugi odebrała Nagrodę Burmistrza , a rodzice otrzymali List gratulacyjny.

W dalszej kolejności p. Ewa Tomaszek wręczyła Nagrodę Dyrektora absolwentkom : Katarzynie Jeżuchowskiej i Zuzannie Woźniak, a ich rodzicom List gratulacyjny. Po tym uroczystym akcie p. Ewa Tomaszek wraz z wychowawcami wręczyła świadectwa oraz nagrody książkowe wyróżniającym się uczniom, a ich rodzicom listy gratulacyjne.

Następnie Absolwenci Szkoły Podstawowej im. bł. Marii Karłowskiej złożyli uroczyste ślubowanie. Po czym wyprowadzono sztandar. Później głos zabrała wychowawczyni tegorocznych absolwentów p. Dorota Łyduch – Lisiecka, która nie kryjąc wzruszenia, podziękowała za wspólnie spędzone chwile, za optymizm i radość. Życzyła absolwentom, aby nigdy nie wątpili w swoje możliwości, aby wytrwale dążyli do celu i nigdy się nie poddawali. Absolwenci otrzymali drobny upominek od byłej już wychowawczyni.

Pożegnaniom nie było końca, ponieważ pożegnaliśmy Przewodniczącego Rady Rodziców p . Artura Woźniaka, którego kadencja dobiegła końca. W imieniu całej społeczności szkolnej podziękowania p. Arturowi Woźniak za zaangażowanie , pracę na rzecz uczniów i szkoły złożyły p. Mariola Ornowska i p. Anna Okrutnik – Staszewska. Również panie Daria Tecław, Mirosława Stanisławczyk i Roksana Wróblewska z Rady Rodziców podziękowały za wspólnie spędzony czas , poświęcenie i owocną współpracę.

Na zakończenie uroczystości głos jeszcze zabrała p. Ewa Tomaszek życząc wszystkim, aby wakacje były czasem dobrego i bezpiecznego wypoczynku.

Materiał: SP Dobieszewo 

Oceń artykuł: 0 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

„Toksyczna agentura”. Bezpieka i jej tajni współpracownicy

Kolejna książka doktora Adama Węsierskiego pt. #„Toksyczna agentura”, t. 3, Toruń 2022, która prezentuje ponad 200 biogramów TW komunistycznego aparatu bezpieczeństwa oraz ich szkodliwość.

(czytaj więcej)
0

Potrzeby psa i kota. Czyli szczęśliwy pupil nie tylko od święta

Światowy Dzień Zwierząt obchodzony jest co roku 4 października#. Data ta stała się międzynarodowym świętem praw i dobrostanu zwierząt. Jako opiekunowie czworonożnych pupili chcemy zapewnić im szczęście i zdrowie. Jak to zrobić? Wystarczy każdego dnia zadbać o zaspokojenie potrzeb behawioralnych naszego psa i kota. A z okazji ich święta celebrujmy wspólny czas podczas spaceru, zabawy lub częstując ulubieńca zdrowym smakołykiem.

(czytaj więcej)
0

1 października. Jak ucztować w Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu?

Analitycy z Polskiego Instytutu Ekonomicznego zwracają uwagę, że# w Polsce coraz więcej osób ogranicza ilość spożywanego mięsa. Eksperci PIE, powołując się na dane z ankiety Global Consumer Survey z 2021 r., wskazali, że 7 proc. osób w wieku 18-29 lat jest wegetarianami, a 1 proc. weganami. Według badań przeprowadzonych przez Maczfit, w aglomeracjach miejskich może być nawet 20% wegetarian. Tymczasem jeszcze w 2014 r. CBOS podawał, że wegetarianizm deklaruje zaledwie 1% społeczeństwa. Wzrost jest zatem ogromny, a Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu świętuje coraz więcej osób.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)