Dziś mamy 26 lipca 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

28 czerwca 2021

Uczniowie odebrali świadectwa. Upragnionych wakacji czas nastał

fot. SP Dobieszewo

fot. SP Dobieszewo

Nadszedł długo wyczekiwany dzień – 25 czerwca 2021 r. -zakończenia# roku szkolnego. Dzień, który zwiastuje czas zasłużonego wypoczynku po wielu miesiącach, jakże ciężkiej, w większości zdalnej nauki i pracy. To był trudny rok szkolny, jakże inny od poprzednich i zakończenie też inne z uwagi na to, że nie było Pana Dyrektora, któremu życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Uroczystość zakończenia roku, w zastępstwie pana dyrektora, poprowadziła p. Ewa Tomaszek. Ze względu na epidemię koronawirusa wszystko odbyło się w reżimie sanitarnym. Uczniowie klas I –III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego mieli swoją uroczystość od godziny 8.00, natomiast uczniowie klas IV – VIII przybyli do szkoły na godzinę 9.00.

Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu, p. Ewa Tomaszek powitała wszystkich zebranych, a w szczególności zaproszonych gości: Burmistrza Kcyni p. Marka Szarugę, Przewodniczącego Rady Rodziców p. Artura Woźniaka. Następnie głos zabrał burmistrz p. Marek Szaruga, który wspominał ten trudny rok pandemii i podziękował uczniom, nauczycielom i rodzicom za trud włożony w nauczanie zdalne. Na koniec życzył bezpiecznych i pełnych przygód wakacji. Następnie p. Ewa Tomaszek poprosiła o wystąpienie absolwentkę Marcelinę Woźniak wraz z rodzicami, która z rąk burmistrza p. Marka Szarugi odebrała Nagrodę Burmistrza , a rodzice otrzymali List gratulacyjny.

W dalszej kolejności p. Ewa Tomaszek wręczyła Nagrodę Dyrektora absolwentkom : Katarzynie Jeżuchowskiej i Zuzannie Woźniak, a ich rodzicom List gratulacyjny. Po tym uroczystym akcie p. Ewa Tomaszek wraz z wychowawcami wręczyła świadectwa oraz nagrody książkowe wyróżniającym się uczniom, a ich rodzicom listy gratulacyjne.

Następnie Absolwenci Szkoły Podstawowej im. bł. Marii Karłowskiej złożyli uroczyste ślubowanie. Po czym wyprowadzono sztandar. Później głos zabrała wychowawczyni tegorocznych absolwentów p. Dorota Łyduch – Lisiecka, która nie kryjąc wzruszenia, podziękowała za wspólnie spędzone chwile, za optymizm i radość. Życzyła absolwentom, aby nigdy nie wątpili w swoje możliwości, aby wytrwale dążyli do celu i nigdy się nie poddawali. Absolwenci otrzymali drobny upominek od byłej już wychowawczyni.

Pożegnaniom nie było końca, ponieważ pożegnaliśmy Przewodniczącego Rady Rodziców p . Artura Woźniaka, którego kadencja dobiegła końca. W imieniu całej społeczności szkolnej podziękowania p. Arturowi Woźniak za zaangażowanie , pracę na rzecz uczniów i szkoły złożyły p. Mariola Ornowska i p. Anna Okrutnik – Staszewska. Również panie Daria Tecław, Mirosława Stanisławczyk i Roksana Wróblewska z Rady Rodziców podziękowały za wspólnie spędzony czas , poświęcenie i owocną współpracę.

Na zakończenie uroczystości głos jeszcze zabrała p. Ewa Tomaszek życząc wszystkim, aby wakacje były czasem dobrego i bezpiecznego wypoczynku.

Materiał: SP Dobieszewo 

Oceń artykuł: 0 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pandemia ma też pozytywne strony? Wyniki badania mogą szokować

Czwarta fala zakażeń Covid-19 stoi u drzwi, coraz więcej# państw prośbą i groźbą stara się przekonywać opierających się przed szczepieniami obywateli. Może opór to po części efekt przekonania, że pandemia nie jest taka straszna? W badaniu zrealizowanym dla Rejestru Dłużników BIG InforMonitor co szósty Polak mówi, że nie doświadczył żadnych negatywnych skutków pandemii. Według co czwartej dorosłej osoby pandemia przyniosła tyle samo następstw pozytywnych, co negatywnych, są też nieliczni, którzy dostrzegają więcej plusów sytuacji. Inaczej uważa połowa społeczeństwa.

(czytaj więcej)
0

Remontują zamek w Świeciu. Cenny zabytek odzyskuje dawny wygląd

W czternastowiecznym zamku krzyżackim# w Świeciu nad Wisłą od roku trwają intensywne prace, dzięki którym ten cenny zabytek odzyskuje dawny wygląd. Oprócz niezbędnych remontów odtwarzane są także detale architektoniczne budynku.

(czytaj więcej)
0

Co musisz wiedzieć o ZOL i ZPO? Z jakich specjalistów możesz skorzystać?

ZOL, czyli zakład opiekuńczo-leczniczy, i ZPO#, czyli zakład pielęgnacyjno-opiekuńczy, to miejsca, do których pacjent trafia, żeby odzyskać sprawność

(czytaj więcej)
0

Dobra zabawa i spora oszczędność. Wakacje z Kartą Dużej Rodziny

Wakacje to czas, kiedy chętnie korzystamy z różnego# rodzaju rozrywek oferowanych np. przez parki wodne, parki rozrywki czy sale zabaw. Odwiedzamy też muzea, galerie sztuki, parki zoologiczne. Warto pamiętać, że wiele z nich oferuje zniżki dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. To dobra zabawa i spora oszczędność!

(czytaj więcej)