Dziś mamy 7 grudnia 2021, wtorek, imieniny obchodzą:

17 listopada 2021

Uczniowie przypomnieli trudne dzieje w walce o wolność. Przygotowali apel

fot. pow.

fot. pow.

W poniedziałek, 15 listopada odbył się w naszej szkole uroczysty apel z# okazji 103. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Uroczystość została otwarta przez uczniów klasy VIII: Wiktorię Kociałkowską i Bartosza Pomałeckiego, którzy przypomnieli trudne dzieje naszej Ojczyzny w walce o wolność. Wszystko przeplatane było występami uczniów, ponieważ klasy 0-VI miały za zadanie przygotowanie jednej pieśni patriotycznej. Dzięki temu na naszej sali rozbrzmiały nuty utworów: „Płynie Wisła”, „Przybyli ułani”, „Piechota”, „czy „Wojenko, wojenko”. Uroczystość zakończył przepiękny występ uczniów klasy VII- taniec z flagami, którego zwieńczeniem był utwór „Uwierz Polsko”- w wykonaniu uczennicy Anny Kolanowskiej.

Po części oficjalnej nastąpiło podsumowanie działań, jakie podjęli nasi uczniowie w związku ze 103. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Pani Paulina Kuberacka- nauczycielka historii i pomysłodawczyni tegoż przedsięwzięcia, podziękowała uczniom za zaangażowanie i aktywny udział w zadaniach związanych ze Świętem Niepodległości. Przez ponad tydzień wszystkie klasy brały udział w przygotowaniach. Uczniowie klas VII i VIII wzięli udział w grze terenowej „Podróż w przeszłość”- cztery grupy zmagały się z zadaniami, które umieszczone były na siedmiu stacjach zadaniowych. Cała społeczność szkolna wyruszyła na marsz o długości 1918 metrów na „Cześć Niepodległej”. Poza tym wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”, 10 listopada punktualnie o godzinie 11.11 odśpiewany został hymn państwowy przed budynkiem naszej szkoły. Oprócz tego każda klasa miała za zadanie udekorowanie drzwi swojej sali lekcyjnej. Tematyka dekoracji miała nawiązywać do niepodległości, wolności i symboli narodowych naszej Ojczyzny.

Każdy uczeń za podjęty trud został nagrodzony pamiątkowym certyfikatem „Młodego Patrioty”, uczniowie klas 0-VI otrzymali drobne upominki a uczniowie klas starszych oceny celujące z historii.

Rozpiera nas duma, że mamy tylu patriotów w swojej szkole, widząc zaangażowanie naszych dzieci jesteśmy pewni, że nasza Ojczyzna jest bezpieczna.

Materiał: Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Korka w Rozstrzębowie

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 1 (1)

    Marcin , w dniu 17-11-2021 10:12:02 napisał:

    Jak zawsze uroczystość przygotowana profesjonalnie ,dekoracje również

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Olej Kujawski
8,99PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
0

Na całym świecie u około jednego na 160 dzieci diagnozuje się autyzm

Europejski Tydzień Autyzmu obchodzony jest co roku, w# pierwszym tygodniu grudnia. Zaburzenia ze spektrum autyzmu należą do całościowych zaburzeń rozwojowych charakteryzujących się pewnym stopniem trudności w zakresie interakcji społecznych i komunikacji. Innymi cechami charakterystycznymi są nietypowe wzorce zachowań, ograniczony i stereotypowy repertuar zainteresowań i aktywności, trudności z przejściem od jednej czynności do drugiej, skupienie się na szczegółach i nietypowe reakcje na bodźce zmysłowe.

(czytaj więcej)
0

Przyprawy i zioła, które wzmocnią serce. Dieta powinna być ciekawa

Przyprawy i zioła, stosowane regularnie i w odpowiednich ilościach, sprzyjają# zdrowiu serca i naczyń krwionośnych. Największy potencjał na tym polu mają: cynamon, imbir, czosnek, kolendra, pieprz cayenne i kurkuma.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)
0

Czy fotowoltaika będzie się jeszcze opłacać?

Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV# Inwestycja w fotowoltaikę, dzięki udanym rządowym programom pomocowym, była gwarantem optymalizacji rachunków za energię elektryczną dla 700 tys. gospodarstw domowych, a przyszłości miała dotyczyć aż 3 mln rodzin.

(czytaj więcej)