Dziś mamy 25 września 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

22 stycznia 2023

Uczniowie z kcyńskiego LO w finale wojewódzkim. "Drogi do Niepodległości”

fot. powierzone

fot. powierzone

Nasi Uczniowie klasy I LO: Amadeusz Hak, Mateusz i Szymon Bugaj w miniony piątek, 20 stycznia 2023 r. w delegaturze #bydgoskiej Instytutu Pamięci Narodowej reprezentowali naszą szkołę w wojewódzkim finale Wojewódzkiego konkursu “Drogi do Niepodległości” o honorowy tytuł “Herosa Historii”, rozwiązując 45 minutowy test z zakresu Historii Polski lat 1914-1939. Zmierzyli się z blisko 30 finalistami z całego województwa kujawsko-pomorskiego.

Choć jako debiutanci nie zajęli miejsca finałowego, zdobyli doświadczenie w rywalizacji ze swoimi rówieśnikami na szczeblu wojewódzkim.

Przed nimi okres przygotowań do XXV Powiatowego Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim, który odbędzie się 22 lutego 2023 r. w Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle nad Notecią.

W imieniu społeczności szkolnej dziękujemy za udział w konkursie i trzymamy kciuki.

Opiekun naukowy: M. Lisiecki

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

50 gminnych pracowni komputerowych. Nabór do projektu "miniPAKT"

Podczas konferencji prasowej #w Olsztynie minister cyfryzacji Janusz Cieszyński ogłosił rozpoczęcie naboru do konkursu miniPAKT – gminne pracownie komputerowe. „miniPAKT, to konkurs grantowy, dzięki któremu JST będą mogły stworzyć u siebie kreatywną przestrzeń, która rozwinie nowe formy wzmacniania kompetencji cyfrowych wśród obywateli. Każdy samorząd może otrzymać 200 tys. na zorganizowanie takiej pracowni” – zaznaczył szef resortu cyfryzacji.

(czytaj więcej)
0

Międzynarodowy Dzień Głuchych i Języka Migowego. Ustanowiony w 1958 r.

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień #Głuchych i Języka Migowego.

(czytaj więcej)
0

Pakiet edukacyjny „Rodzina Ulmów”. Materiały do wykorzystania na lekcjach

Zachęcamy do korzystania z materiałów edukacyjnych #przygotowanych przez Ośrodek Rozwoju Edukacji z okazji beatyfikacji rodziny Ulmów. Przybliżają one nie tylko historię rodziny z Markowej, ale także inne postaci ratujące Żydów w czasie II wojny światowej. Uczniowie i nauczyciele mogą wziąć udział także w różnych konkursach, których celem jest popularyzacja wiedzy o relacjach polsko-żydowskich w czasie okupacji niemieckiej oraz postawach Polaków udzielających pomocy swoim żydowskim sąsiadom.

(czytaj więcej)
0

Trwa sezon na grzyby. "Jeżeli masz wątpliwości, nie ryzykuj"

Zbieranie grzybów wymaga wiedzy oraz #doświadczenia.

(czytaj więcej)