Dziś mamy 26 lipca 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

21 lipca 2021

Udzielanie pomocy przez LPR. Strażacy odbyli szkolenie

fot. KP PSP w Nakle

fot. KP PSP w Nakle

19 lipca 2021 r. o godz. 10:00 w Komendzie Powiatowej PSP w# Nakle nad Notecią odbyło się szkolenie doskonalące dla strażaków KSRG z zakresu współdziałania z Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej Lotnicze Pogotowie Ratunkowe (LPR) – część teoretyczna.

Wyżej wymienione szkolenie realizowane jest na postawie zatwierdzonego przez Komendanta Głównego PSP w 2012 roku programu szkolenia w tym zakresie.

Przytoczony program szkolenia obejmuje między innymi następujące tematy ściśle związane z HEMS, czyli Śmigłowcową Służbą Ratownictwa Medycznego:

• zakres dysponowania HEMS,
• prowadzenie łączności radiowej z HEMS,
• ogólne zasady bezpieczeństwa podczas działań z HEMS,
• wybór miejsc do lądowania dla HEMS,
• przyjmowanie HEMS podczas prowadzonej pomocy przez zespoły ratownictwa medycznego lub prowadzonych działań ratowniczo - gaśniczych przez strażaków
w różnych porach doby.

Szkolenie z wynikiem pozytywnym ukończyło 12 druhów. Część teoretyczną przeprowadził instruktor PSP z zakresu współdziałania z SP ZOZ LPR – st. kpt. Paweł Przybylski.

Materiał: mł. kpt. Maciej Poraj

Autor nie wyraża zgody na komentowanie. 

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pandemia ma też pozytywne strony? Wyniki badania mogą szokować

Czwarta fala zakażeń Covid-19 stoi u drzwi, coraz więcej# państw prośbą i groźbą stara się przekonywać opierających się przed szczepieniami obywateli. Może opór to po części efekt przekonania, że pandemia nie jest taka straszna? W badaniu zrealizowanym dla Rejestru Dłużników BIG InforMonitor co szósty Polak mówi, że nie doświadczył żadnych negatywnych skutków pandemii. Według co czwartej dorosłej osoby pandemia przyniosła tyle samo następstw pozytywnych, co negatywnych, są też nieliczni, którzy dostrzegają więcej plusów sytuacji. Inaczej uważa połowa społeczeństwa.

(czytaj więcej)
0

Remontują zamek w Świeciu. Cenny zabytek odzyskuje dawny wygląd

W czternastowiecznym zamku krzyżackim# w Świeciu nad Wisłą od roku trwają intensywne prace, dzięki którym ten cenny zabytek odzyskuje dawny wygląd. Oprócz niezbędnych remontów odtwarzane są także detale architektoniczne budynku.

(czytaj więcej)
0

Co musisz wiedzieć o ZOL i ZPO? Z jakich specjalistów możesz skorzystać?

ZOL, czyli zakład opiekuńczo-leczniczy, i ZPO#, czyli zakład pielęgnacyjno-opiekuńczy, to miejsca, do których pacjent trafia, żeby odzyskać sprawność

(czytaj więcej)
0

Dobra zabawa i spora oszczędność. Wakacje z Kartą Dużej Rodziny

Wakacje to czas, kiedy chętnie korzystamy z różnego# rodzaju rozrywek oferowanych np. przez parki wodne, parki rozrywki czy sale zabaw. Odwiedzamy też muzea, galerie sztuki, parki zoologiczne. Warto pamiętać, że wiele z nich oferuje zniżki dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. To dobra zabawa i spora oszczędność!

(czytaj więcej)