Dziś mamy 25 maja 2024, sobota, imieniny obchodzą:

11 maja 2024

Uroczysta procesja. Figura św. Michała Archanioła dotarła do Kcyni

fot. MM

fot. MM

Dokładnie o godz. 17:50 na kcyński Rynek zawitała #figura św. Michała Archanioła z Gargano. W uroczystej procesji została ona wprowadzona do parafii pw. Wniebowzięcia NMP.

Przypominamy, że wydarzenie to jest jednym z punktów obchodów jubileuszu 20-lecie Diecezji Bydgoskiej. Z figurą św. Michała Archanioła z Gargano po całej Polsce jeżdżą ojcowie Michalici i wywodzi się ona z włoskiego sanktuarium Monte Sant. Przez najbliższe miesiące, aż do ostatnich dni listopada ta figura będzie odwiedzać wszystkie parafie diecezji bydgoskiej.

Figura wędrować będzie po Dekanacie Kcynia w dniach od 10 do 19 maja, a później przyjdzie czas na podróż po Dekanacie Nakło (od 20 maja do 31 maja).

Krótka historia figury:

W południowo-wschodnim regionie Włoch, zwanym Apulią, na górze Gargano, w mieście Monte Sant’Angelo znajduje się jedno z najsłynniejszych w kościele katolickim sanktuariów ku czci świętego Michała Archanioła. Na szczycie góry wznosi się jedyna w swoim rodzaju bazylika. Historia miejsca związana jest z objawieniami św. Michała. Figura została wykonana w 1507 roku i przedstawia Księcia wojsk niebieskich w stroju legionisty rzymskiego, pod którego stopami leży pokonany szatan. Pomysłodawcą jej stworzenia był kard. Antonio z Monte San Savino.

Oceń artykuł: 12 12

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
79PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Pamiątka A4
20,00 zł PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
Fotoobraz na płótnie 50x70
121,00 zł PLN
0

Symboliczne miejsce pochówku wielkiego piewcy. Kim był hr. Leon Skórzewski?

Jeśli weekend, to kolejny raz chcemy przekazać Wam kilka informacji o ciekawych# miejscach kultu - tym razem kolej przyszła na Leśnictwo Drogosław.

(czytaj więcej)
0

Szkolenia rotacyjne. Żołnierze Wojska Polskiego w Kowalewku

W miniony weekend tereny Nadleśnictwa Szubin oraz obiekty #OSP JRS Kowalewko zostały zdominowane przez żołnierzy Wojska Polskiego, którzy realizują szkolenia rotacyjne.

(czytaj więcej)
0

Trzecia edycja kampanii "Lowe Krowe". Promocja zdrowych nawyków

Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji kampanii# "Lowe Krowe"!

(czytaj więcej)
0

Święto polskiej żywności. Prezentacje krajowych produktów

26 maja w otoczeniu zielonego #Służewca, na gości w każdym wieku, czekać będzie oprócz znakomitego jedzenia, mnóstwo dodatkowych atrakcji. Każdego roku Piknik Poznaj Dobrą Żywność to święto polskiej żywności.

(czytaj więcej)