Dziś mamy 29 lipca 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

12 listopada 2020

VIII Międzywojewódzki Konkurs Wiedzy o św. Janie Pawle II. Prace plastyczne

fot. Kamila Marosz

fot. Kamila Marosz

Rok 2020 jest rokiem poświęconym św. Janowi Pawłowi II. Z tej okazji Zespół Szkół #Specjalnych im. Janusza Korczaka w Kcyni w związku z 100. rocznicą urodzin św. Jana Pawła II realizuje wieloetapowy projekt na zajęcia pozalekcyjne, finansowany przez Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią, pod nazwą ,,Bo nie zastąpi Ciebie nikt… 100 rocznica urodzin św. Jana Pawła II”.

Ważnym etapem projektu był VIII Międzywojewódzki Konkurs Wiedzy o św. Janie Pawle II - ze względu na pandemię koronawirusa został on przeniesiony z 18 maja 2020 r. na październik 2020 r. i odbył się zdalnie w formie plastycznej.

W konkursie udział wzięli uczniowie ze Szkół Specjalnych, Młodzieżowych Ośrodków Socjoterapii, Specjalnych Ośrodków Szkolno – Wychowawczych województw: kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego i pomorskiego. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pracy plastycznej na temat „ Album wspomnień o świętym Janie Pawle II”.

Celem konkursu było:

 • Podtrzymywanie pamięci o największym Polaku wszechczasów Świętym Janie Pawle II.
 • Propagowanie wartości chrześcijańskich wśród uczniów płynących z życia i dzieł papieża Jana Pawła II.
 • Uczczenie 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II.
 • Rozwijanie indywidualnych zainteresowań i wyobraźni dzieci przez działania twórcze.
 • Promocja talentów.
 • Propagowanie wśród dzieci nauczania Św. Jana Pawła II.

Konkurs wzbudził duże zainteresowanie, a różnorodność, pomysłowość i kreatywność prac zaskoczyły jury konkursowe. Spośród wszystkich nadesłanych prac:

I miejsce zajął Zespół Szkół Specjalnych nr 102 im. Jana Pawła II w Poznaniu (1 praca)

II miejsce ex aequo

 • Specjalny Ośrodek Wychowawczy (MMM) Orionistek we Włocławku
 • Zespół Szkół Specjalnych w Koronowie
 • Zespół Szkół Specjalnych w Szubinie (1 praca)

III miejsce ex aequo

 • Zespół Szkół Specjalnych w Chojnicach
 • Zespół Szkół Specjalnych w Szubinie (1 praca)
 • Zespół Szkół Specjalnych nr 102 im. Jana Pawła II w Poznaniu (1 praca)
 • Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Gołańczy
 • Zespół Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Kcyni (2 prace)

Cyklicznie przeprowadzane Konkursy Wiedzy o papieżu Polaku pozwalają młodemu pokoleniu formować postawy i światopogląd, zgłębiać wiedzę i tym samym oddać hołd Ojcu Świętemu za Jego mądrość przepełnioną miłością. ,,pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie…,’’ Mk 10, 13-16

Jan Paweł II często powtarzał „Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta’’.

Koordynatorzy projektu to nauczyciele z ZSS w Kcyni – Alina Polowiec i Kamila Marosz.

Serdeczne podziękowania kierujemy do szanownych sponsorów, którzy jak co roku wsparli nasz konkurs.

 1. Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią
 2. Bank Spółdzielczy w Kcyni
 3. Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy
 4. Urząd Marszałkowski w Poznaniu
 5. Kcyńskie Centrum Ubezpieczeń
 6. Caritas Diecezji Gnieźnieńskiej
 7. Urząd Miejski w Kcyni
 8. Księgarnia Biss w Kcyni

Materiał: Kamila Marosz

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 7

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pandemia ma też pozytywne strony? Wyniki badania mogą szokować

Czwarta fala zakażeń Covid-19 stoi u drzwi, coraz więcej# państw prośbą i groźbą stara się przekonywać opierających się przed szczepieniami obywateli. Może opór to po części efekt przekonania, że pandemia nie jest taka straszna? W badaniu zrealizowanym dla Rejestru Dłużników BIG InforMonitor co szósty Polak mówi, że nie doświadczył żadnych negatywnych skutków pandemii. Według co czwartej dorosłej osoby pandemia przyniosła tyle samo następstw pozytywnych, co negatywnych, są też nieliczni, którzy dostrzegają więcej plusów sytuacji. Inaczej uważa połowa społeczeństwa.

(czytaj więcej)
0

Martwisz się o swoje dziecko w sieci? Najważniejsza jest rozmowa

Co zrobi rodzic, żeby zapewnić swojemu dziecku# bezpieczeństwo? Odpowiedź jest prosta – wszystko. Tak samo powinno być w internecie. A jak najlepiej ochronić najmłodszych przed zagrożeniami w sieci? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Polacy nie chcą rezygnować z mięsa dla dobra klimatu. Zmiana jest konieczna

Zdaniem ekspertów ograniczenie spożycia mięsa i nabiału to# jedno z kluczowych działań, jakie możemy podjąć, by przeciwdziałać zmianie klimatu. Tymczasem, tylko niewielu z nas byłoby skłonnych do podjęcia takiego kroku w trosce o planetę – pokazują to wyniki najnowszego badania „Zmiana klimatu a produkcja żywności – badanie świadomości mieszkańców Polski” przeprowadzonego przez Upfield.

(czytaj więcej)
0

Ceny w górę, wydatki w dół. Oszczędzamy na przyjemnościach

Z danych GUS wynika, że w porównaniu z# pierwszą połową ub.r. inflacja w pierwszym półroczu 2021 r. wyniosła 3,6 proc. Najbardziej wzrosły koszty transportu, utrzymania mieszkania i łączności czy edukacji. Znacząco zdrożała też oferta restauracji i hoteli oraz rekreacji i kultury. Ceny rosną, ale równolegle ponad 40 proc. Polaków, pod wpływem pandemii, chce ograniczać wydatki. Oszczędzamy głównie na przyjemnościach – książkach, kinie, usługach fryzjerskich czy jedzeniu na mieście. Tylko 3 proc. osób uświadomiło sobie w czasie pandemii, że trzeba korzystać z życia i mniej przejmować się pieniędzmi – wynika z badania dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

(czytaj więcej)