Dziś mamy 22 października 2021, piątek, imieniny obchodzą:

10 października 2021

V Mistrzostwa Województwa Kujawsko - Pomorskiego.Kto był najlepszy?

fot. pow.

fot. pow.

W Szubińskim Domu Kultury odbyły się V Mistrzostwa# Województwa Kujawsko - Pomorskiego w Grze Aktywnej w Warcabach Klasycznych. Na listach startowych znaleźli się uczestnicy z Bydgoszczy, Włocławka, Świecia, Janikowa, Unisławia, Kcyni, Miastowic, Szubina, Królikowa, Kowalewa i Zamościa. Grano przy wykorzystaniu systemu szwajcarskiego, na dystansie 7 rund, tempem aktywnym 15 minut na zawodnika. Obowiązki sędziego i kierownika championatu sprawował Piotr Szybowicz.

Do championatu regionu przystąpiło 40 zawodników, których podzielono na dwie grupy: turniej A (20 osób) - seniorzy, seniorki, juniorzy 16, 19, juniorki 16, 19, turniej B (20 osób) - juniorzy 7, 10, 13, juniorki 7, 10, 13. Roczniki juniorów: do lat 7 (2014 i młodsi), do lat 10 (2013, 2012, 2011), do lat 13 (2010, 2009, 2008), do lat 16 (2007, 2006, 2005), do lat 19 (2004, 2003, 2002).

Reprezentanci sekcji warcabowych gminy Szubin wywalczyli 14 miejsc medalowych (4 złote, 4 srebrne, 6 brązowych). Najlepszy wynik uzyskał Kamil Białecki, który wygrał klasyfikację ogólną juniorów turnieju B bez podziału na kategorie wiekowe. Szczegółowa lista medalistów przedstawiała się następująco: turniej A - I miejsce Julia Rocławska - I LO Szubin (kategoria juniorek do lat 19), II miejsce Wanda Makowiecka - Królikowo (kategoria kobiet), II miejsce Kacper Białecki - SzDK Szubin / SP 1 Szubin (kategoria juniorów do lat 16), III miejsce Anna Białecka - Szubin (kategoria kobiet), III miejsce Alan Jagodziński - I LO Szubin (kategoria juniorów do lat 16), III miejsce Eliza Gruszczyńska - I LO Szubin (kategoria juniorek do lat 16), turniej B - I miejsce Kamil Białecki - SzDK Szubin / SP 1 Szubin (kategoria juniorów do lat 10), I miejsce Jakub Hilscher - SzDK Szubin / SP Kowalewo (kategoria juniorów do lat 7), II miejsce Alan Ufnal - SzDK Szubin / SP 1 Szubin (kategoria juniorów do lat 10), III miejsce Filip Czerwiński - SzDK Szubin / SP 2 Szubin (kategoria juniorów do lat 10), III miejsce Jakub Makarewicz - SzDK Szubin / SP Kcynia (kategoria juniorów do lat 13), III miejsce Sebastian Klimek - SzDK Szubin / SP 2 Szubin (kategoria juniorów do lat 7), klasyfikacja drużynowa turnieju A - II miejsce I LO Szubin, klasyfikacja drużynowa turnieju B - I miejsce SzDK Szubin.

Szczegółowa lista tryumfatorów w poszczególnych kategoriach: turniej A - I miejsce mężczyźni Sebastian Chrząszcz (LZS Senet Janikowo), I miejsce C19 - Kamil Kubiak (LZS Senet Janikowo), I miejsce C16 - Patryk Kubiak (LZS Senet Janikowo), I miejsce kobiety - I miejsce Patrycja Tomczak (LZS Senet Janikowo), I miejsce D19 - Julia Rocławska (I LO Szubin), I miejsce D16 - Maria Podlewska (UKS Presto Włocławek), turniej B - I miejsce C13 - Filip Gotowski (MDK 1 Bydgoszcz), I miejsce C10 - Kamil Białecki (SzDK Szubin / SP 1 Szubin), I miejsce C7 - Jakub Hilscher (SzDK Szubin / SP Kowalewo), I miejsce D13 - Wiktoria Lewandowska (UKS Presto Włocławek), I miejsce D10 - Aleksandra Pokrzywiec (MDK 1 Bydgoszcz), klasyfikacja drużynowa turnieju A - I miejsce LZS Senet Janikowo, klasyfikacja drużynowa turnieju B - I miejsce SzDK Szubin.

Materiał: PS

Oceń artykuł: 45 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Smakowita 450g
2,99PLN
Konstrukcje stalowe
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
0

Chrupiący, świeży i pachnący. Dziś Światowy Dzień Chleba

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika#, że przeciętny Polak zjada blisko 40 kg chleba rocznie. Nie wyobrażamy sobie bez niego śniadania, często jemy go do obiadu, a i na kolację sprawdza się równie dobrze. Z okazji Światowego Dnia Chleba (16 października) bierzemy chleb pod lupę i podpowiadamy, jakie pieczywo wybrać oraz jak samodzielnie przygotować świeży, pachnący bochenek we własnym domu.

(czytaj więcej)
0

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się – wynika z# badań psychologa dra Pawła Atroszko. Stosunkowo bardziej narażone są kobiety. Problem dotyka też dzieci, które "znajdują się pod ogromną presją nieustannej nauki pod testy i niepopełniania błędów".

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)