Dziś mamy 26 lipca 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

02 maja 2021

W wieku 77 lat zmarł Bronisław Cieślak. Aktor i były polityk

Bronisław Cieślak urodziny 8 października 1943 w# Krakowie, zmarł w nocy z soboty na niedziele 2 maja 2021. Był polskim aktorem, dziennikarzem i prezenterem telewizyjnym. Odtwórca m.in. roli Sławomira Borewicza w serialu 07 zgłoś się i Bronisława Malanowskiego w serialu Malanowski i Partnerzy. Poseł na Sejm III i IV kadencji.

Po maturze podjął studia etnograficzne na Uniwersytecie Jagiellońskim, których nie ukończył. W 1968 rozpoczął pracę jako dziennikarz w Polskim Radiu, potem również w krakowskim oddziale Telewizji Polskiej. Reżyser Roman Załuski zaproponował mu udział w zdjęciach próbnych do serialu obyczajowego Znaki szczególne z 1976, który stał się filmowym debiutem Bronisława Cieślaka. Krzysztof Szmagier powierzył mu następnie główną rolę w serialu kryminalnym 07 zgłoś się. Był twórcą programów telewizyjnych, prowadził m.in. Telewizyjne Biuro Śledcze.

W latach 1971–1990 był członkiem Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej.

W 1997 uzyskał mandat poselski z listy Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Po raz drugi został wybrany do Sejmu w 2001 z ramienia SLD w okręgu krakowskim liczbą 24 252 głosów. W IV kadencji pełnił funkcję rzecznika prasowego klubu parlamentarnego SLD. 24 grudnia 2001 został zatrzymany przez policję podczas jazdy pod prąd ulicą jednokierunkową. Bronisław Cieślak odmówił poddania się badaniu na zawartość alkoholu we krwi. Komisja Etyki Poselskiej uznała jego zachowanie za nadużycie immunitetu. W maju 2002 Sąd Okręgowy w Krakowie ukarał go za wykroczenie drogowe karą 1200 zł grzywny oraz zakazem prowadzenia pojazdów na okres sześciu miesięcy. W 2005 i 2007 bez powodzenia kandydował w kolejnych wyborach parlamentarnych. W 2006 bezskutecznie ubiegał się o mandat radnego Krakowa.

Źródło: Wikipedia

 

Oceń artykuł: 2 31

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (16) Zgłoś naruszenie zasad

  • -18 (32)

  pzpr, w dniu 02-05-2021 16:19:38 napisał:

  Jednym słowem zmarł komunistyczny dziadyga!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 5 (9)

  Przygnębiona , w dniu 02-05-2021 19:27:30 napisał:

  Bronek byłeś najlepszy a szczególnie 097 zgłoś się i jako grający w Malanowski i partnerzy lubiłam cie bardzo oglądać wrazie sprawiało że byłeś. Pogodny i uśmiechnięty

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 2 (8)

  Obserwator z pisowskiego bagna, w dniu 03-05-2021 10:13:15 napisał:

  Szkoda człowieka, sympatyczny i miły. Jednak aktorem był naprawdę słabym.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 2 (2)

  osaka, w dniu 03-05-2021 18:20:58 napisał:

  "Sławek" cześć Twojej pamięci. Spoczywaj w spokoju ! Wyrazy współczucia Twojej Rodzinie.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (0)

  Lolek, w dniu 13-06-2021 09:53:09 napisał:

  Komuch i pijus a redakcja go wspomina. Jeszcze mu order dajcie jak podobnym.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Narożnik z funkcją spania, możliwość wyboru tkanin
Sprzedaż opon
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Koloryzacja - nowoczesne techniki
Meble systemowe Dąb Sonoma/ Biały Połysk
Wosk nabłyszczający Joanna 130ml
9,50PLN
Sprawdzanie świateł
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
0

Pandemia ma też pozytywne strony? Wyniki badania mogą szokować

Czwarta fala zakażeń Covid-19 stoi u drzwi, coraz więcej# państw prośbą i groźbą stara się przekonywać opierających się przed szczepieniami obywateli. Może opór to po części efekt przekonania, że pandemia nie jest taka straszna? W badaniu zrealizowanym dla Rejestru Dłużników BIG InforMonitor co szósty Polak mówi, że nie doświadczył żadnych negatywnych skutków pandemii. Według co czwartej dorosłej osoby pandemia przyniosła tyle samo następstw pozytywnych, co negatywnych, są też nieliczni, którzy dostrzegają więcej plusów sytuacji. Inaczej uważa połowa społeczeństwa.

(czytaj więcej)
0

Remontują zamek w Świeciu. Cenny zabytek odzyskuje dawny wygląd

W czternastowiecznym zamku krzyżackim# w Świeciu nad Wisłą od roku trwają intensywne prace, dzięki którym ten cenny zabytek odzyskuje dawny wygląd. Oprócz niezbędnych remontów odtwarzane są także detale architektoniczne budynku.

(czytaj więcej)
0

Co musisz wiedzieć o ZOL i ZPO? Z jakich specjalistów możesz skorzystać?

ZOL, czyli zakład opiekuńczo-leczniczy, i ZPO#, czyli zakład pielęgnacyjno-opiekuńczy, to miejsca, do których pacjent trafia, żeby odzyskać sprawność

(czytaj więcej)
0

Dobra zabawa i spora oszczędność. Wakacje z Kartą Dużej Rodziny

Wakacje to czas, kiedy chętnie korzystamy z różnego# rodzaju rozrywek oferowanych np. przez parki wodne, parki rozrywki czy sale zabaw. Odwiedzamy też muzea, galerie sztuki, parki zoologiczne. Warto pamiętać, że wiele z nich oferuje zniżki dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. To dobra zabawa i spora oszczędność!

(czytaj więcej)