Dziś mamy 6 października 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

21 czerwca 2021

Wakacyjne wycieczki czas zacząć. Uczniowie zobaczyli alpaki

fot. pow.

fot. pow.

Czerwiec to okres wycieczek. W tym roku# szkolnym uczniowie klas ,,0”- III ze Szkoły Podstawowej w Sipiorach odwiedzili dwa ciekawe miejsca w najbliższej okolicy.

Dnia 7 czerwca gościliśmy w ,,LasAlpakas” u Pani Agnieszki Gumul w Rozwarzynie. Pojechaliśmy tam aby zobaczyć niezwykłe zwierzęta – alpaki. Bardzo mili właściciele przedstawili nam te sympatyczne stworzenia. Okazało się, że każde z nich ma swoje imię. Mieszkają tam: Draco, Dior i Rabban. To bardzo łagodne i przyjazne zwierzęta. Przyjemnie było dotykać ich wełny. Dzieci poznały podstawowe wiadomości na temat hodowli zwierząt i sprawowania nad nimi opieki. Dużo radości sprawiło uczestnikom wycieczki karmienie zwierząt, ulubioną przez nich marchewką oraz spacer z alpakami. Były też zajęcia plastyczne, animacyjne, zdjęcia w stroju peruwiańskim oraz kiełbaski pieczone nad ogniskiem. Wielkim powodzeniem cieszyły się też hamaki, na których mogliśmy odpocząć w cieniu drzew.

Dziękujemy serdecznie za bardzo miłe przyjęcie, gościnę i wspaniałe zajęcia.

Natomiast dnia 17 czerwca nasi uczniowie radośnie spędzili czas w Sali Zabaw ,,Kratka” w Nakle nad Notecią. Celem wycieczki było kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie poprzez wspólną zabawę, rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej oraz zręczności. Niezwykłą atrakcją okazały się zabawy na kolorowym, dmuchanym placu zabaw. Każdy, kto poczuł zmęczenie, mógł skorzystać z zacisznego pomieszczenia, w którym można było odpocząć, pobawić się klockami i zabawkami edukacyjnymi lub skorzystać ze stołu do cymbergaja.

Wszyscy wróciliśmy do domu zadowoleni i szczęśliwi. Z pewnością jeszcze w te miejsca wrócimy. To były bardzo udane wycieczki. Podczas tych wyjazdów towarzyszyli nam również rodzice, za co im serdecznie dziękujemy.

Materiał: Zofia Sobocińska - SP Sipiory

Autor nie wyraża zgody na komentowanie. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

„Toksyczna agentura”. Bezpieka i jej tajni współpracownicy

Kolejna książka doktora Adama Węsierskiego pt. #„Toksyczna agentura”, t. 3, Toruń 2022, która prezentuje ponad 200 biogramów TW komunistycznego aparatu bezpieczeństwa oraz ich szkodliwość.

(czytaj więcej)
0

Potrzeby psa i kota. Czyli szczęśliwy pupil nie tylko od święta

Światowy Dzień Zwierząt obchodzony jest co roku 4 października#. Data ta stała się międzynarodowym świętem praw i dobrostanu zwierząt. Jako opiekunowie czworonożnych pupili chcemy zapewnić im szczęście i zdrowie. Jak to zrobić? Wystarczy każdego dnia zadbać o zaspokojenie potrzeb behawioralnych naszego psa i kota. A z okazji ich święta celebrujmy wspólny czas podczas spaceru, zabawy lub częstując ulubieńca zdrowym smakołykiem.

(czytaj więcej)
0

1 października. Jak ucztować w Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu?

Analitycy z Polskiego Instytutu Ekonomicznego zwracają uwagę, że# w Polsce coraz więcej osób ogranicza ilość spożywanego mięsa. Eksperci PIE, powołując się na dane z ankiety Global Consumer Survey z 2021 r., wskazali, że 7 proc. osób w wieku 18-29 lat jest wegetarianami, a 1 proc. weganami. Według badań przeprowadzonych przez Maczfit, w aglomeracjach miejskich może być nawet 20% wegetarian. Tymczasem jeszcze w 2014 r. CBOS podawał, że wegetarianizm deklaruje zaledwie 1% społeczeństwa. Wzrost jest zatem ogromny, a Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu świętuje coraz więcej osób.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)