Dziś mamy 26 lipca 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

21 czerwca 2021

Wakacyjne wycieczki czas zacząć. Uczniowie zobaczyli alpaki

fot. pow.

fot. pow.

Czerwiec to okres wycieczek. W tym roku# szkolnym uczniowie klas ,,0”- III ze Szkoły Podstawowej w Sipiorach odwiedzili dwa ciekawe miejsca w najbliższej okolicy.

Dnia 7 czerwca gościliśmy w ,,LasAlpakas” u Pani Agnieszki Gumul w Rozwarzynie. Pojechaliśmy tam aby zobaczyć niezwykłe zwierzęta – alpaki. Bardzo mili właściciele przedstawili nam te sympatyczne stworzenia. Okazało się, że każde z nich ma swoje imię. Mieszkają tam: Draco, Dior i Rabban. To bardzo łagodne i przyjazne zwierzęta. Przyjemnie było dotykać ich wełny. Dzieci poznały podstawowe wiadomości na temat hodowli zwierząt i sprawowania nad nimi opieki. Dużo radości sprawiło uczestnikom wycieczki karmienie zwierząt, ulubioną przez nich marchewką oraz spacer z alpakami. Były też zajęcia plastyczne, animacyjne, zdjęcia w stroju peruwiańskim oraz kiełbaski pieczone nad ogniskiem. Wielkim powodzeniem cieszyły się też hamaki, na których mogliśmy odpocząć w cieniu drzew.

Dziękujemy serdecznie za bardzo miłe przyjęcie, gościnę i wspaniałe zajęcia.

Natomiast dnia 17 czerwca nasi uczniowie radośnie spędzili czas w Sali Zabaw ,,Kratka” w Nakle nad Notecią. Celem wycieczki było kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie poprzez wspólną zabawę, rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej oraz zręczności. Niezwykłą atrakcją okazały się zabawy na kolorowym, dmuchanym placu zabaw. Każdy, kto poczuł zmęczenie, mógł skorzystać z zacisznego pomieszczenia, w którym można było odpocząć, pobawić się klockami i zabawkami edukacyjnymi lub skorzystać ze stołu do cymbergaja.

Wszyscy wróciliśmy do domu zadowoleni i szczęśliwi. Z pewnością jeszcze w te miejsca wrócimy. To były bardzo udane wycieczki. Podczas tych wyjazdów towarzyszyli nam również rodzice, za co im serdecznie dziękujemy.

Materiał: Zofia Sobocińska - SP Sipiory

Autor nie wyraża zgody na komentowanie. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pandemia ma też pozytywne strony? Wyniki badania mogą szokować

Czwarta fala zakażeń Covid-19 stoi u drzwi, coraz więcej# państw prośbą i groźbą stara się przekonywać opierających się przed szczepieniami obywateli. Może opór to po części efekt przekonania, że pandemia nie jest taka straszna? W badaniu zrealizowanym dla Rejestru Dłużników BIG InforMonitor co szósty Polak mówi, że nie doświadczył żadnych negatywnych skutków pandemii. Według co czwartej dorosłej osoby pandemia przyniosła tyle samo następstw pozytywnych, co negatywnych, są też nieliczni, którzy dostrzegają więcej plusów sytuacji. Inaczej uważa połowa społeczeństwa.

(czytaj więcej)
0

Remontują zamek w Świeciu. Cenny zabytek odzyskuje dawny wygląd

W czternastowiecznym zamku krzyżackim# w Świeciu nad Wisłą od roku trwają intensywne prace, dzięki którym ten cenny zabytek odzyskuje dawny wygląd. Oprócz niezbędnych remontów odtwarzane są także detale architektoniczne budynku.

(czytaj więcej)
0

Co musisz wiedzieć o ZOL i ZPO? Z jakich specjalistów możesz skorzystać?

ZOL, czyli zakład opiekuńczo-leczniczy, i ZPO#, czyli zakład pielęgnacyjno-opiekuńczy, to miejsca, do których pacjent trafia, żeby odzyskać sprawność

(czytaj więcej)
0

Dobra zabawa i spora oszczędność. Wakacje z Kartą Dużej Rodziny

Wakacje to czas, kiedy chętnie korzystamy z różnego# rodzaju rozrywek oferowanych np. przez parki wodne, parki rozrywki czy sale zabaw. Odwiedzamy też muzea, galerie sztuki, parki zoologiczne. Warto pamiętać, że wiele z nich oferuje zniżki dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. To dobra zabawa i spora oszczędność!

(czytaj więcej)