Dziś mamy 27 stycznia 2023, piątek, imieniny obchodzą:

21 stycznia 2023

Warsztaty czekoladowe. Słodka przygoda w ramach projektu

fot. powierzone

fot. powierzone

W Szkole Podstawowej w Mycielewie odbyły się warsztaty czekoladowe dla uczniów oddziałów 0-II. Prowadziła je #firma ModraSova z Inowrocławia.

Dzieci podczas zajęć dowiedziały się wszystkiego o czekoladzie. Przeżyły słodką przygodę, podczas której poznali praktyczne zastosowanie czekoladowych technik, tworząc samodzielnie serce.

Zajęcia miały na celu pobudzenie zmysłu smaku i węchu, rozwinięcie zdolności manualnych i kreatywnego myślenia. Ręcznie wykonane czekoladki przyczyniły się do uśmiechu nie tylko dzieci, ale również ich najbliższych.

Druga część warsztatów fizyczno-magicznych była dla nieco starszych uczniów z oddziałów III-VI. Tym razem uczestnicy zbudowali własnego poduszkowca, poznając jego działanie i zastosowanie. Gotowe prace zabrali do domu, aby przekazać zdobyte doświadczenie rodzinie. Wielkie pobudzenie wzbudziła przejażdżka modelem poduszkowca po korytarzu świetlicy.

Uczestnicy warsztatów ciągle wracają do nich pamięcią, dopytując się o kolejne spotkania.

Warsztaty zostały współfinansowane ze środków Fundacji PZU w kwocie 4500,00 zł, natomiast 500,00 zł pochodziło ze środków „Stowarzyszenia Aktywne Mycielewo”.

Bardzo dziękujemy Partnerowi za współpracę.

Materiał: Marta Bernas

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak zaoszczędzić na żywnosci? Walka z inflacją w ... lodówkach

Inflacja utrzymująca się na poziomie kilkunastu procent sprawia, że ceny wielu produktów żywnościowych rosną# z miesiąca na miesiąc. Prognozy na przyszłość nie wróżą pozytywnych zmian, dlatego szybko musimy nauczyć się bardziej racjonalnej gospodarki naszymi zasobami. Wraz z początkiem nowego roku na platformie MajAcademy, ruszyło nowe wyzwanie, dzięki któremu każdy może w prosty sposób nauczyć się lepiej gospodarować budżetem, bez oszczędności na swoim zdrowiu!

(czytaj więcej)
0

Koszt utylizacji paneli fotowoltaicznych. Co dalej ze zużytymi modelami?

Panele fotowoltaiczne wciąż cieszą się dużą popularnością. Jako że świadomość ekologiczna Polaków nieustannie się zmienia, #to wiele osób już na etapie wyboru odpowiedniego rozwiązania zaczęło zadawać sobie pytanie – co zrobić po 25-30 latach, gdy panele nie będą nadawały się do dalszego użytkowania? I ile kosztuje utylizacja paneli fotowoltaicznych? Odpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Odchudzanie częstym postanowieniem noworocznym. Jak wytrwać na diecie?

Nikt nie wie, jak to się stało, że rozpoczęcie odchudzania stało się jednym z podstawowych postanowień, jakie# narzucamy sobie wraz z początkiem niemal każdego nowego roku. Żyjemy w kulturze diet. Jednak im bardziej są one restrykcyjne i pełne wyrzeczeń, tym trudniej w nich wytrwać. Tymczasem do pełni szczęścia wystarczy odrobina organizacji i wiedzy na temat podstawowych procesów, jakie zachodzą w naszym organizmie. Jak mogą pomóc w tym dietetycy i MajAcademy – platforma zapewniająca profesjonalne wsparcie w dbaniu o nasze zdrowie.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)