Dziś mamy 22 października 2021, piątek, imieniny obchodzą:

23 września 2021

Warsztaty pieczenia chleba i wiele innych atrakcji. Festyn w Górkach Zagajnych

fot. Sołectwo Górki Zagajne

fot. Sołectwo Górki Zagajne

W niedzielę 19 września 2021r. odbył się# Rodzinny Festyn Dożynkowy w ramach Narodowego Programu Szczepień SzczepimySię z KGW.

Organizatorem imprezy było Koło Gospodyń Wiejskich Kogel-Mogel w Górkach Zagajnych. Uroczystość rozpoczęta została Mszą Świętą.

Podczas festynu była możliwość zaszczepienia się przeciwko COVID-19. Była też możliwość uzyskania informacji jak skorzystać z dofinansowania z programu „Czyste Powietrze” oraz możliwość spisania się w Narodowym Spisie Powszechnym.

Dla dzieci były dmuchane zjeżdżalnie, gry zabawy z nagrodami. Najwiekszą frajdą była eksplozja kolorów.Podczas festynu nie brakowało pysznego jedzenia przygotowanego przez KGW.

W trakcie festynu odbył się pokaz udzielania pierwszej pomocy przez OSP w Górkach Zagajnych, a także warsztaty pieczenia chleba (gdzie później chleby zostały wypiekane w piecach chlebowych).

O oprawę muzyczną i prowadzenie imprezy zadbał Dj Luca (Łukasz Szopieraj).

Dziękujemy wszystkim za pomoc w przygotowaniu imprezy.

Festyn dofinansowany ze środków Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Materiał: Agnieszka Jachim - KGW "Kogel Mogel" Górki Zagajne 

Oceń artykuł: 2 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Chrupiący, świeży i pachnący. Dziś Światowy Dzień Chleba

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika#, że przeciętny Polak zjada blisko 40 kg chleba rocznie. Nie wyobrażamy sobie bez niego śniadania, często jemy go do obiadu, a i na kolację sprawdza się równie dobrze. Z okazji Światowego Dnia Chleba (16 października) bierzemy chleb pod lupę i podpowiadamy, jakie pieczywo wybrać oraz jak samodzielnie przygotować świeży, pachnący bochenek we własnym domu.

(czytaj więcej)
0

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się – wynika z# badań psychologa dra Pawła Atroszko. Stosunkowo bardziej narażone są kobiety. Problem dotyka też dzieci, które "znajdują się pod ogromną presją nieustannej nauki pod testy i niepopełniania błędów".

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)