Dziś mamy 3 marca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

30 listopada 2023

Wyłoniono laureatów. Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych

fot. Hanna Paszkiewicz

fot. Hanna Paszkiewicz

28 listopada 2023 roku w Szkole Podstawowej #im. bł. Marii Karłowskiej w Dobieszewie został rozstrzygnięty Szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych.

W konkursie wzięli udział uczniowie klasy VII i VIII. Zadaniem uczniów było wykazanie się wiedzą  z zakresu znajomości geografii, historii, kultury i ogólnej wiedzy dotyczącej Niemiec, Austrii i Szwajcarii.

W  tych zmaganiach największą wiedzą wykazał się Marcin Wilk zajmując I miejsce, natomiast drugi stopień podium przypadł Nikoli Kasperskiej, a trzecie miejsce zajął Wiktor Strychalski.

Dziękuję wszystkim uczestnikom konkursu za udział i życzę dalszych sukcesów.

Materiał: Mariusz Dzięciołowski / Szkoła Podstawowa im. bł. Marii Karłowskiej w Dobieszewie

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Reagujmy na cudzą krzywdę. Kontrole miejsc przebywania bezdomnych

Nakielscy dzielnicowi wspólnie z przedstawicielkami #pomocy społecznej, kontrolują miejsca, gdzie szukają schronienia osoby bez dachu nad głową i informują ich, gdzie można uzyskać pomoc. Mundurowi apelują, by zwracać uwagę na osoby potrzebujące pomocy. Nie bądźmy obojętni i reagujmy w takich sytuacjach.

(czytaj więcej)
0

Wypalanie traw jest niedozwolone. Jakie są konsekwencje prawne?

Wypalanie traw prowadzi do nieodwracalnych, niekorzystnych zmian #w środowisku naturalnym – ziemia wyjaławia się, zahamowany zostaje bardzo pożyteczny, naturalny rozkład resztek roślinnych oraz asymilacja azotu z powietrza.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Dzikiej Przyrody. Nieskażone ludzką działalnością

Dzikie miejsca znajdują się nie tylko #w dolinie rzeki Amazonki, a dzikie zwierzęta to nie tylko antylopy i tygrysy żyjące na sawannie. Niemal na całym globie odnajdziemy enklawy dzikiej przyrody. W Polsce także istnieją zakątki, w których przyroda jest niemal nieskażona ludzką działalnością. Paradoksalnie, w ochronie tego dziewiczego świata pomagają innowacje cyfrowe, które są wytworami człowieka.

(czytaj więcej)
0

Nie korzystaj z telefonu, gdy prowadzisz. Akcja "Łapki" na kierownicę

Jazda z telefonem w ręku znacząco zwiększa ryzyko #wypadku. Nawet kilka sekund nieuwagi może doprowadzić do wielu niebezpiecznych sytuacji na drodze.

(czytaj więcej)