Dziś mamy 26 lipca 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

13 czerwca 2021

Wystrzelali medale i puchary. Turniej strzelecki w ZST Kcynia

fot. pow

fot. pow

Trzy puchary + 6 medali + 7 szkół podstawowych# + 13 drużyn + 53 ósmoklasistów + 62 dyplomy + 106 tarcz i 742 wystrzelonych śrutów kaliber 4,5 mm = emocjonująca rywalizacja i radość uczestników. Tak w liczbach można by opisać Turniej o Puchar Ligi Strzeleckiej ZST w Kcyni.

10 czerwca będzie długo komentowany przez młodzież, która niedługo opuści mury szkół podstawowych kcyńskiej gminy.
Tuż po pierwszym dzwonku w ZST pojawili się uczniowie najstarszego rocznika SP w Dobieszewie z opiekunami Paniami: Dorotą Łyduch-Lisiecką i Ewą Tomaszek. Po krótkim przywitaniu i weryfikacji danych osobowych, odbyło się szkolenie z postaw strzeleckich oraz zgrywania przyrządów celowniczych. To odpowiedzialne zadanie realizowali Mateusz Warmiński oraz Tomasz Wojtkowiak uczniowie klasy 2EIp. Po wstępnym przeszkoleniu drużyny udały się do pomieszczenia strzelnicy sportowej, gdzie pod czujną opieką Panów: Ryszarda Hanioszyna i Stanisława Kanta oraz uczniów klas drugich technikum: Marty Kosińskiej, Jakuba Tobysa, Aleksandry Suszko, Nicole Kuczyńskiej i Kacpra Bońka. Każdy z uczestników mógł oddać dwie serie próbnych strzałów. Po czym należało się skupić na specjalnie przygotowanych na tę okazję tarczach konkursowych.

Około godziny 9.00 dotarli ósmoklasiści z pozostałych szkół podstawowych: Dziewierzewa, Kcyni, Laskownicy, Mycielewa, Rozstrzębowa i Sipior wraz ze swoimi opiekunami: Panią Małgorzatą Kwiatkowską oraz Panami: Markiem Sobczakiem, Marcinem Lisieckim, Robertem Końcem i Bartoszem Łyszczarzem. Opiekę nad poszczególnymi grupami zawodników przejęli uczniowie technikum: Maja Michalska, Julia Nowak, Julia Januchowska, Wiktoria Czajewska, Filip Pezacki, Wojciech Czerwiński, Sebastian Czyż oraz Patryk Tyczyński. Opiekunowie z kolei zaproszeni zostali na zdrową owocową przekąskę przygotowaną przez Panią Barbarę Borowską.

W czasie wolnym od sportowych zmagań ósmoklasiści mieli okazję zwiedzić szkołę w towarzystwie naszej bibliotekarki Pani Marii Przegiętki lub skorzystać z przygotowanego poczęstunku w towarzystwie Zuzanny Śliwińskiej.
Tuż przed południem spłynęły ostatnie wyniki i wszystko stało się jasne! Młodzież udała się do „akwarium”, gdzie Pani Dyrektor Katarzyna Kluczyńska wręczyła każdemu uczestnikowi pamiątkowy dylom z naklejoną tarczą, a opiekunom podziękowania, nad przygotowaniem których czuwała Żaneta Repczyńska.

W tym czasie opiekun Ligii strzeleckiej Pan Tomasz Suty przygotował dyplomy dla finalistów zarówno w kategoriach drużynowej i indywidualnej.

Zwieńczeniem turnieju było wręczenie medali oraz pucharów. W kategorii dziewcząt najlepsze wyniki osiągnęły: Patrycja Siwiak ze SP w Laskownicy - zdobywczyni złotego medalu z wynikiem 34 pkt. Tuż za nią na podium uplasowała się Kinga Czechowska – srebrna medalistka, reprezentantka SP w Mycielewie, którą do zwyciężczyni dzielił tylko 1 punkt oraz Wiktoria Zagórska – brązowa medalistka ze SP w Rozstrzębowie, która zwyciężyła z Natalią Pazderską, trafiając bliżej środka (dziewczęta uzyskały jednakowy wynik punktowy).

W kategorii chłopców bezkonkurencyjny okazał się Tomasz Rajmann ze SP w Dziewierzewie, który zdobywszy 38 punktów, otrzymał złoty medal z rąk Dyrektora ZST w Kcyni. Wyodrębnienie kolejnych medalistów w tej kategorii również nie było proste, bowiem trzej uczniowie osiągnęli identyczny wynik 32 punktów. Jednak najbliżej środka trafiali: Alan Tracz ze SP w Mycielewie – srebrny medalista oraz Mikołaj Szkulimowski - brązowy medalista ze SP w Dziewierzewie. Pomysłodawca turnieju Pan Tomasz Suty pogratulował wyników finalistom w kategoriach indywidualnych i wręczył okolicznościowe dyplomy.
Nadszedł wyczekiwany przez wszystkich moment ogłoszenia klasyfikacji drużynowej. Tu bezkonkurencyjni okazali się przedstawiciele SP w Dobieszewie – drużyna „SPOR” w składzie: Wojciech Pioterek, Marcel Prussak, Jakub Paszkiet, Brajan Knop, Radosław Woźniak zajęła I miejsce z wynikiem 92 pkt. i zdobyła Puchar Dyrektora ZST w Kcyni. Kolejni na podium stanęli przedstawiciele SP w Mycielwie: drużyna „Mycielewo I” w składzie: Kinga Czechowska, Alan Tracz, Bartosz Kaczmarek i Hubert Lis wystrzelali 89 pkt. uzyskali II miejsce, a ich koledzy i koleżanki z drużyny „Mycielewo II” za wynik 79 pkt. uzyskany w składzie: Natalia Pazderska, Ewelina Pazderska, Aleksandra Strzyżewska, Sebastian Przybylski zajęli III miejsce.
Uczestnicy konkursu docenili wzorową organizację turnieju gromkimi brawami i w świetnych humorach opuścili naszą szkołę.
Serdeczne dziękujemy również za pomoc Pani Ewelinie Częstochowskiej i Panu Piotrowi Marciniakowi oraz osobom, które uwieczniły te chwile: Panu Marcinowi Lisieckiemu, Weronice Panasik, Nicole Kuczyńskiej i Aleksandrze Suszko oraz wszystkim którzy trzymali za nas kciuki.

Materiał: Tomasz Suty

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pandemia ma też pozytywne strony? Wyniki badania mogą szokować

Czwarta fala zakażeń Covid-19 stoi u drzwi, coraz więcej# państw prośbą i groźbą stara się przekonywać opierających się przed szczepieniami obywateli. Może opór to po części efekt przekonania, że pandemia nie jest taka straszna? W badaniu zrealizowanym dla Rejestru Dłużników BIG InforMonitor co szósty Polak mówi, że nie doświadczył żadnych negatywnych skutków pandemii. Według co czwartej dorosłej osoby pandemia przyniosła tyle samo następstw pozytywnych, co negatywnych, są też nieliczni, którzy dostrzegają więcej plusów sytuacji. Inaczej uważa połowa społeczeństwa.

(czytaj więcej)
0

Remontują zamek w Świeciu. Cenny zabytek odzyskuje dawny wygląd

W czternastowiecznym zamku krzyżackim# w Świeciu nad Wisłą od roku trwają intensywne prace, dzięki którym ten cenny zabytek odzyskuje dawny wygląd. Oprócz niezbędnych remontów odtwarzane są także detale architektoniczne budynku.

(czytaj więcej)
0

Co musisz wiedzieć o ZOL i ZPO? Z jakich specjalistów możesz skorzystać?

ZOL, czyli zakład opiekuńczo-leczniczy, i ZPO#, czyli zakład pielęgnacyjno-opiekuńczy, to miejsca, do których pacjent trafia, żeby odzyskać sprawność

(czytaj więcej)
0

Dobra zabawa i spora oszczędność. Wakacje z Kartą Dużej Rodziny

Wakacje to czas, kiedy chętnie korzystamy z różnego# rodzaju rozrywek oferowanych np. przez parki wodne, parki rozrywki czy sale zabaw. Odwiedzamy też muzea, galerie sztuki, parki zoologiczne. Warto pamiętać, że wiele z nich oferuje zniżki dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. To dobra zabawa i spora oszczędność!

(czytaj więcej)