Dziś mamy 12 czerwca 2024, środa, imieniny obchodzą:

11 czerwca 2024

Z wizytą w Alpakowym Ogrodzie. Zabawy, konkursy i warsztaty

fot. Szkoła Podstawowa im. Jana Czochralskiego w Kcyni

fot. Szkoła Podstawowa im. Jana Czochralskiego w Kcyni

3 czerwca klasa 2a i 1b ze Szkoły Podstawowej# im. Jana Czochralskiego w Kcyni pod opieką p. D. Żyto, p. A. Różańskiej, p. A. Modlińskiej oraz p. A. Miszewskiej odwiedziła Alpakowy Ogród w Starym Jarużynie.

Uczniowie poznali zwierzęta gospodarkie, między innymi króliki, kozy, owieczki, alpaki. Dzieci dowiedziały się dużo o życiu zwierząt, zobaczyły także piękne, kolorowe papugi. Miały możliwość nakarmienia zwierząt, a niektóre z nich nawet dały się poprzytulać. Dzieci brały udział w zabawach, grach i konkursach, oraz warsztatach: samodzielnie wykonywali zawieszkę: Alpakę. Podczas spotkania dzieci uczyły się szacunku i empatii do zwierząt. Na koniec naszej wyprawy otrzymaliśmy pyszna watę cukrową oraz dyplomy za aktywny udział w spotkaniu z Alpakami.

Materiał: Daria Żyto / Szkoła Podstawowa im. Jana Czochralskiego w Kcyni

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Ile punktów karnych masz na swoim koncie? Możesz sprawdzić przez internet

Zanim wyruszysz w drogę - sprawdź, ile punktów# karnych masz na swoim koncie. Zrobisz to za darmo, szybko i w prosty sposób – przez internet lub w aplikacji mObywatel.

(czytaj więcej)
0

Zagrożenia w cyberprzestrzeni. Minionej doby napłynęło wiele zgłoszeń

Minionej doby do zespołu CSIRT NASK, odpowiedzialnego m.in. za #administrację samorządową, sektor przedsiębiorstw (z wyłączeniem infrastruktury krytycznej) oraz za zgłoszenia od osób fizycznych, trafiło 2303 zgłoszenia zagrożeń cyberbezpieczeństwa, spośród których zidentyfikowano 329 nowych incydentów cyberbezpieczeństwa, które są obsługiwane przez CSIRT NASK.

(czytaj więcej)
0

"Historia mówi przez pokolenia". Wielkopolski Kongres Pamięci Narodowej

„Historia mówi przez pokolenia” – pod tym hasłem w dniach 18–19 czerwca #2024 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się organizowany przez poznański oddział Instytutu Pamięci Narodowej Wielkopolski Kongres Pamięci Narodowej. Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

(czytaj więcej)
0

"Mam nadzieję, że Zielony Ład zostanie zatrzymany". Europa zaczyna się budzić

Zbliżają się wybory do Parlamentu Europejskiego. Jaka będzie przyszłość Europy#, z jakimi zagrożeniami będą zmagać się kraje unijne, w tym Polska? O tym, rozmawiamy z samorządowcem Jerzym Gawędą.

(czytaj więcej)