Dziś mamy 30 października 2020, piątek, imieniny obchodzą:

18 września 2020

Zabawa poetycka "Wiersz na urodziny". Znamy zwycięzców

fot. Justyna Makarewicz

fot. Justyna Makarewicz

Do zabawy poetyckiej Wiersz na urodziny, zorganizowanej przez# Dźwiękowe Archiwum Kcyni zgłoszono 18 utworów. Niektórzy z uczestników zabawy skorzystali z możliwości stworzonej w regulaminie, by napisać więcej niż jeden utwór. Przypomnijmy - maksymalnie można było nadesłać 3 wiersze.

Komisja w składzie: Maria Mańkowska, Michał Rusinek, Zbigniew Prusak dokonała wyboru najlepszych utworów zgłoszonych w zabawie poetyckiej Wiersz na urodziny, zorganizowanej przez Dźwiękowe Archiwum Kcyni.

Do udziału w zabawie w krótki materiale filmowym zachęcał pisarz i poeta Michał Rusinek. Film można zobaczyć na kanale YOUTUBE Dźwiękowego Archiwum Kcyni.

I miejsce zajął wiersz Kcynia - jedyne takie miasto - autorstwa Wojciecha Gawrona,
II miejsce - Sentymentem pisane, napisany przez pana Kazimierza Horkę,
III miejsce - wiersz Miasto skała - autorstwa Wojciecha Gawrona.

Na stronie Dźwiękowego Archiwum Kcyni mogą się Państwo zapoznać z nagrodzonymi wierszami.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, którzy podjęli wyzwanie stworzenia utworu poetyckiego. Wielu z Was zapewne przekonało się, że nie jest to takie proste... aby stworzyć wiersz.

Organizator zabawy - Dźwiękowe Archiwum Kcyni skontaktuje się ze zwycięzcami. Z uwagi na obowiązujące ograniczenia nagrody rzeczowe zostaną przekazane drogą pocztową. Pozostali uczestnicy otrzymają podziękowania za udział i zestawy promocyjne Dźwiękowego Archiwum Kcyni. W najbliższym czasie na stronie www zaprezentujemy Państwu wszystkie utwory, które brały udział w naszej zabawie.

Materiał: Justyna Makarewicz/Dźwiękowe Archiwum Kcyni

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Światowy Dzień bez Samochodu. Zamiast auta wybierz rower!

W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy# Dzień bez Samochodu. Jest to idealny czas, aby do pracy zamiast samochodem pojechać rowerem albo autobusem.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Makaronu. Można stworzyć z niego proste i pyszne dania

Jesienne weekendy to doskonała okazja do szukania nowych pomysłów na wspólne spędzenie #czasu w domowym zaciszu. W najbliższą niedzielę nie trzeba będzie ich szukać, ponieważ 25 października obchodzimy Światowy Dzień Makaronu. To świetny pretekst, aby zaangażować wszystkich domowników w przygotowanie prostego i smacznego dania. Wystarczy 5 składników i odrobina czasu. Potrzebni będą też oczywiście miłośnicy makaronu. A takich na pewno nie brakuje, prawda?

(czytaj więcej)