Dziś mamy 25 października 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

29 września 2020

Zajęcia z pierwszej pomocy. Ratownik opowiedział o swojej pracy

fot. UM Kcynia

fot. UM Kcynia

W dniu dzisiejszym w dwóch grupach – Pszczółkach i Jeżykach – gościł# ratownik medyczny. Spotkanie było elementem realizowanego przez Stowarzyszenie Marzenie projektu pt. „Mały Ratownik – zajęcia edukacyjne z pierwszej pomocy dla dzieci” dofinansowanego przez Powiat Nakielski w ramach konkursu ofert 2/2020.

Spotkanie odbywało się z zachowaniem środków ostrożności i dystansu wynikających z obostrzeń i obejmowało głównie pogadankę. Pan ratownik, prywatnie tata Blanki i Sergiusza z grupy Jeżyków, opowiedział o swojej pracy. Wykorzystując zakupione w ramach projektu pomoce dydaktyczne tj. fantom i maty oraz karty pracy dzieci ćwiczyły m.in. zapamiętywanie numerów alarmowych oraz ułożenie w pozycji bocznej ustalonej. Na przykładzie fantomu pan Robert pokazywał dzieciom jak postępować z małymi dziećmi w przypadku np. zadławienia. Na zakończenie dzieci rozwiązywały zadania z wykorzystaniem podręcznika „Pierwsza pomoc dla dzieci. Ćwiczenia i porady” zakupionego w ramach poprzedniego projektu.

Materiał: Anna Duda-Nowicka

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 1 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Światowy Dzień bez Samochodu. Zamiast auta wybierz rower!

W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy# Dzień bez Samochodu. Jest to idealny czas, aby do pracy zamiast samochodem pojechać rowerem albo autobusem.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Sezon na grzyby w pełni. Poznajcie przepisy z tymi smakołykami

Początek jesieni nie musi oznaczać pożegnania z lokalnymi specjałami i sezonowymi #przysmakami. To pora idealna dla wszystkich miłośników grzybów. Zamiast zerkać w stronę warzywnych grządek, warto skupić się na darach prosto z lasu. Kurki, borowiki, podgrzybki, kanie, rydze, maślaki… Kulinarna wyobraźnia zaczyna pracować na najwyższych obrotach! Zastanawiacie się, jak wykorzystać te aromatyczne i pełne smaku skarby? Skorzystajcie z porad szefa kuchni Knorr i pozwólcie sobie na niezrównaną grzybową ucztę.

(czytaj więcej)