Dziś mamy 23 września 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

26 lipca 2021

Zamów e-receptę na Internetowym Koncie Pacjenta. Załatw to online!

fot. pacjent.gov.pl

fot. pacjent.gov.pl

Teraz możesz zamówić e-receptę na leki, których# potrzebujesz, na swoim Internetowym Koncie Pacjenta

Stale bierzesz jakieś leki? Teraz nie musisz iść do przechodni ani telefonować. Możesz zgłosić online, że potrzebujesz e-recepty. Pod warunkiem, że wcześniej wybrałeś/aś przychodnię i lekarza podstawowej opieki zdrowotnej.

Jak wybrać przychodnię i lekarza POZ na Internetowym Koncie Pacjenta

Uwaga, w ten sposób możesz zamówić e-receptę tyko na lek, który stale zażywasz, czyli taki, na który lekarz już wcześniej wystawił Ci receptę.

Jeśli pojawiły się nowe objawy, źle się czujesz, skontaktuj się z lekarzem.

Jak zamówić lek online:

 1. Zaloguj się na Twoje Internetowe Konto Pacjenta
 2. wejdź w zakładkę „Recepty”
 3. następnie wybierz „Moje recepty” i znajdź e-receptę, którą Ci wystawiono. Możesz skorzystać z wyszukiwarki leków, która się tam znajduje. Szukać możesz również według nazwiska lekarza lub placówki
 4. teraz zaznacz najpierw kwadracik przy nazwie leku, który chcesz zamówić (najedź na niego myszką i kliknij), a kiedy zaznaczysz już wszystkie leki, których potrzebujesz, kliknij na niebieski przycisk „Zamów receptę”, a następnie potwierdź.
 5. Możesz przy tym napisać kilka słów komentarza do lekarza np. o tym, jak się czujesz przy obecnym dawkowaniu leku.

Pamiętaj, to lekarz ostatecznie decyduje, czy możesz kontynuować leczenie bez dodatkowych badań lub konsultacji.

Jak sprawdzisz, czy dostaniesz e-receptę?

Po zalogowaniu się na swoje Internetowe Konto Pacjenta wejdź w „Recepty”, a następnie wybierz „Zamówione recepty”.

O tym, na jakim etapie załatwiania jest Twoja prośba o e-receptę, poinformuje Cię kolor kropki przy zgłoszeniu i krótki komunikat:

 • zielona, czyli „Zaakceptowane”, Twoja e-recepta została wystawiona
 • czerwona – „Odrzucona”, lekarz odrzucił Twoją prośbę. Skontaktuj się z lekarzem. Lekarz ma też możliwość wpisania przyczyny odmowy i zalecenia np. dodatkowego badania
 • żółta – „W weryfikacji” sprawa jest w trakcie rozpatrywania
 • niebieska, czyli „Wysłana” do przychodni POZ.

Masz też możliwość:

 • anulowania prośby o wystawienie recepty – zanim lekarz zacznie ją weryfikować
 • ponowienia prośby o wystawienia zamówienia na e-receptę, jeśli w przeszłości taka prośba została zaakceptowana.

Uwaga, może się okazać, że Twoja przychodnia podstawowej opieki zdrowotnej jeszcze nie obsługuje funkcji zamawiania recept. Wówczas dowiesz się przy składaniu zamówienia, że nie może być ono zrealizowane, i dostaniesz informację, że należy skontaktować się z placówką podstawowej opieki zdrowotnej (POZ).

Materiał: pacjent.gov.pl 

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

  • -3 (3)

  CARAMEL JOHNSON, w dniu 26-07-2021 12:25:01 napisał:

  Uzyskanie legalnej firmy kredytowej zawsze było dużym problemem. Do klientów, którzy mają problemy finansowe i potrzebują na nie rozwiązania. Kwestia kredytu i przedpłat to coś, o co klienci zawsze martwią się, szukając pożyczki u legalnego pożyczkodawcy. Jednak dzięki firmie HILLTOP FINANCE dokonaliśmy tej zmiany w branży pożyczkowej. Skontaktuj się z nami już dziś, aby uzyskać szybką pożyczkę (hilltopfinance@pm.me)(hilltopfinancefirm@gmail.com)

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble systemowe w wybarwieniu Dąb Naturalny
Perfekcyjne wygładzenie zniszczonych włosów!
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Stół rozkładany + 6 krzeseł
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Budowa magazynów
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
0

Dzień Bez Samochodu. Zostaw auto w garażu i nadrób zaległości!

Zdarza Ci się narzekać, że masz za mało czasu na czytanie, oglądanie filmów, albo# załatwianie spraw urzędowych? Jeśli dodatkowo jesteś kierowcą – mamy dla Ciebie dobrą radę. Dziś, w Dzień Bez Samochodu, zostaw auto w garażu i nadrób zaległości!

(czytaj więcej)
0

Młodzi chętnie kontynuują tradycję przygotowywania przetworów na zimę

Polacy kochają przetwory – po raz kolejny pokazało cykliczne# badanie Barometr Providenta. Za specjałami ze słoika nie przepada zaledwie 3 proc. respondentów. Choć ulubionym przysmakiem Polaków w każdym wieku są kiszone ogórki, można zauważyć, że im młodsi badani, tym większa słabość do słodkich, owocowych smaków.

(czytaj więcej)
0

Apetyt na kawę służy zdrowej starości. Dobroczynne związki zaklęte w filiżance

Co piąty mieszkaniec Unii Europejskiej ma 65 lat i więcej#. Oznacza to, że niemal 100 milinów ludzi na naszym kontynencie mierzy się z wyzwaniami późnego wieku. Wśród nich znajduje się wiele rodzajów zaburzeń zdolności poznawczych, w tym choroba Alzheimera. Schorzenie to dotyka już 5 proc. osób w tym wieku. Przewiduje się, że populacja osób starszych będzie rosła, co prawdopodobnie będzie równoznaczne ze wzrostem liczby osób cierpiących na chorobę Alzheimera. Nie dziwi więc zwiększony wysiłek naukowców w celu poszukiwania czynników mogących przedłużać sprawność umysłową. Jedynym z nich, szczególnie przykuwającym uwagę badaczy, jest kawa.

(czytaj więcej)
0

Rozmowa szer. Agatą Wasiluk. W weekend zdobyła V-ce Mistrzostwo Polski

Żołnierz 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony# Terytorialnej szer. Agata Wasiluk ma 24 lata. Pochodzi z Bydgoszczy, na co dzień służy w 82 batalionie lekkiej piechoty w Inowrocławiu, który podlega pod brygadę. Ma 177 cm wzrost i 64 kg wagi. Ukończyła studia pierwszego stopnia z wychowania fizycznego.

(czytaj więcej)