Dziś mamy 12 czerwca 2024, środa, imieniny obchodzą:

25 maja 2024
Wiadomości z regionu

Zlikwidowano dwie przydomowe krajalnie tytoniu. Towar zabezpieczony

fot. powierzone

fot. powierzone

Funkcjonariusze z Krajowej Administracji Skarbowej oraz #Straży Granicznej wspólnie wykryli i zlikwidowali dwie nielegalne krajalnie tytoniu. Zabezpieczono ponad 350 tys. sztuk papierosów, ponad 1100 kg krajanki i suszu tytoniowego oraz maszyny do krojenia i pakowania tytoniu. Gdyby wyroby tytoniowe trafił do sprzedaży, szacowane straty budżetu wyniosłyby ponad 1,3 mln zł.

Mundurowi z kujawsko-pomorskiej KAS i Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie realizując wspólne zadania w województwie podlaskim zatrzymali do rutynowej kontroli samochód osobowy. W jego przestrzeni ładunkowej funkcjonariusze znaleźli 2500 paczek papierosów bez znaków akcyzy.

W związku z dokonanym ujawnieniem przeszukano również miejsca zamieszkania zatrzymanego kierowcy w powiecie łukowskim (woj. lubelskie). Tym razem w ręce mundurowych wpadły nielegalne papierosy, krajanka tytoniowa, papierosy luzem w pudelkach tzw. „pizzach”, susz tytoniowy, puste opakowania do papierosów oraz maszyny do cięcia tytoniu oraz pakowania paczek papierosów.

Zdobyte w kontrolowanych miejscach informacje oraz inne poszlaki, doprowadziły funkcjonariuszy na posesję w okolicach Płońska (woj. mazowieckie). W wyniku przeszukania znajdujących się na jej terenie pomieszczeń gospodarczych oraz pojazdów, mundurowi wykryli krajankę tytoniową, maszynę do ciecia liści tytoniowych, a także melasę tytoniową do fajek wodnych.

Podczas wszystkich czynności przeszukań przeprowadzonych w tej sprawie, funkcjonariusze KAS i SG znaleźli łącznie ponad 354 tys. szt. papierosów, 313 kg krajanki tytoniowej i 790 kg suszu tytoniowego. Gdyby nielegalne towary akcyzowe trafiły na rynek, straty Skarbu Państwa przekroczyłyby kwotę 1,3 mln złotych z tytułu niezapłaconych podatków i cła.

Wykryte towary funkcjonariusze z KAS zabezpieczyli w magazynie depozytowym Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Toruniu. Naczelnik KPUCS prowadzi obecnie dalsze postępowanie w tych sprawach.

Dwóm zatrzymanym mężczyznom postawiono już zarzuty paserstwa akcyzowego. Grożą im wysokie grzywny.

Materiał: Bartosz Stróżyński / Rzecznik prasowy IAS w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 2 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zaproszenia
4,00 zł PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
79PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
0

Ile punktów karnych masz na swoim koncie? Możesz sprawdzić przez internet

Zanim wyruszysz w drogę - sprawdź, ile punktów# karnych masz na swoim koncie. Zrobisz to za darmo, szybko i w prosty sposób – przez internet lub w aplikacji mObywatel.

(czytaj więcej)
0

Zagrożenia w cyberprzestrzeni. Minionej doby napłynęło wiele zgłoszeń

Minionej doby do zespołu CSIRT NASK, odpowiedzialnego m.in. za #administrację samorządową, sektor przedsiębiorstw (z wyłączeniem infrastruktury krytycznej) oraz za zgłoszenia od osób fizycznych, trafiło 2303 zgłoszenia zagrożeń cyberbezpieczeństwa, spośród których zidentyfikowano 329 nowych incydentów cyberbezpieczeństwa, które są obsługiwane przez CSIRT NASK.

(czytaj więcej)
0

"Historia mówi przez pokolenia". Wielkopolski Kongres Pamięci Narodowej

„Historia mówi przez pokolenia” – pod tym hasłem w dniach 18–19 czerwca #2024 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się organizowany przez poznański oddział Instytutu Pamięci Narodowej Wielkopolski Kongres Pamięci Narodowej. Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

(czytaj więcej)
0

"Mam nadzieję, że Zielony Ład zostanie zatrzymany". Europa zaczyna się budzić

Zbliżają się wybory do Parlamentu Europejskiego. Jaka będzie przyszłość Europy#, z jakimi zagrożeniami będą zmagać się kraje unijne, w tym Polska? O tym, rozmawiamy z samorządowcem Jerzym Gawędą.

(czytaj więcej)