Dziś mamy 25 maja 2024, sobota, imieniny obchodzą:

24 maja 2023

"Zobacz więcej". Film o Środowiskowym Domu Samopomocy w Paterku

fot. Bartek Łukasik

fot. Bartek Łukasik

Środowiskowy Dom Samopomocy w Paterku #bierze udział w projekcie fotograficznym Magdy Rdest-Nowak "Zobacz więcej", który jest jednocześnie kampanią społeczną.

W ramach akcji dwójka uczestników z ŚDS wzięła udział w sesji fotograficznej w Toruniu, a cała społeczność utożsamia się z przesłaniem projektu.

Projekt Magdy Rdest-Nowak jest ważny z kilku powodów. Bohaterami są m.in. osoby z niepełnosprawnością, ale projekt nie jest o niepełnosprawności, o chorobie - jest o afirmacji życia. O tym, żeby zobaczyć więcej, żeby mieć odwagę chcieć i to realizować.

Jest o tym, że warto pokonywać bariery i zdobywać to co czasem wydaje się niemożliwe, realizować swoje marzenia, z radością patrzeć na świat. Wszyscy jesteśmy równi, i nie różnimy się tak bardzo.

Pomimo "trudności", tego co skrywamy, lub czego symbolem jest biała koszula, o której mówi projekt #zobaczwięcej wszyscy możemy aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym, kulturalnym.

Wśród społeczności ŚDS pojawił się pomysł na filmik wspierający i promujący projekt, pojawiły się też osoby, który pomogły go zrealizować. Uczestnicy i pracownicy serdecznie dziękują Pawłowi Śnieć i Bartkowi Łukasikowi za poświęcony czas i cały materiał foto-video, który dla środowiskowego jest piękną pamiątką. Zapraszamy do obejrzenia filmu.

Materiał: Martyna Górska / Środowiskowy Dom Samopomocy w Paterku

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 17 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Symboliczne miejsce pochówku wielkiego piewcy. Kim był hr. Leon Skórzewski?

Jeśli weekend, to kolejny raz chcemy przekazać Wam kilka informacji o ciekawych# miejscach kultu - tym razem kolej przyszła na Leśnictwo Drogosław.

(czytaj więcej)
0

Szkolenia rotacyjne. Żołnierze Wojska Polskiego w Kowalewku

W miniony weekend tereny Nadleśnictwa Szubin oraz obiekty #OSP JRS Kowalewko zostały zdominowane przez żołnierzy Wojska Polskiego, którzy realizują szkolenia rotacyjne.

(czytaj więcej)
0

Trzecia edycja kampanii "Lowe Krowe". Promocja zdrowych nawyków

Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji kampanii# "Lowe Krowe"!

(czytaj więcej)
0

Święto polskiej żywności. Prezentacje krajowych produktów

26 maja w otoczeniu zielonego #Służewca, na gości w każdym wieku, czekać będzie oprócz znakomitego jedzenia, mnóstwo dodatkowych atrakcji. Każdego roku Piknik Poznaj Dobrą Żywność to święto polskiej żywności.

(czytaj więcej)