Gotuj z nami
Na słodko i na wytrawnie. Z tymi potrawami Wielkanoc musi się udać!

Wielkanoc to nie tylko czas # rodzinnych spotkań i odpoczynku, ale także okazja do celebrowania posiłków. Aromaty przypraw, głęboki smak pieczonych mięs i świąteczne wypieki, które kuszą już samym wyglądem – wszystko to składa się na niezapomniane doznania przy wspólnym stole.
(czytaj więcej)Borówkowa przyjemność. Przepis na mini torciki

Choć dni stają się coraz dłuższe, na prawdziwą #wiosnę musimy jeszcze chwilę pocze-kać. Dlatego warto umilić sobie ten czas deserem, który zachwyca smakiem i wyglądem. Mini torciki borówkowe to połączenie puszystego biszkoptu, owocowego wnętrza i aksamitnej pianki, zwieńczonej lustrzaną glazurą – efektowne i warte odrobiny kulinarnego wysiłku.
(czytaj więcej)Klasyczny dodatek w nowej roli. Tosty z sosem tatarskim

Przełom zimy i wiosny to moment, gdy w kuchni chętnie sięgamy #po dania łączące wyraziste smaki z lżejszymi akcentami. Sos tatarski od WSP „Społem” to doskonały sposób na urozmaicenie codziennych posiłków – jego intensywny charakter i kremowa konsystencja pasują nie tylko do jajek czy wędlin, ale także do mniej oczywistych zestawień. Warto sprawdzić, jak może odmienić dobrze znane przepisy i stać się inspiracją do kulinarnych eksperymentów.
(czytaj więcej)Prosty sposób na pyszny i treściwy obiad. Zupa chrzanowa

Zimą szczególnie cenimy sycące, aromatyczne potrawy,# które rozgrzewają i dodają energii. Gorące zupy to doskonały wybór na chłodne dni – otulają ciepłem i pozwalają cieszyć się różnorodnością kulinarnych doznań. Odpowiednio dobrane składniki oraz nieoczywiste połączenia nadają im wyrazistości, czyniąc je nieodłącznym elementem zimowego menu.
(czytaj więcej)Pomysł na wspólne świętowanie. Smaki jak u babci

Dzień Babci – szczęściarzem jest każdy, kto nadal# ma go z kim świętować. Tylko co zrobić, by najlepiej uczcić ten dzień? Może tym razem warto postawić na własnoręcznie przygotowane specjały – bo umówmy się, żadna babcia nie powie „nie” dobrze przyrządzonemu jedzeniu. Ale co ugotować, by przypomnieć jej smaki sprzed lat i jednocześnie wyrazić w nich siebie? Spokojnie, mamy kilka pomysłów, które sprawią, że podczas degustacji Twoja babcia uśmiechnie się szerzej niż na widok nowego odcinka ulubionego serialu.
(czytaj więcej)Kulinarne inspiracje na zimę. Nie bój się wyrazistych przypraw

Gdy aura za oknem nie rozpieszcza, otul się od środka porcją pysznego# i dodającego energii jedzenia. Rozgrzana od parujących garnków, przytulnie urządzona i wypełniona aromatami kuchnia to ulubione miejsce każdego domu o tej porze roku. Zimą warto także zadbać także o nasz wewnętrzny ogień i nie bać się wyrazistych przypraw i aromatycznych ziół. Zobacz, jak w kilka chwil zamienić dobrze znane przepisy w prawdziwie rozgrzewające przysmaki.
(czytaj więcej)Zdrowe gotowanie. Jak wytrwać w noworocznych postanowieniach?

„W nowym roku zmienię swoje życie, zadbam o dietę i zacznę ćwiczyć, by w wakacje# zaprezentować swoje zupełnie nowe oblicze” – to jedna z często słyszanych zapowiedzi, powtarzana między kolejnymi porcjami świątecznego serniczka. Tylko dlaczego zwykle przestajemy realizować te szumnie ogłaszane plany już w okolicach lutego? Problem tkwi w nakładaniu na siebie zbyt wielu nierealnych oczekiwań. Szacunek do siebie i umiejętna ocena własnych możliwości są najbardziej efektywną siłą napędową wszelkiego rodzaju postanowień. No więc jak podejść do ich realizacji? Podpowiadamy.
(czytaj więcej)Nadreaktywność jelit problemem wielu osób. Jaka dieta pomoże?

Nawracające skurcze i bóle brzucha? Uporczywe wzdęcia, zaparcia# lub biegunki? Uczucie pieczenia w żołądku? Nadreaktywność jelit jest zmorą blisko 30% ludzi na całym świecie. Dieta Low Fodmap to jeden z najskuteczniejszych sposobów na leczenie tzw. zespołu jelita wrażliwego. Wymaga jednak konsekwencji oraz uważnego obserwowania reakcji własnego ciała. Na szczęście istnieją gotowe rozwiązania, dzięki którym można pozbyć się uciążliwych objawów raz na zawsze. Warto z nich skorzystać.
(czytaj więcej)Lekki omlet po świętach. Przepis na błyskawiczne śniadanie

Lekki omlet z warzywami i szynką to doskonały sposób na pyszne# i błyskawiczne śniadanie. Dodatek przyprawy prowansalskiej sprawi, że puszysty omlet zyska odświeżający charakter. Smacznego!
(czytaj więcej)Pomysły na andrzejkowe przekąski. Łatwy do przygotowania przysmak

Andrzejki to doskonała okazja do spotkań #w gronie przyjaciół, wróżb i… smacznych przekąsek! Jeśli wciąż zastanawiasz się, jaką przekąską zaskoczyć gości, mamy dla Ciebie rozwiązanie: krewetki w tempurze.
(czytaj więcej)Jesienne dania na talerzu. Zaskoczą najbardziej wybrednych gości

Długie jesienne popołudnia i wieczory sprzyjają spędzaniu chwil #w domowym zaciszu w gronie rodziny oraz przyjaciół. Ważnym elementem budującym atmosferę takich spotkań jest to, co znajdzie się na stole. Szukasz pomysłu na dania, które oddadzą klimat tej pory roku, a do tego zachwycą podniebienia oraz oczy twoich gości? Mamy sprawdzone propozycje!
(czytaj więcej)Kulinarne psikusy. Słodkie desery z wykorzystaniem żółtego sera

Halloween to czas psikusów i szaleństw, także tych kulinarnych#. Zaskocz swoich najbliższych nietuzinkowymi przepisami na desery z wykorzystaniem... żółtego sera. Brzmi dziwnie? Nie powinno! Specyficzny, delikatnie słony i pikantny smak sera znakomicie podkreśla naturalną słodycz pozostałych składników, dzięki czemu wszystko co słodkie wydaje się być jeszcze słodsze. Gotowy na zabawę z klasycznymi przepisami w nowej, halloweenowej odsłonie?
(czytaj więcej)Szlachetne skarby lasu. Pomysły na rozgrzewające dania z grzybów

Podczas jesiennego deszczu nudzą się być może dzieci, ale z pewnością nie grzybiarze. #Październik przywitał nas prawdziwym wysypem grzybów. Media społecznościowe zalała fala zdjęć z udanych wypraw na grzyby, a pełne koszyki nie potrzebowały żadnych fikuśnych filtrów, by święcić triumfy popularności. Szlachetne skarby lasu potrzebują oryginalnej oprawy, dlatego sprawdź nasze pomysły na wykorzystanie grzybów w swoim jesiennym menu.
(czytaj więcej)Czas pieczonych warzyw. Pomysły na wrześniowe dania

Aromat korzennych przypraw, leśnych grzybów i pieczonych warzyw# – jesień w kuchni pachnie obłędnie. Nic dziwnego, że coraz dłuższe popołudnia i wieczory wolimy spędzać we własnym domu. Wczesna jesień zachwyca wygrzanymi w promieniach słońca pomidorami, paprykami, dyniami, cukiniami i bakłażanami oraz jędrnymi i soczystymi cebulami. Wystarczy dodać odrobinę oliwy, garść świeżych ziół oraz kilka plastrów ulubionego sera żółtego, by szybko i łatwo wyczarować przepyszne przekąski oraz dania główne, pachnące złotą polską jesienią.
(czytaj więcej)Pomysły na drugie śniadanie do szkoły i pracy. Pożywne składniki

Końcówka wakacji nigdy nie jest łatwa. #Mimo, że sierpień nadal kusi pogodą i słodkim smakiem lenistwa, wielu rodziców myślami jest już we wrześniu. Nerwowo szykujemy szkolne wyprawki i zastanawiamy się, jak uprzyjemnić naszym dzieciom pierwsze tygodnie w zupełnie nowej, pełnej obowiązków rzeczywistości. Jednym ze sposobów jest przygotowanie pysznych śniadaniówek, w których możemy sprytnie ukryć wszystkie smaki lata.
(czytaj więcej)Bogate źródło wapnia. Ser żółty to wartościowa przekąska

Każdy zapewne spotkał się z choć jedną niepochlebną opinią na temat #sera żółtego. Zdrowy rozsądek podpowiada jednak, że wszystkie tezy warto weryfikować. W istocie ser żółty to pożywna i wartościowa przekąska, która jest nie tylko bogatym źródłem białka, ale także wielu cennych witamin i mikroelementów. Okazuje się, że przeciętny Polak zjada zaledwie połowę ilości sera żółtego, którą zjada przeciętny Francuz, a przecież mieszkańcy Francji w rankingach otyłości plasują się znacznie poniżej średniej europejskiej. Dlaczego warto dodać ser żółty do swojego menu? Podpowiadamy.
(czytaj więcej)Zdrowie na talerzu. Korzystaj z bogactwa letnich warzyw

Środek wakacji to czas, gdy wszystkie warzywne grządki uginają się #od jędrnych cukinii, bakłażanów i pomidorów. Strąki fasolki, bobu i zielonego groszku dumnie pną się do samego nieba, czekając cierpliwie na uważną rękę ogrodnika. Lipiec zachęca do odwiedzin lokalnych targowisk, które jak nigdy wcześniej zachwycają bogactwem kolorów, smaków i aromatów. Nic, tylko jeść na zdrowie.
(czytaj więcej)Pełnowartościowa i wysokobiałkowa przekąska. Z czym łączyć żółty ser?

Tłusty, tuczący i niezdrowy – wokół dojrzewającego# sera żółtego narosło wiele fałszywych mitów. Tymczasem to pełnowartościowa i wysokobiałkowa przekąska, a każdy plaster jest wypełniony po brzegi cennymi mikroelementami. Nic więc dziwnego, że dietetycy chętnie włączają go do planów żywieniowych swoich pacjentów. Kluczem do zdrowego stylu życia nie jest bowiem całkowita eliminacja poszczególnych produktów, ale zachowanie umiaru i odpowiedniej równowagi. Z czym zatem łączyć dojrzewający ser żółty, by służył nam jak najlepiej? Podpowiadamy.
(czytaj więcej)Zwolnienia lekarskie wystawione w 2024 roku. Podsumowanie ZUS

W ubiegłym roku Polacy chorowali nieco# częściej i dłużej. Lekarze w całym kraju wystawili 27,4 mln zwolnień lekarskich, co przełożyło się na 290 mln dni niezdolności do pracy. Oznacza to wzrost o 400 tys. zaświadczeń w porównaniu do roku 2023 oraz wzrost o 2,8 mln dni absencji. Przynajmniej raz w ciągu całego 2024 roku na zwolnieniu lekarskim przebywało 7,7 mln osób, z czego 7,1 mln to ubezpieczeni w ZUS.
(czytaj więcej)Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie.# Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)