Dziś mamy 26 listopada 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

Aktualności

24 listopada 2020 1

Musimy być przygotowani na każdą ewentualność. Działania antykryzysowe

Samorząd województwa zaangażował już 50 milionów złotych w# działania antykryzysowe na rzecz służby zdrowia w całym regonie. Dedykowana placówkom i służbom medycznym część wojewódzkiego pakietu antycovidowego, wartości ponad 130 milionów złotych, obejmuje zakupy sprzętu i środków ochrony osobistej dla szpitali, niezbędne inwestycje w placówkach i testy przesiewowe dla personelu medycznego.

(czytaj więcej)
24 listopada 2020 3

Odnowa wsi i niewielkich miast. Od wczoraj można składać wnioski

W ciągu ostatnich lat kujawsko-pomorska wieś bardzo się zmieniła. Małe miejscowości# nie przypominają tych sprzed 20 lat. Rozwój infrastruktury, tworzenie miejsc sprzyjających społecznej integracji i rekreacji sprawiają, że wsie zamieszkuje coraz więcej ludzi. To zasługa lokalnych samorządów, które dbają o rozwój swoich małych ojczyzny, wykorzystując w tym celu m.in. środki samorządu województwa.

(czytaj więcej)
24 listopada 2020 3

Pożar sadzy w budynku wielorodzinnym. Zadysponowano 2 zastępy straży

W dniu dzisiejszym po godzinie 14 w miejscowości Suchoręcz doszło do# pożaru sadzy w kominie w budynku mieszkalnym wielorodzinnym.

(czytaj więcej)
24 listopada 2020 4

Ukradł paliwo w podkcyńskiej wsi. Jechał też autem pod wpływem narkotyków

Zarzut prowadzenia pojazdu pod wpływem narkotyków usłyszał# mieszkaniec Bydgoszczy po tym, jak został skontrolowany przez nakielską „patrolówkę”. 20-latek odpowie też za włamania na terenie podkcyńskiej wsi, gdzie ukradł paliwo warte ponad 3 tysiące złotych. Mężczyźnie grozi nawet 10 lat pozbawienia wolności.

(czytaj więcej)
24 listopada 2020 1

Nie będzie trzeba mieć przy sobie prawa jazdy. Nowe przepisy od 5 grudnia

Już niedługo polscy kierowcy nie będą mieli obowiązku posiadania przy# sobie prawa jazdy podczas kontroli. Od 5 grudnia br. wchodzą w życie przepisy, które znoszą obowiązek posiadania tego dokumentu.

(czytaj więcej)
24 listopada 2020 0

Zakończyły się kolejne inwestycje. Tym razem w Dziewierzewie i Gromadnie

Zakończono remonty dróg w# Gromadnie i Dziewierzewie.

(czytaj więcej)
24 listopada 2020 0

Planowane wyłączenia prądu. Sprawdź, gdzie nie będzie prądu!

W najbliższym czasie planowane są wyłączenia prądu na# terenie powiatu nakielskiego. Poniżej przedstawiamy więcej informacji.

(czytaj więcej)
24 listopada 2020 0

Wypadek na DK nr 10. Kobieta została zabrana do szpitala

24 listopada około godziny 7.10 w miejscowości Przyłubie doszło do# wypadku z udziałem samochodu osobowego i dwóch dostawczych.

(czytaj więcej)
24 listopada 2020 2

Proboszcz na medal. Uroczystość odbyła się w Sipiorach

22 listopada br. proboszcz Parafii św. Jana Nepomucena w Sipiorach ks. Jarosław Rusnak za# wieloletnią działalność na rzecz środowisk byłych żołnierzy Armii Krajowej oraz propagowanie etosu podziemia antykomunistycznego na Kresach Wschodnich RP został odznaczony Krzyżem Obrońców Wołynia.

(czytaj więcej)
24 listopada 2020 8

Policjanci zniszczyli 105 kg narkotyków (film)

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy spalili# 105kg różnych narkotyków. W piecu spłonęły: marihuana, amfetamina i inne psychotropy. Policjanci mogli je zniszczyć po prawomocnych wyrokach sądów w sprawach dotyczących przestępstw narkotykowych.

(czytaj więcej)
24 listopada 2020 0

Przedszkolaki przygotują kartki na święta. Kontynuacja pomysłu

Od ubiegłego roku kontynuujemy pomysł, by# kartki świąteczne, które Urząd Miejski co roku wysyła wykonały dzieciaki z gminnych placówek.

(czytaj więcej)
23 listopada 2020 28

Nie żyje wieloletnia nauczycielka nakielskiej "Żeglugi"

W dniu 20.11.2020 po długiej i ciężkiej chorobie zmarła Sławomira Narewska.

(czytaj więcej)
23 listopada 2020 5

Zbliża się Black Friday 2020. Jak kupować, żeby nie żałować?

Już nie tylko Black Friday, ale przed nami cały Black Week, czyli czas największych w roku #zniżek i wyprzedaży. Kupując w internecie warto pamiętać o kilku zasadach.

(czytaj więcej)
23 listopada 2020 0

Jest nowa interpretacja. Dodatkowy zasiłek opiekuńczy też dla medyków

Z dodatkowego zasiłku opiekuńczego będą mogli skorzystać medycy, którzy zostaną #w domu, aby opiekować się dzieckiem i tym samym zrezygnują z zapewnionej opieki przez szkołę. Tak wynika z najnowszej interpretacji Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

(czytaj więcej)
23 listopada 2020 7

Żołnierze zaopatrują szpitale w tlen. Trafiają do Szubina i Aleksandrowa Kujawskiego

Kiedy na teren parkingu chojnickiej hurtowni farmaceutycznej wjechał kolejny wojskowy „kolos” #do transportu butli z tlenem, nie wzbudził już żadnego zdziwienia wśród pracowników zakładu. Nawet umundurowani żołnierze nie są już nowością. Wsparcie wojsk obrony terytorialnej i jego obecność w przestrzeni społecznej, staje się oczywistym i naturalnym zjawiskiem.

(czytaj więcej)
23 listopada 2020 1

Emeryci i renciści będą mogli więcej dorobić. Od 1 grudnia nowe limity

GUS podał nowe dane o przeciętnym miesięcznym wynagrodzeniu. Jest ono wyższe #niż ostatnio. A to oznacza, że od 1 grudnia emeryci, którzy nie osiągnęli powszechnego wieku emerytalnego oraz renciści, będą mogli więcej dorobić do swojego świadczenia.

(czytaj więcej)
23 listopada 2020 3

Pobicie na ogródkach działkowych. Zatrzymano dwóch podejrzanych

Kilkunastu minut potrzebowali szubińscy patrolowcy, by zatrzymać mężczyzn podejrzanych #o uszkodzenie ciała, do jakiego doszło na terenie ogródków działkowych. Obaj usłyszeli już zarzuty. Zgodnie z kodeksem karnym za przestępstwo, o które są podejrzani grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

(czytaj więcej)
23 listopada 2020 1

Wyczuł alkohol i natychmiast zareagował. Być może zapobiegł tragedii

Ponad 2 promile alkoholu miał w organizmie kierowca volkswagena ujęty w Szubinie, pow. #nakielski przez innego uczestnika ruchu i przekazany miejscowym policjantom. Dzięki bardzo rozsądnemu zachowaniu zgłaszającego być może nie doszło do tragedii.

(czytaj więcej)
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)