Dziś mamy 30 listopada 2022, środa, imieniny obchodzą:

Fakty

29 listopada 2022 2

Mieszkańcy zapłacą więcej. Podatki od nieruchomości w górę

Zdecydowana większość podatków od nieruchomości na rok 2023 została ustalona na maksymalnym poziomie! To decyzja większości# radnych gminy Kcynia. Mieszkańcy zapłacą więcej od 1 stycznia 2023 roku.

(czytaj więcej)
29 listopada 2022 1

O bezpieczeństwie na drogach województwa. Dwudniowa konferencja

Z udziałem wicemarszałka województwa Zbigniewa Sosnowskiego odbywa się dziś i jutro (29-30 listopada) w Urzędzie Marszałkowskim konferencja #poświęcona bezpieczeństwu na kujawsko-pomorskich drogach. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął marszałek Piotr Całbecki.

(czytaj więcej)
29 listopada 2022 1

Lider Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Statuetka dla miasta i gminy Kcynia

W Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu trwa ceremonia wręczenia statuetek - Lider Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Wśród nagrodzonych# znalazła się jedna gmina z powiatu nakielskiego.

(czytaj więcej)
29 listopada 2022 0

Debata o bezpieczeństwie żywnościowym. Jutro głosowanie

Marszałek Piotr Całbecki przebywa w Brukseli, gdzie dziś (29 listopada) będzie gościem posiedzenia Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi #(Agri) Parlamentu Europejskiego, poświęconego bezpieczeństwu żywnościowemu. Jutro (30 listopada) w Europejskim Komitecie Regionów debata plenarna zakończona głosowaniem nad przygotowanym przez gospodarza naszego województwa projektem opinii w sprawie bezpieczeństwa żywnościowego i zwiększenia odporności systemów żywnościowych naszego kontynentu.

(czytaj więcej)
28 listopada 2022 10

Sejmik zdecydował. Pomoc humanitarna dla czterech ukraińskich obwodów

Na dzisiejszym posiedzeniu sejmik województwa zdecydował o pomocy humanitarnej dla czterech ukraińskich obwodów #- dniepropietrowskiego, żytomierskiego, donieckiego i chmielnickiego. Na Ukrainę wyślemy m.in. materiały opatrunkowe, leki, agregaty prądotwórcze, śpiwory i żywność.

(czytaj więcej)
28 listopada 2022 0

Podpisali umowę użyczenia. Przekazanie sprzętu Straży Rybackiej

Dnia 28.11.2022 roku została podpisana umowa użyczenia pomiędzy Okręgiem Polskiego Związku Wędkarskiego w Bydgoszczy, a Powiatem Nakielskim.# Odbioru sprzętu dokonali przedstawiciele Zarządu Związku reprezentowanego przez Prezesa Leszka Orzechowskiego oraz Wiceprezesa Przemysława Stranza. Przedstawicielami Powiatu Nakielskiego byli Starosta Nakielski Tadeusz Sobol oraz Wicestarosta Tomasz Miłowski.

(czytaj więcej)
28 listopada 2022 0

Dzielą się tym, co najcenniejsze. Policjanci odznaczeni

Asp. Zofia Wrzeszcz i st. sierż. Piotr Lewczyk z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią dzielą się tym, co mają najcenniejsze #i honorowo oddają krew. W miniony piątek (25.11.22) oboje wyróżnieni zostali odznaką Zasłużony Honorowy Dawca Krwi III stopnia.

(czytaj więcej)
28 listopada 2022 0

Z pomocą bezdomnym i potrzebującym. Kontrola pustostanów i piwnic

Dzielnicowi z komisariatu w Kcyni, wspólnie z przedstawicielką pomocy społecznej, kontrolują miejsca, gdzie szukają schronienia osoby# bez dachu nad głową i informują ich, gdzie można uzyskać pomoc.

(czytaj więcej)
28 listopada 2022 8

Oświadczenie o zwiększeniu limitu na energię. Można przez aplikację

W aplikacji mObywatel złożysz oświadczenie dotyczące zwiększenia limitu na energię elektryczną.

(czytaj więcej)
28 listopada 2022 0

Wnioski do środy. Dofinansowanie prac budowlanych

Do końca listopada trwa nabór wniosków o dofinansowanie prac budowlanych w obiektach służących rehabilitacji osób niepełnosprawnych#. Środki pochodzą z puli Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON), którą dysponuje samorząd województwa kujawsko-pomorskiego.

(czytaj więcej)
27 listopada 2022 30

Drugi „dom kultury” i nowy Rynek. Nie wszyscy popierają pomysły

Gmina Kcynia złożyła dwa wnioski o dofinansowanie rewitalizacji starego# młyna i modernizacji płyty Rynku. Pieniądze mają pochodzić ze środków unijnych i jeśli uda się je pozyskać, to inwestycje mają ruszyć dopiero za 3-4 lata. Tymczasem pomysł już teraz wzbudza kontrowersje wśród niektórych radnych.

(czytaj więcej)
25 listopada 2022 26

Dzień Pracownika Socjalnego. Wręczono specjalne wyróżnienia

25 listopada w nakielskim Centrum Rozwoju Społecznego odbyło się spotkanie z okazji Dnia Pracownika Socjalnego.# Była to okazja do złożenia podziękowań wszystkim osobom zajmującym się na co dzień pracą socjalną.

(czytaj więcej)
25 listopada 2022 2

Program „Finansoaktywni”. Edukacja młodzieży o zarządzaniu finansami

Rusza VIII edycja ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Finansoaktywni”.

(czytaj więcej)
25 listopada 2022 17

Podatki w górę. Przyjęto miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego

Podczas listopadowej sesji Rady Miejskiej w Kcyni został podniesiony jeden podatek - rolny. Bardzo ważnym punktem było uchwalenie planu# zagospodarowania przestrzennego dla Żarczyna.

(czytaj więcej)
25 listopada 2022 3

Podwyżka cen biletów. O liniach autobusowych na sesji

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Kcyni podjęto uchwały dotyczące m.in transportu zbiorowego na terenie gminy.

(czytaj więcej)
24 listopada 2022 80

Burmistrz Mroczy skazany! Kara bezwzględnego więzienia dla Leszka K.

24 listopada w nakielskim Sądzie Rejonowym odbyła się ostatnia rozprawa przeciwko burmistrzowi Mroczy Leszkowi K. #oraz dawnej skarbniczce gminy Małgorzacie K.-G., podczas której Sędzia Sądu Rejonowego w Nakle Radosław Trzeciak zakończył przewód sądowy i oddał głos prokuratorowi, oskarżonym oraz ich obrońcom. Po mowach końcowych, nastąpiło ogłoszenie wyroku.

(czytaj więcej)
24 listopada 2022 4

Pięć nowych pociągów. Jutro wyruszą na trasy regionu

Zakupione przez samorząd województwa w bydgoskiej Pesie nowe elektryczne zespoły trakcyjne, z klimatyzacją# i 150 miejscami siedzącymi każdy, już jutro (24 listopada) pojawią się na torach w naszym regionie.

(czytaj więcej)
24 listopada 2022 0

Dofinansowanie projektów o bezpieczeństwie pracy. Wyniki konkursu

Są już wyniki tegorocznego konkursu na projekty dot. poprawy bezpieczeństwa i warunków pracy. Do dofinansowania zakwalifikowało# się 1098 przedsiębiorców, w tym 53 z województwa kujawsko-pomorskiego. Łączna kwota przyznanych środków wyniosła około 89,6 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Nadzieje polskich kibiców. Dzisiaj Polska zagra z Meksykiem

Rozpoczęcie mundialu rozpaliło nadzieje polskich kibiców. Sukces w meczu towarzyskim z Chile (1:0) dodał optymizmu #przed dzisiejszym spotkaniem z Meksykiem.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Mundial na dwa sposoby. Pytania do hiszpańskiego trenera

Mundial zaczęliśmy na dwa zupełnie różne sposoby. Reprezentacja Polski #od antyfutbolu w meczu z Meksykiem, w którym co prawda udało się wywalczyć punkt, ale murowaniem własnej bramki i graniem „lagą na Roberta” nie rozkochaliśmy w sobie koneserów dobrego futbolu. Hiszpanie z kolei zagrali mecz idealny, pokonując Kostarykę 7:0 i dominując pod każdym względem. Co mamy zrobić, żeby kiedyś zagrać w podobny sposób? Rady szukamy u hiszpańskiego trenera, który od siedmiu lat uczy futbolu polskie dzieci.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)