Dziś mamy 26 lipca 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Fakty

26 lipca 2021 4

Akcja mobilnych szczepień rozpoczęta. Konferencja w Sadkach

Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz zainaugurował dziś w# Sadkach trasę kujawsko-pomorskiego szczepionkobusa. Mobilny punkt szczepień w najbliższych tygodniach odwiedzi małe miejscowości naszego regionu.

(czytaj więcej)
26 lipca 2021 0

Optymistyczne dane z ministerstwa. Nie odnotowano żadnego zgonu

26 lipca Ministerstwo Zdrowia poinformowało o# 74 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Nikt nie zmarł.

(czytaj więcej)
26 lipca 2021 0

Pożar osobówki i ewakuacja. Ćwiczenia JRS Kowalewko

W ramach niezapowiedzianych ćwiczeń gotowości operacyjnej# dowódca JOT rat.spec. Maciej Studziński w minioną sobotę 24 lipca br. postawił w stan gotowości Jednostkę Operacyjno Techniczną.

(czytaj więcej)
26 lipca 2021 0

Inwestycja na ulicy Cmentarnej. Prace dobiegły już końca

Zakończono inwestycję na# ul. Cmentarnej w Kcyni.

(czytaj więcej)
26 lipca 2021 2

Nie zwlekaj ze zgłoszeniem zaginięcia. Jak pomóc policji w działaniach?

Aby móc skutecznie prowadzić poszukiwania, policjanci wykorzystują# specjalistyczny sprzęt, przeszkolone w tropieniu psy, przeczesują teren za pomocą dronów oraz kamer termowizyjnych. Często ogłaszany jest alarm dla całej jednostki - wszyscy policjanci stawiają się do służby, aby jak najszybciej odnaleźć osobę zaginioną. Liczy się czas oraz precyzja podjętych działań. Dlatego nie zwlekaj ze zgłoszeniem zaginięcia. Przeczytaj, co zrobić, aby wesprzeć policjantów w poszukiwaniu osób zaginionych.

(czytaj więcej)
26 lipca 2021 1

Obozy harcerskie „pod lupą” służb. Kontrole i zajęcia ze strażakami

Od początku wakacji kujawsko-pomorscy strażacy szczególną opieką objęli# formy wypoczynku narażone na zagrożenia związane z anomaliami pogodowymi tj. obozy harcerskie.

(czytaj więcej)
26 lipca 2021 1

S-10 pomiędzy Stargardem i Piłą. GDOŚ wydał już decyzje środowiskowe

W zakończonym tygodniu GDOŚ w Szczecinie wydał decyzje# środowiskową dla liczącego 108 km odcinka planowanej drogi ekspresowej S-10 pomiędzy Stargardem i Piłą. Realizacja tej inwestycji znacznie usprawni skomunikowanie Bydgoszczy ze Szczecinem.

(czytaj więcej)
25 lipca 2021 8

Spotkanie z posłanką. Paulina Hennig-Kloska rozmawiała z mieszkańcami

25 lipca na płycie nakielskiego Rynku zorganizowano otwarte# spotkanie z posłanką na Sejm RP Pauliną Hennig-Kloską – reprezentującą polski ruch społeczno–polityczny 2050 powołany przez Szymona Hołownię,

(czytaj więcej)
25 lipca 2021 4

12 tys. zł na opiekę nad dzieckiem. Projekt ustawy trafił do konsultacji

To kolejny krok na drodze do poprawy sytuacji i jakości życia polskich rodzin#. Do konsultacji społecznych trafił właśnie projekt ustawy o Rodzinnym Kapitale Opiekuńczym, jednym z filarów Polskiego Ładu. – Dotrzymujemy słowa danego Polakom – podkreśla minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

(czytaj więcej)
25 lipca 2021 6

Najnowsze dane. W województwie 5 osób z pozytywnym wynikiem testu

25 lipca Ministerstwo Zdrowia poinformowało o# 82 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Zmarła jedna osoba, która miała choroby współistniejące.

(czytaj więcej)
25 lipca 2021 0

Jak spisują się mieszkańcy naszego powiatu? Sprawdzamy!

Narodowy Spis Powszechny nadal trwa.# Mimo że jest obowiązkowy, są osoby które nie chcą wziąć w nim udziału. Za odmowę spisania się grozi kara grzywny. Jak do tej pory przebiega spis wśród mieszkańców naszego powiatu?

(czytaj więcej)
24 lipca 2021 16

Straż miała problem z dojazdem. Działkowcy dostaną upomnienia

Głośny wybuch, a następnie słup ognia#. W czwartek, 15 lipca, na jednej z działek na terenie Rodzinnych Ogródków Działkowych w Szubinie wybuchł pożar. Zdarzenie to mogło skończyć się tragicznie. Nie dość, że działkowiec zachował się wyjątkowo nieostrożnie, co doprowadziło do pożaru, to na domiar złego służby miały wyjątkowo utrudnione możliwości dojazdu na miejsce zdarzenia.

(czytaj więcej)
24 lipca 2021 0

Kolejne spotkanie Samorządów Partnerstwa. „Razem dla rozwoju”

W piątek 23 lipca w Starostwie Powiatowym# w Wągrowcu odbyło się posiedzenie Rady Partnerstwa i Grupy Roboczej i interesariuszy partnerstwa samorządów lokalnych „Razem dla rozwoju” z udziałem doradców ze Związku Miast Polskich (ZMP).

(czytaj więcej)
24 lipca 2021 2

Zjazd sprawozdawczo- wyborczy. Wojciech Mojzesowicz przewodniczącym

W sobotę, 17 lipca w siedzibie Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka# odbył się zjazd sprawozdawczo-wyborczy kujawsko- pomorskiej Rady NSZZ RI Solidarność. Podczas niego dokonano wyborów członków rady wojewódzkiej. Podjęto także ważne uchwały.

(czytaj więcej)
24 lipca 2021 2

Nowe dane z ministerstwa. W powiecie nakielskim wykonano 90 testów

24 lipca Ministerstwo Zdrowia poinformowało# o 122 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Odnotowano 6 zgonów, z czego 4 osoby miały choroby współistniejące.

(czytaj więcej)
24 lipca 2021 1

Przedsiębiorcy zwolnieni z podatku. Kto skorzysta?

Władze gminy Szubin podjęły ważną decyzję dla przedsiębiorców#, którzy mają zamiar inwestować na jej terenie. Czeka ich spora ulga. Radni podjęli decyzję o zwolnieniu ich z podatku od nieruchomości.

(czytaj więcej)
23 lipca 2021 4

Program „Dobry Start”. Pierwsze pieniądze już na kontach

ZUS wypłaca już pieniądze w ramach programu# Dobry Start. Pierwsze 30 mln zł trafiło na konta rodziców i opiekunów, którzy złożyli wniosek na początku lipca. Do końca tego tygodnia ZUS wypłaci 52 mln zł.

(czytaj więcej)
23 lipca 2021 0

Filip został szefem policjantów. Marzenie 9-latka się spełniło

9-letni Filip marzy, by być policjantem. Ciekawi go# służba mundurowych, policyjne wozy i wszystko co związane z niebieskim mundurem. Dzięki pomysłowi Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji w Szubinie i wielkiemu sercu swoich rodziców, wczoraj mógł spełnić swoje marzenia i na jeden dzień stać się szefem mundurowych.

(czytaj więcej)
0

Pandemia ma też pozytywne strony? Wyniki badania mogą szokować

Czwarta fala zakażeń Covid-19 stoi u drzwi, coraz więcej# państw prośbą i groźbą stara się przekonywać opierających się przed szczepieniami obywateli. Może opór to po części efekt przekonania, że pandemia nie jest taka straszna? W badaniu zrealizowanym dla Rejestru Dłużników BIG InforMonitor co szósty Polak mówi, że nie doświadczył żadnych negatywnych skutków pandemii. Według co czwartej dorosłej osoby pandemia przyniosła tyle samo następstw pozytywnych, co negatywnych, są też nieliczni, którzy dostrzegają więcej plusów sytuacji. Inaczej uważa połowa społeczeństwa.

(czytaj więcej)
0

Remontują zamek w Świeciu. Cenny zabytek odzyskuje dawny wygląd

W czternastowiecznym zamku krzyżackim# w Świeciu nad Wisłą od roku trwają intensywne prace, dzięki którym ten cenny zabytek odzyskuje dawny wygląd. Oprócz niezbędnych remontów odtwarzane są także detale architektoniczne budynku.

(czytaj więcej)
0

Co musisz wiedzieć o ZOL i ZPO? Z jakich specjalistów możesz skorzystać?

ZOL, czyli zakład opiekuńczo-leczniczy, i ZPO#, czyli zakład pielęgnacyjno-opiekuńczy, to miejsca, do których pacjent trafia, żeby odzyskać sprawność

(czytaj więcej)
0

Dobra zabawa i spora oszczędność. Wakacje z Kartą Dużej Rodziny

Wakacje to czas, kiedy chętnie korzystamy z różnego# rodzaju rozrywek oferowanych np. przez parki wodne, parki rozrywki czy sale zabaw. Odwiedzamy też muzea, galerie sztuki, parki zoologiczne. Warto pamiętać, że wiele z nich oferuje zniżki dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. To dobra zabawa i spora oszczędność!

(czytaj więcej)