Dziś mamy 25 maja 2024, sobota, imieniny obchodzą:

Fakty

25 maja 2024 4

Strażacka rywalizacja w Sucharach. Druhowie walczyli o mistrzostwo gminy

25 maja w Sucharach przeprowadzone zostały zawody #sportowo-pożarnicze gminy Nakło nad Notecią. Wzięło w nich udział 21 drużyn.

(czytaj więcej)
23 maja 2024 0

Narada z dyrektorami szkół i placówek. Podsumowanie konkursów i zawodów

W dniu 22 maja 2024 r. w Urzędzie Miejskim #w Kcyni odbyła się narada z dyrektorami szkół i placówek, dla których organem prowadzącym jest Gmina Kcynia.

(czytaj więcej)
23 maja 2024 0

Policjanci rozpoczęli znakowanie rowerów. Grawerowanie jest bezpłatne

Sezon rowerowy rozpoczął się na dobre# i policjanci zachęcają użytkowników jednośladów do ich znakowania. W nakielskiej komendzie rowery grawerowali dzielnicowi.

(czytaj więcej)
23 maja 2024 0

Przebudowa dwóch odcinków drogi. Prace zostały zakończone

Zakończono realizację zadania# pn. "Przebudowa dwóch odcinków drogi w miejscowości Głogowiniec od km 0+000,00 do km 0+323,48 oraz od km 0+000,00 do km 0+183,07 o łącznej długości 506,55 m".

(czytaj więcej)
23 maja 2024 9

Obrady rady powiatu. Sesja trwała kilka minut

We wtorek, 21 maja w sali konferencyjnej nakielskiej przystani odbyła się# II sesja rady powiatu.

(czytaj więcej)
22 maja 2024 0

Spotkanie z burmistrzami i wójtem. Omawiano sprawy bieżące

Dzisiaj, 22 maja 2024 roku odbyło się spotkanie #Starosty Nakielskiego Krzysztofa Błońskiego, Wicestarosty Nakielskiego Michała Dubkowskiego oraz Członka Zarządu Powiatu Tomasza Miłowskiego z burmistrzami i wójtem gmin położonych w powiecie nakielskim.

(czytaj więcej)
21 maja 2024 0

Odpust ku czci Królowej Krajny. Nie zabrakło wiernych z naszego powiatu

„Maryja jest Niewiastą modlitwy wytrwałej oraz #jednomyślnej. Potrzebujemy Matki, która będzie nas dopingowała, by w zaangażowaniu nie opadać z sił, nie poddawać się, nie zamykać się też w „swojej skorupce” wiary” – mówił bp Krzysztof Włodarczyk, przypominając za św. Pawłem, że Kościół jest organizmem, w którym ważne są wszystkie członki.

(czytaj więcej)
20 maja 2024 4

Uroczystości w Kcyni. 80. rocznica Bitwy o Monte Cassino

Z okazji 80. rocznicy Bitwy o Monte Cassino#, Wojewoda Kujawsko-Pomorski Michał Sztybel wziął udział w uroczystościach upamiętniających to niezwykle ważne wydarzenie historyczne. Bitwa o Monte Cassino, stoczona w maju 1944 roku, była jednym z kluczowych momentów II wojny światowej, w którym polscy żołnierze odegrali heroiczną rolę w przełamywaniu linii obronnych wojsk niemieckich.

(czytaj więcej)
20 maja 2024 0

Sakrament Pierwszej Komunii Świętej. Parafialna uroczystość

W niedzielę, 19 maja dzieci z parafii pw. św. Michała Archanioła# w Kcyni przystąpiły po raz pierwszy do Komunii Świętej.

(czytaj więcej)
20 maja 2024 0

25-lecie kapłaństwa. Srebrny jubileusz ks. Romana Sosnowskiego

W sobotę, 18 maja w parafii# w Występie ks. proboszcz Roman Sosnowski obchodził jubileusz 25-lecia kapłaństwa.

(czytaj więcej)
19 maja 2024 0

Peregrynacja figury św. Michała Archanioła. Do fary zawitał jej patron

19 maja przez ulice Nakielską, Dworcową i Sądową #w Kcyni przeszła uroczysta procesja, która kierowała się prosto do kcyńskiej fary. Wierni nieśli ze sobą figurę św. Michała Archanioła z Gargano

(czytaj więcej)
19 maja 2024 0

80. rocznica bitwy pod Monte Cassino. Delegacja z Kcyni we Włoszech

Cudownie jest informować o takich sprawach. Przedstawiciele Towarzystwa Historycznego# w Kcyni z prezesem Piotrem Dąbrowskim na czele uczestniczą w obchodach 80. rocznicy bitwy pod Monte Cassino.

(czytaj więcej)
19 maja 2024 5

Ile kosztowało utrzymanie GCKiB? Podsumowanie minionego roku

Ubiegły rok działalności Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki #w Kcyni upłynął głównie pod znakiem przebudowy siedziby tej instytucji. Pomimo tego, GCKiB działało i realizowało zadania z zakresu upowszechniania kultury.

(czytaj więcej)
18 maja 2024 0

Zajęcia pt. "Studio urody". Seniorzy w nowych fryzurach

Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Nakle pojechali z wizytą #do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Samostrzelu w ramach współpracy i zajęć pt. "Studio urody" podczas których wykonywane były fryzury na głowach Seniorów.

(czytaj więcej)
18 maja 2024 0

Pielgrzymka do Górki Klasztornej. Nakielscy pątnicy rozpoczęli wędrówkę

Licząca ponad 100 osób piesza pielgrzymka wyruszyła #w sobotę o 6:30 spod kościoła pw. św. Wawrzyńca w Nakle do Sanktuarium Maryjnego w Górce Klasztornej. Licząca ok. 30 km trasa wiedzie m.in. przez takie miejscowości jak Olszewka, Dębowo oraz Liszkowo.

(czytaj więcej)
16 maja 2024 0

Bierzmowanie w parafii WNMP w Kcyni. Sakramentu udzielił bp Włodarczyk

16 maja w parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny# w Kcyni miała miejsce szczególna uroczystość. Ordynariusz Diecezji Bydgoskiej ksiądz biskup Krzysztof Włodarczyk udzielił tego dnia zgromadzonej w świątyni młodzieży sakramentu bierzmowania.

(czytaj więcej)
16 maja 2024 0

Zmiany w kierownictwie kujawsko-pomorskiej policji. Uroczysta zbiórka

Wczoraj (15.05.2024 r.) w Komendzie Wojewódzkiej Policji #w Bydgoszczy odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której kadra garnizonu pożegnała wieloletniego Pierwszego Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy inspektora Mirosława Elszkowskiego, obecnie kierującego Policją w województwie warmińsko-mazurskim. Była to także okazja do przedstawienia nowego Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy, którym został inspektor Jacek Witas. Środa, to także dzień zmian na stanowiskach Komendantów Powiatowych Policji w naszym garnizonie.

(czytaj więcej)
15 maja 2024 0

Tradycyjna procesja. Różaniec Fatimski przeszedł ulicami miasta

13 maja wierni z terenu gminy Kcynia uczestniczyli #w Różańcu Fatimskim zorganizowanym przez parafię pw. Wniebowzięcia NMP. W uroczystej procesji uczestniczyła spora grupa osób.

(czytaj więcej)
0

Symboliczne miejsce pochówku wielkiego piewcy. Kim był hr. Leon Skórzewski?

Jeśli weekend, to kolejny raz chcemy przekazać Wam kilka informacji o ciekawych# miejscach kultu - tym razem kolej przyszła na Leśnictwo Drogosław.

(czytaj więcej)
0

Szkolenia rotacyjne. Żołnierze Wojska Polskiego w Kowalewku

W miniony weekend tereny Nadleśnictwa Szubin oraz obiekty #OSP JRS Kowalewko zostały zdominowane przez żołnierzy Wojska Polskiego, którzy realizują szkolenia rotacyjne.

(czytaj więcej)
0

Trzecia edycja kampanii "Lowe Krowe". Promocja zdrowych nawyków

Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji kampanii# "Lowe Krowe"!

(czytaj więcej)
0

Święto polskiej żywności. Prezentacje krajowych produktów

26 maja w otoczeniu zielonego #Służewca, na gości w każdym wieku, czekać będzie oprócz znakomitego jedzenia, mnóstwo dodatkowych atrakcji. Każdego roku Piknik Poznaj Dobrą Żywność to święto polskiej żywności.

(czytaj więcej)