Dziś mamy 25 września 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Fakty

24 września 2023 0

Astronomiczny piknik w Niedźwiadach. Wystawy, wykłady i kosmiczna atmosfera

23 września w Obserwatorium Astronomicznym w #Niedźwiadach odbył się jesienny piknik astronomiczny. W wydarzeniu uczestniczyły osoby w każdym wieku, zagłębiając się przy tym w nieskończony świat kosmosu.

(czytaj więcej)
24 września 2023 0

Wprowadzenie nowego proboszcza. Przez cztery lata służył w kcyńskiej parafii

„Proboszcz jest pasterzem zleconej sobie parafii, podejmującym #pasterską troskę o powierzoną mu wspólnotę” – mówił 23 września bp Krzysztof Włodarczyk, wskazując na takie zadania, jak nauczanie, uświęcanie i kierowanie przy współpracy m.in. świeckich.

(czytaj więcej)
24 września 2023 0

Spotkanie Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej. Wspólna Eucharystia

Spotkanie Formacyjne Nadzwyczajnych Szafarzy #Komunii Świętej w smoguleckiej parafii. Spotkanie odbyło się w sobotę, 16 września 2023 roku. Uczestniczyli w nim Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej z Dekanatu Kcyńskiego, Szubińskiego i Łabiszyńskiego.

(czytaj więcej)
23 września 2023 0

Spotkanie ze św. Ritą. Parafianie z Dziewierzewa na pielgrzymce

W miniony piątek z Parafii pod wezwaniem #św. Jakuba Apostoła w Dziewierzewie wyruszyła już 125. pielgrzymka na spotkanie ze św. Ritą w Sanktuarium św. Rity Bydgoszcz-Fordon.

(czytaj więcej)
23 września 2023 0

Trwa przeprowadzka centrum kultury. Niektóre spotkania odwołane

Inauguracja Uniwersytetu Trzeciego Wieku zaplanowana na #4.10.2023 roku, ze względu na przeprowadzkę zostaje odwołana.

(czytaj więcej)
23 września 2023 0

Zawody sportowo-pożarnicze. Zmagania drużyn MDP w Górkach Zagajnych

W dniu 23.09.2023 w miejscowości #Górki Zagajne odbyły się zawody sportowo- pożarnicze z regulaminu CTIF.

(czytaj więcej)
23 września 2023 20

Nadnoteckie Sokoły zakończyły sezon. Parada motocyklowa w Nakle!

23 września rozpoczęła się impreza z okazji zakończenia sezonu #motocyklowego 2023 przez Nadnoteckie Sokoły. Motocykliści zgromadzili się na parkingu przy ul. Nowej w Nakle, skąd przejechali ulicami miasta do kościoła pw. św. Stanisława BiM.

(czytaj więcej)
22 września 2023 24

"Straty oszacowano na kilka milionów złotych". Podpalenie przyczyną pożaru?

25 sierpnia o godz. 21.41 na Stanowisko Kierowania# Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nakle wpłynęło zgłoszenie o pożarze mebli w bramie wjazdowej przy budynku mieszkalnym. Po przyjeździe na miejsce, strażacy zastali jednak rozwinięty pożar w kamienicy przy ul. Rynek 11, płomieniami obejmujący wysokość dachu. Akcja trwała do godzin porannych. Niestety, ale w wyniku pożaru śmierć poniosła jedna osoba.

(czytaj więcej)
21 września 2023 10

Biały czwartek na przystani. Zadbaj o swoje zdrowie!

21 września na nakielskiej przystani, Fundacja Salus Homini we# współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Nakle zorganizowała wydarzenie pt. "Biały Czwartek". To idealna okazja dla każdego, kto chce zadbać o swoje zdrowie i poddać się rozmaitym badaniom.

(czytaj więcej)
19 września 2023 0

Umowa podpisana. Modernizacja instalacji centralnego ogrzewania

Umowa na "Modernizację instalacji centralnego ogrzewania wraz z wymianą kotła w# budynku Przedszkola Miejskiego im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni" podpisana.

(czytaj więcej)
19 września 2023 4

Budowa obwodnicy wymaga wielu uzgodnień. Jakie są plany?

Nie od dziś wiadomo, że Kcynia potrzebuje #obwodnicy. Zanim jednak dojdzie do jej budowy, trzeba podjąć szereg decyzji i konieczne jest wykonanie wielu działań. Na koniec sierpnia padły pierwsze deklaracje w tej sprawie.

(czytaj więcej)
19 września 2023 51

Spotkanie z Łukaszem Schreiberem. Rozmawiano o książce ministra

18 września w sali konferencyjnej przystani powiat nakielski zorganizowano spotkanie# autorskie z udziałem ministra Łukasza Schreibera. Tematem spotkania okazała się jego najnowsza książka zatytułowana „Zmanipulowani – czyli jak dobrzy ludzie dają się uwieść inteligentnej propagandzie”.

(czytaj więcej)
18 września 2023 0

Msza św. w 84. rocznicę napaści ZSRR na Polskę. Wspólna modlitwa

„Trzeba nam pamiętać przed #Bogiem o tych, którzy cierpieli, poświęcili życie dla ojczyzny. To nasz święty obowiązek” – podkreślił ks. infułat Stanisław Kotowski, który przewodniczył w Katedrze św. Marcina i Mikołaja w Bydgoszczy Mszy św. w 84. rocznicę napaści ZSRR na Polskę.

(czytaj więcej)
17 września 2023 0

Modlitwa za Druhów. Msza św. w intencji zmarłych i poszkodowanych strażaków

Dzisiejszego dnia w kościele #pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Potulicach odbyła się msza święta w intencji zmarłych oraz poszkodowanych w wypadku druhów z OSP Żukowo.

(czytaj więcej)
17 września 2023 10

Prace dobiegły końca. Ruch został przywrócony

Prace przy rozbiórce elewacji frontowej kamienicy na# nakielskim Rynku dobiegły końca. Ruch został przywrócony.

(czytaj więcej)
17 września 2023 12

Barwy Lata - Dary Jesieni. Do Minikowa zjechały tłumy

17 września w Minikowie rozpoczęła się kolejna odsłona #wystawy ogrodniczej w pn. "Barwy Lata - Dary Jesieni. Pogoda dopisała, a wydarzenie cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony mieszkańców całego regionu.

(czytaj więcej)
17 września 2023 47

O przyszłości kcyńskiego samorządu. Będą przedterminowe wybory? Otóż nie!

Z powodu śmierci wieloletniego burmistrza Kcyni #Marka Szarugi, obecnie kcyńskim magistratem tymczasowo zarządza sekretarz gminy Rafał Heftowicz. Jest to jednak tylko i wyłącznie okres przejściowy. Czy mieszkańcy miasta i gminy Kcynia wezmą udział w przedterminowych wyborach burmistrza? Jak udało nam się ustalić, tak się z pewnością nie stanie. Kto więc zarządzać będzie gminą do końca trwającej jeszcze kadencji, tj. do 30 kwietnia 2024 roku?

(czytaj więcej)
16 września 2023 19

Środki dla gmin popegeerowskich. Dla kogo z terenu powiatu?

VI edycję Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych #skierowaliśmy do regionów, w których funkcjonowały tzw. PGR-y. Te obszary zostały pominięte w procesie transformacji przez wcześniejsze władze. Dbamy, aby każdy zakątek Polski był doinwestowany. Dlatego do gmin i powiatów trafi 4,5 mld zł.

(czytaj więcej)
0

50 gminnych pracowni komputerowych. Nabór do projektu "miniPAKT"

Podczas konferencji prasowej #w Olsztynie minister cyfryzacji Janusz Cieszyński ogłosił rozpoczęcie naboru do konkursu miniPAKT – gminne pracownie komputerowe. „miniPAKT, to konkurs grantowy, dzięki któremu JST będą mogły stworzyć u siebie kreatywną przestrzeń, która rozwinie nowe formy wzmacniania kompetencji cyfrowych wśród obywateli. Każdy samorząd może otrzymać 200 tys. na zorganizowanie takiej pracowni” – zaznaczył szef resortu cyfryzacji.

(czytaj więcej)
0

Międzynarodowy Dzień Głuchych i Języka Migowego. Ustanowiony w 1958 r.

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień #Głuchych i Języka Migowego.

(czytaj więcej)
0

Pakiet edukacyjny „Rodzina Ulmów”. Materiały do wykorzystania na lekcjach

Zachęcamy do korzystania z materiałów edukacyjnych #przygotowanych przez Ośrodek Rozwoju Edukacji z okazji beatyfikacji rodziny Ulmów. Przybliżają one nie tylko historię rodziny z Markowej, ale także inne postaci ratujące Żydów w czasie II wojny światowej. Uczniowie i nauczyciele mogą wziąć udział także w różnych konkursach, których celem jest popularyzacja wiedzy o relacjach polsko-żydowskich w czasie okupacji niemieckiej oraz postawach Polaków udzielających pomocy swoim żydowskim sąsiadom.

(czytaj więcej)
0

Trwa sezon na grzyby. "Jeżeli masz wątpliwości, nie ryzykuj"

Zbieranie grzybów wymaga wiedzy oraz #doświadczenia.

(czytaj więcej)