Dziś mamy 8 sierpnia 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Sport

08 sierpnia 2022 0

Nominacje dla najmłodszych. Zawodnicy Tarpana Mrocza pojadą na mistrzostwa Europy

W środę w Ciechanowie prezes PZPC Waldemar Gospodarek# wręczył naszym młodym reprezentantkom i reprezentantom nominacje na mistrzostwa Europy do lat 15 i do lat 17. Tygodniowy turniej najsilniejszej młodzieży Europy potrwa tydzień, a rozpoczyna się już w najbliższą środę, 10 sierpnia.

(czytaj więcej)
04 sierpnia 2022 2

Orzeł Kcynia nie próżnuje w przerwie letniej. Za drużyną zwycięski sparing

Orzeł Kcynia rozegrał kolejny mecz sparingowy w ramach przygotowań, do nadchodzących # rozgrywek piłkarskich w bydgoskiej B – klasie. Podopieczni Andrzeja Linettego podejmowali na własnym boisku LZS Jadowniki.

(czytaj więcej)
31 lipca 2022 1

Złoty i srebrny medal oszczepników. Gratulacje dla Dawida i Eryka!

Na stadionie POSiR Golęcin powróciły lekkoatletyczne emocje. W dniach od 30 -31 lipca 2022r. w Poznaniu odbywają się PZLA Mistrzostwa Polski U23.

(czytaj więcej)
29 lipca 2022 0

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży. W reprezentacji województwa grały zawodniczki MLUKS "Orlik" Kcynia

Kadra Wojewódzka dziewcząt w piłce ręcznej plażowej #zakończyła Ogolnopolską Olimpiadę Młodzieży w Krakowei na 8 miejscu.

(czytaj więcej)
25 lipca 2022 0

Sukces braci Jagodzińskich. Stanęli na podium w Łodzi

Bracia Jagodzińscy zostali laureatami Turnieju z okazji # Międzynarodowego Dnia Szachów w Łodzi.

(czytaj więcej)
17 lipca 2022 7

Polska pokonała Turcję. Antoni Kwasigroch z medalem Mistrzostw Europy!

Polska została brązowym medalistą mistrzostw Europy do lat 22#. Biało-Czerwoni pokonali Turcję 3:1 (25:17, 20:25, 26:24, 25:23) w meczu o trzecie miejsce europejskiego czempionatu, który zorganizowano po raz pierwszy w historii i rozgrywany były od wtorku do niedzieli w Arenie Jaskółka w Tarnowie. W meczu o złoty medal reprezentacja Włoch okazała się lepsza od Francji 3:1 (24:26, 25:23, 25:22, 25:21). Włosi przed rokiem sięgnęli po złoty krążek mistrzostw świata U21, a w tym wywalczyli tytuł mistrza Europy U22. Partnerem turnieju był Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

(czytaj więcej)
17 lipca 2022 2

Antoni Kwasigroch na Mistrzostwach Europy. „Damy z siebie wszystko"

W niedzielne popołudnie reprezentacja Polski powalczy z Turcją# o brązowy medal mistrzostw Europy do lat 22, które od wtorku rozgrywane są w Arenie Jaskółka w Tarnowie. W sobotnim półfinale Biało-Czerwoni przegrali z Włochami 2:3 i mimo, że musieli przełknąć gorycz porażki, zapewniają że zrobią wszystko, co w ich mocy, aby stanąć na najniższym stopniu podium. - Musimy podejść do tego meczu z chłodną głową. Damy z siebie wszystko, żeby wywalczyć ten medal - powiedział Antoni Kwasigroch, przyjmujący polskiej drużyny. Transmisja spotkania na Polsat Sport Exatra. Partnerem turnieju jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

(czytaj więcej)
17 lipca 2022 1

4 drużyny powiatu nakielskiego w OPP. Z kim zagrają ?

Wydział Gier i Ewidencji Kujawsko – Pomorskiego Związku Piłki Nożnej #przeprowadził losowanie I rundy rozgrywek o Puchar Polski na szczeblu K-PZPN okręgu bydgoskiego w sezonie 2022/2023. Termin rozegrania meczów wyznaczono na 6/7 sierpnia 2022 roku.

(czytaj więcej)
15 lipca 2022 0

Mistrzostwa Europy U22. Biało-czerwoni w półfinale!

Polska pokonała Austrię 3:0 (25:19, 28:26, 25:17) w trzecim meczu# fazy grupowej mistrzostw Europy U22 Mężczyzn, które we wtorek rozpoczęły się w Arenie Jaskółka w Tarnowie. Biało-Czerwoni zajęli drugą lokatę w grupie, która zapewniła im awans do półfinału europejskiego czempionatu, w którym zmierzy się z Włochami. Partnerem turnieju jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

(czytaj więcej)
14 lipca 2022 0

"Najcięższe mecze jeszcze przed nami". Dzisiaj siatkarze zagrają z Austrią

Drugi dzień zmagań w inauguracyjnej edycji mistrzostw# kontynentu do lat 22 przyniósł upragnione zwycięstwo Polaków, którzy triumfowali w meczu z Serbią. Tym samym podopieczni Daniela Plińskiego wykonali ważny krok w stronę awansu do najlepszej czwórki turnieju, kluczowe będzie czwartkowe starcie z reprezentacją Austrii. Kapitan zespołu podkreśla – Najcięższe mecze jeszcze przed nami, ale jesteśmy tutaj po to, żeby zameldować się w najlepszej czwórce i walczyć o najwyższe cele.

(czytaj więcej)
14 lipca 2022 8

Nowy sezon za pasem. Drużyny powiatu nakielskiego poznały rywali

9 zespołów z powiatu nakielskiego przystąpi do zbliżających# się dużymi krokami nowych rozgrywek piłkarskich na szczeblach piłkarskich, bydgoskiej A i B – klasy. Co ciekawe, pomimo niedużej odległości pomiędzy miastami, Tarpan Mrocza nie znalazł się w jednej grupie z Szubinianką Szubin.

(czytaj więcej)
14 lipca 2022 0

Aleksandra razem z kadrą zajmuje II miejsce w turnieju. Gratulujemy!

Aleksandra Puławska razem z kadrą zajmuje II miejsce w I turnieju# o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego w Piłce Ręcznej Plażowej Dziewcząt w Sierpcu‼️

(czytaj więcej)
13 lipca 2022 0

Aleksandra Puławska w kadrze wojewódzkiej. Przygotowuje się do Ogólnopolskiej Olimpiady

Ola przebywa z kadrą juniorki młodszej województwa# kujawsko-pomorskiego w Sierpcu na turnieju towarzyskim, którego celem jest przygotowanie się do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

(czytaj więcej)
12 lipca 2022 0

Antoni Kwasigroch zagra w reprezentacji Polski. Sprawdź, kiedy kibicować naszej reprezentacji

W dniach od 12 do 17 lipca 2022 w Tarnowie odbęda się Mistrzostwa Europy U22 z udziałem zawodnika z NTS-u Antoniego Kwasigrocha.

(czytaj więcej)
12 lipca 2022 5

Mistrzostwa Świata Masters. Gminę Szubin reprezentował Damian Tęcza

W dniach 29.06.2022 do 10.07.2022 w Fińskim Tampere# odbywały się Mistrzostwa Świata Masters w LA. Gminę Szubin reprezentował na nich Damian Tęcza, który w trójskoku w kat M35 zajął 6 miejsce z wynikiem 13,72m.

(czytaj więcej)
11 lipca 2022 3

Strzeleckie zawody cieszyły się zainteresowaniem. Udział wzięło kilkudziesięciu strzelców

W miniony weekend na terenie strzelnicy Mundurowego Klubu Strzeleckiego w # Kowalewku zostały przeprowadzone zawody strzeleckie, z cyklu tegorocznych imprez sportowych, których celem było między innymi oddanie hołdu żołnierzom 27. Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej oraz popularyzacja sportu strzeleckiego i postaw patriotycznych.

(czytaj więcej)
09 lipca 2022 2

Puchar Unii Europejskiej. Julia Szczepaniak zdobywa piąte miejsce

W dniach 8-10 lipca 2022 w Leon, mieście regionu Kastylia# i Leon na północy Hiszpanii odbywa się kolejny turniej o Puchar Unii Europejskiej.

(czytaj więcej)
09 lipca 2022 1

Czwarte miejsce na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy. Kacper Gieryk w reprezentacji

W dniach od 7 do 10 lipca trwają Młodzieżowe #Mistrzostwa Europy w kolarstwie szosowym, które odbywają się w Anadii (Portugalia). Do reprezentacji Polski został powołany pochodzący z Kcyni Kacper Gieryk.

(czytaj więcej)
0

Wakacje. Czy to dobra pora na początek inwestycji?

W kontekście inwestowania w nieruchomości nie istnieją takie pojęcia# jak lepszy i gorszy czas. Rynek ulega pewnym prawom sezonowości, ale wszystko zależy od tego, czy inwestor dostrzega szansę na zysk. Kiedy pojawia się okazja, trzeba ją wykorzystać. Czasem jest to szczęśliwe zrządzenie losu, ale doświadczeni inwestorzy nieustannie pracują nad tym, aby nic im nie umknęło. Perełka inwestycyjna nie będzie czekać na niezdecydowanego kupca, a szansa często jest tylko jedna. I w żadnej mierze nie wynika z sezonu czy pory roku, a przynajmniej nie dosłownie. Wakacje to tak samo dobry moment na świetną inwestycję, jak okres zimowy czy wiosenny. Jeżeli inwestor nie czuje się pewnie na rynku nieruchomości, ma do wyboru także inne, ciekawe opcje.

(czytaj więcej)
0

Zaprowadź dziecko na bilans zdrowia. Czy badanie jest obowiązkowe?

Bilans zdrowia to okresowe profilaktyczne badanie przeprowadzane na# różnych etapach życia. Pozwala sprawdzić, czy Twoje dziecko rozwija się prawidłowo oraz wcześnie wykryć wady rozwojowe i choroby.

(czytaj więcej)
0

Przezorny zawsze ubezpieczony. Czyli jak zadbać o swoje pieniądze na zagranicznym urlopie?

Wakacje to czas relaksu i odpoczynku od zmartwień – przynajmniej w teorii#, niestety w praktyce bywa różnie. Statystyki pokazują, że w popularnych wakacyjnych destynacjach jak Hiszpania czy Portugalia kradzież zdarza się aż 7 razy częściej niż w Polsce[1]. Co więcej, sezon letni sprzyja tego typu przestępstwom. Pochłonięci wypoczynkiem zdarza się, że zapominamy o „pilnowaniu portfela”, a przecież złodzieje „nie robią sobie wolnego”. Dlatego dobrze jeszcze przed wyjazdem pomyśleć o tym, jak ochronić się przed tego typu przestępstwami. O czym warto pamiętać? Radzą eksperci Związku Firm Pośrednictwa Finansowego (ZFPF).

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)