Dziś mamy 4 czerwca 2023, niedziela, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

01 czerwca 2023 0

Gminny Dzień Dziecka w Kcyni. Zabawa na całego!

1 czerwca przy Szkole Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni zorganizowany został #gminny Dzień Dziecka. W przeciwieństwie do kcyńskiej majówki, tym razem pogoda dopisała.

(czytaj więcej)
01 czerwca 2023 0

Zajęcia z tańca pałuckiego. Jeszcze dzisiaj impreza plenerowa

Dzisiejszego poranka instruktorka GCKiB w Kcyni Pani Maria Kordyś prowadziła zajęcia #z tańca pałuckiego w Przedszkolu Miejskim w Kcyni. Podczas zajęć życzyła Przedszkolakom wesołych i radosnych dni.

(czytaj więcej)
31 maja 2023 3

Powiatowy Festiwal Piosenki Anglojęzycznej. Kto zwyciężył?

31 maja w sali konferencyjnej Nakielskiego Ośrodka Kultury zorganizowano #XIV Powiatowy Festiwal Piosenki Anglojęzycznej. Organizatorem tego tradycyjnego już wydarzenia było Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Olszewki i Lubaszcza.

(czytaj więcej)
31 maja 2023 0

Warsztaty uczą, bawią i "smakują". Integracja w ramach projektu

W mediatekach trwają warsztaty kulinarne w ramach projektu #"Człowiek siłą Krajny i Pałuk”. Warsztaty uczą, bawią i "smakują".

(czytaj więcej)
27 maja 2023 0

Wyjątkowe warsztaty żywieniowe. Spotkanie w Nowej Wsi Noteckiej

W piątek, 26 maja w Nowej Wsi Noteckiej odbyły się wyjątkowe warsztaty żywieniowe #przeprowadzone przez p. Magdę Walkowiak z "Centrum Żywienia Człowieka Równowaga".

(czytaj więcej)
26 maja 2023 0

O historii kolejki wąskotorowej. Michał Jankowski gościł w Kcyni po raz drugi

We czwartek 25 maja 2023 r. odbyło się spotkanie autorskie z# Michałem Jankowskim, autorem książki Mała kolejka. Trasa Bydgoszcz-Koronowo. Pana Michała Jankowskiego gościmy w Kcyni po raz drugi - w styczniu 2022 r. przyjechał do nas ze swoją debiutancką książką pt. Ginące miejsca. Kujawsko-Pomorskie.

(czytaj więcej)
25 maja 2023 1

"Zdrowie to podstawa". Uczniowie ze szkół powiatu na pikniku profilaktycznym

To była ogromna przyjemność, móc przygotować dla uczniów szkół podstawowych z terenu #Starostwa Powiatowego w Nakle zajęcia edukacyjno-informacyjne ze szczególnym uwzględnieniem #higiena oraz #profilaktyka chorób i uzależnień.

(czytaj więcej)
24 maja 2023 0

"Zobacz więcej". Film o Środowiskowym Domu Samopomocy w Paterku

Środowiskowy Dom Samopomocy w Paterku #bierze udział w projekcie fotograficznym Magdy Rdest-Nowak "Zobacz więcej", który jest jednocześnie kampanią społeczną.

(czytaj więcej)
23 maja 2023 0

Wycieczka do Teatru Kameralnego. Dzieci pod wrażeniem musicalu

Teatr Kameralny w Bydgoszczy Musical "Matylda". Polecamy! Mega przeżycie! I udało nam się zrobić# zdjęcie z odtwórczynią głównej roli.

(czytaj więcej)
22 maja 2023 0

Książka o rolniczej "Solidarności". Można pomóc w jej tworzeniu

18 maja 2023 r. w Urzędzie Miejskim w Kcyni odbyło się spotkanie poświęcone historii rolniczej #„Solidarności” w naszym regionie. Wzięli w nim udział Burmistrz Kcyni Marek Szaruga, Przewodniczący Rady Miejskiej Jan Kurant, Justyna Makarewicz (Referat Edukacji, Promocji, Sportu i Kultury) oraz reprezentanci rolniczego związku Mirosław Fołda, Waldemar Majda, Bronisław Babula i Stanisław Zientara, a także syn Stanisława Szczurka, Andrzej Szczurek.

(czytaj więcej)
22 maja 2023 0

"Ciekawosć świata" już w czwartek. Gościem spotkania Michał Jankowski

Przed nami kolejna w miesiącu maju „Ciekawość świata” w Kcyni. W najbliższy czwartek, #25 maja o godzinie 18. spotykamy się w sali nr 1 Urzędu Miejskiego przy ulicy Rynek 23. Tego dnia odbędzie się spotkanie autorskie wokół książki Mała kolejka Michała Jankowskiego. Gościć będziemy autora książki, który opowie między innymi o tym, jak zbierał materiały do swojej publikacji.

(czytaj więcej)
20 maja 2023 6

Inscenizacja i wystawa. Noc Muzeów w Kcyni

20 maja na dworcu PKP w Kcyni odbyła się VI edycja kcyńskiej Nocy Muzeów. Mieszkańcy po raz# kolejny mieli możliwość obejrzenia ciekawej wystawy oraz inscenizacji.

(czytaj więcej)
20 maja 2023 0

61. Konkurs Sztuki Ludowej Pałuk. Poznajmy laureatów!

20 maja w Szubińskim Domu Kultury rozstrzygnięty został Konkurs Sztuki Ludowej Pałuk im. Wandy Szkulmowskiej. #Była to już 61 odsłona tego wydarzenia.

(czytaj więcej)
20 maja 2023 11

Zabawa w stylu PRL-u. Kiedyś to było!

W piątkowy wieczór w Muzeum Ziemi Szubińskiej zorganizowano cieszące się bardzo dużym #zainteresowaniem wydarzenie pt. "Noc Muzeów - Perły PRL-u!". Uczestnicy imprezy mogli tego dnia na chwilę dosłownie przenieść się w czasie do przeszłości.

(czytaj więcej)
18 maja 2023 0

Dzieci przygotowywały kwiatowe niespodzianki. Zajęcia artystyczne

We wtorek, 16 maja w Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni odbyły się #zajęcia artystyczne dla dzieci.

(czytaj więcej)
17 maja 2023 0

Michał Wójcik gościem "Ciekawości świata". Liczny udział młodzieży

11 maja 2023 r. gościem "Ciekawości świata" był Michał Wójcik, historyk, dziennikarz, #pisarz, badacz wydarzeń z okresu II wojny światowej, autor wywiadów-rzek z takimi osobami jak Stanisław Aronson, Stanisław Likiernik czy Zofia Posmysz lub Wanda Traczyk-Stawska.

(czytaj więcej)
15 maja 2023 15

Majówka z Gminą Sicienko. Zenek Martyniuk rozgrzał publiczność

Koncert Zenka Martyniuka podczas majówki #w Sicienku przyciągnął tłumy!

(czytaj więcej)
11 maja 2023 0

"Emocjonalny rodeo". Warsztaty teatralne dla słuchaczy UTW

8 maja w poniedziałek rozpoczęliśmy Tydzień Bibliotek spotkaniem z pisarką Małgorzatą Grosman. Natomiast w środę #10 maja było kolejne spotkanie z Łukaszem Góras w ramach spotkań słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

(czytaj więcej)
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

"Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem ferii zachęcamy do zapoznania się z# „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

(czytaj więcej)
0

Niecodzienny gość w szubińskim komisariacie. Dźwięki spod sufitu

Pod sufitem piwnicy komisariatu w Szubinie, utknął wróbel. Na świergot uwięzionego ptaka zwrócił #uwagę dzielnicowy, który pomógł wydostać się zwierzęciu z potrzasku i wypuścił na wolność.

(czytaj więcej)