Dziś mamy 7 grudnia 2023, czwartek, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

04 grudnia 2023 0

Konkurs kuratoryjny z historii. Marcin Wilk w etapie rejonowym

W dniu 17 listopada 2023 r. odbył się etap #szkolny wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z historii organizowanego przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty.

(czytaj więcej)
30 listopada 2023 0

O bezpieczeństwie i przepisach ruchu drogowego. Pogadanka profilaktyczna

Nakielskie policjantki spotkały się #z uczniami szkoły w Rozstrzębowie. Mundurowe opowiadały między innymi o bezpieczeństwie i przepisach ruchu drogowego oraz zachowaniu w stosunku do osób obcych.

(czytaj więcej)
30 listopada 2023 0

Wyłoniono laureatów. Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych

28 listopada 2023 roku w Szkole Podstawowej #im. bł. Marii Karłowskiej w Dobieszewie został rozstrzygnięty Szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych.

(czytaj więcej)
29 listopada 2023 0

Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla uczennicy Żeglugi. Uroczysta gala

22 listopada 2023 r. o godzinie 11.00 w Pałacu Młodzieży# w Bydgoszczy odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów i Ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania.

(czytaj więcej)
29 listopada 2023 0

Aktywność pozalekcyjna. Młodzież uczestniczy aktywnie w zajęciach

Młodzież z klas o profilu mundurowym, która realizuje program# Edukacja dla Bezpieczeństwa uczestniczy aktywnie w zajęciach pozalekcyjnych organizowanych przez Jednostkę Ratownictwa Specjalnego w Kowalewku.

(czytaj więcej)
28 listopada 2023 0

Dzień czapki-kapelusza. Uczniowie wykazali się pomysłowością

Wczoraj, 27 listopada w Szkole Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni odbył się Dzień Zakręconej, Szalonej Czapki.

(czytaj więcej)
28 listopada 2023 0

Szkolny konkurs historyczny. Znamy już zwycięzców

Jak co roku z okazji Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej# w Dobieszewie odbył się konkurs historyczny pod hasłem: "Droga polski do odzyskania niepodległości", który przygotowała i przeprowadziła nauczycielka historii p. Ewelina Cieżak-Iwińska.

(czytaj więcej)
26 listopada 2023 0

"Bezpieczna Szkoła Krokodylka Tirka". Cenna lekcja dla uczniów

W piątek, 24 listopada 2023 roku, w Szkole Podstawowej #w Mycielewie odbyła się lekcja bezpieczeństwa ruchu drogowego. Zajęcia przeprowadzili funkcjonariusze z Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego w ramach ogólnopolskiego projektu informacyjno-edukacyjnego - „Bezpieczna Szkoła Krokodylka Tirka”.

(czytaj więcej)
25 listopada 2023 0

Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Nie zabrakło słodkiego upominku

We wtorek, 21 listopada uczniowie klasy# II i III Szkoły Podstawowej im. bł. Marii Karłowskiej w Dobieszewie wspólnie z wychowawczynią świętowali Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

(czytaj więcej)
24 listopada 2023 0

Uczniowie wykonują kartki świąteczne dla urzędu. Element tradycji

Powoli czujemy klimat zbliżających się #Świąt Bożego Narodzenia. Tradycyjnie od kilku lat kartki świąteczne dla urzędu wykonują uczniowie jednej z gminnych szkół. Tym razem tworzą je uczniowie klas II i III Szkoła Podstawowa im. Jana Czochralskiego w Kcyni.

(czytaj więcej)
22 listopada 2023 0

Dzień Pluszowego Misia. Ulubieniec dzieci gwiazdą zajęć

Ulubiony pluszak był gwiazdą wtorkowych zajęć #języka angielskiego w Szkole Podstawowej im. bł. Marii Karłowskiej w Dobieszewie. ·

(czytaj więcej)
22 listopada 2023 0

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Uczniowie świętowali wspólnie z UNICEF

Uczniowie Szkoły Podstawowej# im. Jana Czochralskiego w Kcyni świętowali Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wspólnie z UNICEF.

(czytaj więcej)
20 listopada 2023 0

Dzieci poznały historię i kulturę Pałuk. Ciekawostki o regionie

17 listopada 2023 r. pierwszoklasiści Szkoły #Podstawowej w Mycielewie gościli pracownika Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni i jednocześnie kierownika Zespołu Regionalnego „Pałuki”.

(czytaj więcej)
19 listopada 2023 0

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Nauka przez zabawę

XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia #już za nami. W piątek, 17 listopada 2023r. Szkoła Podstawowa im. Jana Czochralskiego w Kcyni uczestniczyła w akcji edukacyjnej ŚDTM.

(czytaj więcej)
18 listopada 2023 0

Warsztaty pałuckie w szkole. Uczniowie poznawali swój region

W piątek, 17 listopada w Szkole Podstawowej #w Mycielewie kierownik Zespołu Regionalnego Pałuki Renata Gaj-Kowalska przeprowadziła warsztaty pałuckie.

(czytaj więcej)
18 listopada 2023 0

Jeż głównym bohaterem zajęć. Rymowanki w języku angielskim

10 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Jeża. To dobry moment, by poznać bliżej #to sympatyczne i pożyteczne zwierzątko.

(czytaj więcej)
14 listopada 2023 0

Świętowano Niepodległość. Podsumowanie dwóch konkursów

W przeddzień 105 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości jako społeczność szkolna #Zespołu Szkół Technicznych w Kcyni zgromadziliśmy się na uroczystości upamiętniającej tę rocznicę. Przygotowali ją nauczyciele historii: Adam Hak i Marcin Lisiecki.

(czytaj więcej)
10 listopada 2023 0

Uroczysty dzień. Obchody Święta Niepodległości i ślubowanie uczniów

10 listopada w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej odbyły się# uroczyste obchody Święta Niepodległości oraz zaprzysiężenie uczniów klas pierwszych.

(czytaj więcej)
0

Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).

(czytaj więcej)
0

Paszportyzacja polskiej żywności. Pilotaż zakończony

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa 30 listopada 2023 r. zakończył #realizację pilotażowego projektu Paszportyzacja polskiej żywności. Pilotaż był realizowany przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową – Państwowy Instytut Badawczy i został uruchomiony w grudniu 2021 r. Koszt prac to 16,8 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)
0

Mikołajki z Mikołajem Kopernikiem. Spacer po fromborskich zabytkach

Nie tylko średniowieczny biskup z Miry czy zamieszkujący# Laponię św. Mikołaj obchodzą imieniny 6 grudnia. Do zacnego grona należy także najwybitniejszy polski astronom, którego 550. rocznicę urodzin świętowaliśmy w tym roku. Mikołaj Kopernik, bo o nim mowa, będzie bohaterem specjalnego programu TVP Nauka zrealizowanego we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki. Emisja już 6 grudnia o godz. 21:00. W programie m.in. poszukiwanie śladów astronoma we Fromborku, informacje o programie „Laboratoria Przyszłości” oraz Akademii Kopernikańskiej, a także podsumowanie obchodów Roku Kopernika.

(czytaj więcej)