Dziś mamy 8 sierpnia 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

19 lipca 2022 2

Wyniki rekrutacji do szkół średnich. Należy pamiętać o złożeniu potwierdzenia

Dnia 19.07.2022r. w województwie kujawsko-pomorskim opublikowano wyniki rekrutacji do szkół # średnich. Ósmoklasiści mogą teraz sprawdzić czy ich zgłoszenie spotkało się z pozytywnym czy negatywnym wynikiem.

(czytaj więcej)
08 lipca 2022 0

Jak poszła matura w Żegludze? Są wyniki

W dniu 5 lipca Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała wyniki # egzaminów maturalnych zdawanych w maju tego roku.

(czytaj więcej)
07 lipca 2022 0

Uczniowie technikum wzięli udział w teleturnieju. Niedługo emisja programu z ich udziałem!

W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie z technikum ekonomicznego z # Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią wzięli udział w ogólnopolskim turnieju Sukces na Bank.

(czytaj więcej)
27 czerwca 2022 1

Konkurs plastyczny "Znak Polski Walczącej" rozstrzygnięty. Uczenica SP Mycielewo laureatką

Ostatnie tygodnie to pasmo sukcesów uczniów Szkoły Podstawowej w # Mycielewie. Do wcześniejszych osiągnięć należy dodać sukces Marysi Kurtysiak z klasy II, która stała się laureatką konkursu „Znak Polski Walczącej”, zdobywając w nim II miejsce w kategorii klas I –III szkół podstawowych województwa kujawsko – pomorskiego.

(czytaj więcej)
25 czerwca 2022 0

Wyspiański zakończył rok szkolny. Podziękowano uczniom za intensywną pracę

24 czerwca w sali gimnastycznej I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Wyspiańskiego w Szubinie odbyło się zakończenie roku szkolnego.

(czytaj więcej)
24 czerwca 2022 8

Wręczanie świadectw w ZSS w Kcyni. Wiadomo, kto będzie nowym dyrektorem szkoły

Dzisiaj (24 czerwca) w Zespole Szkół Specjalnych w # Kcyni odbywała się ceremonia wręczania świadectw dla uczniów i absolwentów tejże placówki.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2022 0

"Drugie życie". Gminny konkurs rozstrzygnięty!

Gminny konkurs upcyclingu „Drugie życie” organizowany przez # EkoTeam działający w Zespole Szkół Technicznych w Kcyni został rozstrzygnięty!

(czytaj więcej)
22 czerwca 2022 0

Długi spacer śladami przeszłości. Uczniowie spojrzeli na Kcynię z innej perspektywy

Kcyńskimi śladami przeszłości 2022. Hasło to przyświecało idei opracowania i realizacji # kcyńskiej gry terenowej, w której 31 maja 2022 r. wzięli udział uczniowie naszej szkoły.

(czytaj więcej)
21 czerwca 2022 0

Co można robić w nocy w szkole? Było ognisko, seans filmowy i inne aktywności

Z 13 na 14 czerwca uczniowie klas I LO, I EIT oraz III EIT p wraz# z wychowawcami: paniami Joanną Krzoską, Moniką Kantorską Suty i panem Tomaszem Sutym spędzili noc w szkole.

(czytaj więcej)
21 czerwca 2022 3

Pasjonaci historii nagrodzeni. Wśród nich uczniowie z naszego powiatu

Wczoraj (20 czerwca) w Ratuszu Staromiejskim w Toruniu odbyło# się uroczyste wręczenie nagród w wojewódzkim konkursie im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej „Oni tworzyli naszą historię”. W wydarzeniu udział wzięli marszałek Piotr Całbecki i członek zarządu Sławomir Kopyść.

(czytaj więcej)
17 czerwca 2022 0

Szkolny rajd rowerowy z policjantami. Jednośladem bezpiecznie do celu

Nakielscy i kcyńscy policjanci wzięli udział w rajdzie rowerowym# organizowanym dla uczniów ze Szkoły Podstawowej w Laskownicy. Rajd był doskonałą okazją do rozmów na temat bezpieczeństwa rowerzystów i promowania akcji „Jednośladem bezpiecznie do celu”.

(czytaj więcej)
15 czerwca 2022 0

Festyn szkolny z udziałem policjantów. Dzieci lepiej poznały pracę policjantów

Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Dobieszewie zorganizowała #festyn dla młodzieży szkolnej. Zaprosili na niego nakielskich i kcyńskich policjantów. Mundurowi opowiadali o swojej pracy, prezentowali policyjny sprzęt oraz pojazdy służbowe.

(czytaj więcej)
15 czerwca 2022 0

Międzydekanalny Festiwal Piosenki Religijnej. Triumf uczennicy ze Staszica

Sukcesem zakończył się udział uczącej się w klasie 2B Martyny Lepczyńskiej# w XII Międzydekanalnym Festiwalu Piosenki Religijnej „Śpiewaj Panu”.

(czytaj więcej)
15 czerwca 2022 1

Konkurs zorganizowany przez policjantów. Wzięło w nim udział ponad 350 dzieci

„Odchodzę od komputera i za bezpieczną zabawę się zabieram”, to hasło przewodnie konkursu # ogłoszonego w ubiegłym miesiącu przez nakielską Policję. Konkurs rozstrzygnięto, a do zwycięzców niebawem zostaną dostarczone nagrody.

(czytaj więcej)
14 czerwca 2022 0

"Poznaj Polskę". Uczniowie ruszyli w podróż

W marcu bieżącego roku nasza szkoła złożyła dwa wnioski o udzielenie wsparcia finansowego na # realizację wycieczek w ramach rządowego projektu „Poznaj Polskę”. Wnioski zyskały aprobatę, w związku z czym otrzymaliśmy zakładane kwoty. Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią znowu ruszyliśmy w podróż.

(czytaj więcej)
11 czerwca 2022 0

Powiatowy Konkurs Pierwszej Pomocy rozstrzygnięty! Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody

Już po raz kolejny 8. czerwca 2022 roku odbyła się rywalizacja w ramach# VIII Edycji Konkursu Pierwszej Pomocy przeznaczona dla uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu nakielskiego. Nad promowaniem idei udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz nad przebiegiem konkursu czuwali organizatorzy: Międzyszkolny Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Orlik” Kcynia, Szkoła Podstawowa im. bł. Marii Karłowskiej w Dobieszewie, firma Med – Life Damian Garlicki oraz Urząd Miejski w Kcyni.

(czytaj więcej)
10 czerwca 2022 0

Zrobili najlepszy film. Mycielewo pierwsze w Polsce! (film)

W roku szkolnym 2021/2022 Szkoła Podstawowa w Mycielewie przystąpiła do # Projektu z ZUS – programu popularyzującego wiedzę z zakresu ubezpieczeń społecznych. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach przygotowanych przez pedagog szkolną Małgorzatę Kwiatkowską, na których dowiedziały się, czym jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych, jakie są jego podstawowe cele i założenia.

(czytaj więcej)
09 czerwca 2022 0

Niezwykle emocjonujące odwiedziny. Uczniowie spotkali się z psem Leo

Dnia 8 czerwca 2022 r. naszych uczniów, w ramach dogoterapii, # odwiedzili niezwykli, choć znani już z wcześniejszych wizyt, goście. Samorząd Szkolny po raz kolejny zaprosił „korczakowskich podopiecznych” na spotkanie z berneńskim psem pasterskim, Leo. Zajęcia w kameralnym gronie poprowadziła, znana już naszym uczniom ze spotkania z alpakami, p. Katarzyna Ratajska- wykwalifikowany terapeuta.

(czytaj więcej)
0

Wakacje. Czy to dobra pora na początek inwestycji?

W kontekście inwestowania w nieruchomości nie istnieją takie pojęcia# jak lepszy i gorszy czas. Rynek ulega pewnym prawom sezonowości, ale wszystko zależy od tego, czy inwestor dostrzega szansę na zysk. Kiedy pojawia się okazja, trzeba ją wykorzystać. Czasem jest to szczęśliwe zrządzenie losu, ale doświadczeni inwestorzy nieustannie pracują nad tym, aby nic im nie umknęło. Perełka inwestycyjna nie będzie czekać na niezdecydowanego kupca, a szansa często jest tylko jedna. I w żadnej mierze nie wynika z sezonu czy pory roku, a przynajmniej nie dosłownie. Wakacje to tak samo dobry moment na świetną inwestycję, jak okres zimowy czy wiosenny. Jeżeli inwestor nie czuje się pewnie na rynku nieruchomości, ma do wyboru także inne, ciekawe opcje.

(czytaj więcej)
0

Zaprowadź dziecko na bilans zdrowia. Czy badanie jest obowiązkowe?

Bilans zdrowia to okresowe profilaktyczne badanie przeprowadzane na# różnych etapach życia. Pozwala sprawdzić, czy Twoje dziecko rozwija się prawidłowo oraz wcześnie wykryć wady rozwojowe i choroby.

(czytaj więcej)
0

Przezorny zawsze ubezpieczony. Czyli jak zadbać o swoje pieniądze na zagranicznym urlopie?

Wakacje to czas relaksu i odpoczynku od zmartwień – przynajmniej w teorii#, niestety w praktyce bywa różnie. Statystyki pokazują, że w popularnych wakacyjnych destynacjach jak Hiszpania czy Portugalia kradzież zdarza się aż 7 razy częściej niż w Polsce[1]. Co więcej, sezon letni sprzyja tego typu przestępstwom. Pochłonięci wypoczynkiem zdarza się, że zapominamy o „pilnowaniu portfela”, a przecież złodzieje „nie robią sobie wolnego”. Dlatego dobrze jeszcze przed wyjazdem pomyśleć o tym, jak ochronić się przed tego typu przestępstwami. O czym warto pamiętać? Radzą eksperci Związku Firm Pośrednictwa Finansowego (ZFPF).

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)