Dziś mamy 27 stycznia 2023, piątek, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

27 stycznia 2023 0

Profilaktyczne zajęcia w szkołach. Policjanci w Kcyni i Anielinach

Wiele różnych zagadnień związanych z bezpiecznym spędzaniem nadchodzących ferii, omówili na spotkaniach z dziećmi policjanci #powiatu nakielskiego. Profilaktyką objęto uczniów w Anielinach i Kcyni.

(czytaj więcej)
26 stycznia 2023 0

Aktywne zajęcia uczniów na lodowisku. Emocje i mnóstwo wrażeń

Zimą również można spędzać aktywnie czas. Zamiast tradycyjnych zajęć z wychowania fizycznego proponujemy naszym uczniom# lodowisko i łyżwiarstwo figurowe. Emocji i wrażeń było mnóstwo!

(czytaj więcej)
26 stycznia 2023 0

Spektakl "Opowieść wigilijna". Widownia pod dużym wrażeniem

Okres bożonarodzeniowy nadal trwa, dlatego pozostaliśmy w minioną środę, 25 stycznia w tym świątecznym nastroju.# Uczniowie klasy VII i VI Szkoły Podstawowej im. bł. Marii Karłowskiej w Dobieszewie wystąpili przed społecznością szkolną ze spektaklem przygotowanym na podstawie utworu Karola Dickensa „Opowieść wigilijna”.

(czytaj więcej)
25 stycznia 2023 0

Cudowni goście w murach szkoły. Występ wnucząt i gromkie brawa

19 i 20 stycznia 2023 r. z okazji Dnia Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej w Mycielewie były uroczystości, podczas których# wnuki podziękowali dziadkom za ich miłość, opiekę i za to, że po prostu z nami są.

(czytaj więcej)
25 stycznia 2023 0

Uczniów odwiedzili policjanci i strażacy. Lekcja o bezpieczeństwie

Praktyczną lekcję dotyczącą bezpieczeństwa podczas nadchodzących ferii przeprowadzili dla uczniów Szkoły Podstawowej z# Laskownicy policjanci oraz strażacy. Były pokazy ratownictwa na lodzie oraz pogadanki profilaktyczne. Zajęcia zorganizowano z inicjatywy pedagoga szkolnego p. Roberta Koniec.

(czytaj więcej)
25 stycznia 2023 0

Pogadanki z dziećmi przed feriami. Policjanci o niebezpieczeństwach

W ostatnim tygodniu przed przerwą zimową dla uczniów szkół m.in. województwa kujawsko-pomorskiego mł. asp. Andrzej Marks# – dzielnicowy z Kcyni, przeprowadził pogadanki dla dzieci z oddziałów od zero do pięć Szkoły Podstawowej w Mycielewie. Wychowankowie placówki oświatowej rozmawiali o niebezpieczeństwach czyhających podczas ferii zimowych.

(czytaj więcej)
24 stycznia 2023 0

Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie. Oliwia i Tymoteusz w finale

Znamy już uczestników III finałowego etapu XI Kujawsko-Pomorskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie „Bezpieczny i przyjazny region”.

(czytaj więcej)
24 stycznia 2023 0

Program artystyczny i gromkie 100 lat. Święto Babci i Dziadka w Dobieszewie

W poniedziałek, 23 stycznia uczniowie pierwszej klasy Szkoły Podstawowej im. bł. Marii Karłowskiej w Dobieszewie podejmowali# bardzo ważnych gości. Z okazji święta Babci i Dziadka w szkole w Dobieszewie pojawiły się ukochane Babcie i najmilsi Dziadkowie, by przy kawie i cieście wspólnie świętować.

(czytaj więcej)
22 stycznia 2023 0

Uczniowie z kcyńskiego LO w finale wojewódzkim. "Drogi do Niepodległości”

Nasi Uczniowie klasy I LO: Amadeusz Hak, Mateusz i Szymon Bugaj w miniony piątek, 20 stycznia 2023 r. w delegaturze #bydgoskiej Instytutu Pamięci Narodowej reprezentowali naszą szkołę w wojewódzkim finale Wojewódzkiego konkursu “Drogi do Niepodległości” o honorowy tytuł “Herosa Historii”, rozwiązując 45 minutowy test z zakresu Historii Polski lat 1914-1939. Zmierzyli się z blisko 30 finalistami z całego województwa kujawsko-pomorskiego.

(czytaj więcej)
21 stycznia 2023 0

Warsztaty czekoladowe. Słodka przygoda w ramach projektu

W Szkole Podstawowej w Mycielewie odbyły się warsztaty czekoladowe dla uczniów oddziałów 0-II. Prowadziła je #firma ModraSova z Inowrocławia.

(czytaj więcej)
20 stycznia 2023 0

O bezpieczeństwie dzieci podczas ferii zimowych. Policjanci w szkole

Wiele tematów zostało poruszonych podczas spotkania policjantów z uczniami szkoły w Mycielewie. Tematem przewodnim było #bezpieczeństwo dzieci podczas nadchodzących ferii.

(czytaj więcej)
20 stycznia 2023 0

Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie. Uczennice z Kcyni w etapie wojewódzkim

19 stycznia 2023 roku na WSB w Toruniu odbyl sie wojewódzki etap Olipmiady Wiedzy o Bezpieczeństwie# pt. "Bezpieczeny i przyjazny region".

(czytaj więcej)
20 stycznia 2023 0

Światowy Dzień Śniegu. Uczniowie z Mycielewa dołączyli do świętowania

15 stycznia obchodzony jest na całym świecie „Światowy Dzień Śniegu”. W tym roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Mycielewie również dołączyli #do tego świętowania. Z tej okazji 16 stycznia, ubrani na biało zebraliśmy się na holu szkolnym, aby wspólnie zaśpiewać i zatańczyć taniec „Pada śnieg , pada śnieg”.

(czytaj więcej)
20 stycznia 2023 0

Zespół z Karnowa wyśpiewał I miejsce. Sukces na wojewódzkim festiwalu

19 stycznia 2023roku uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Karnowie wzięli udział w IX Wojewódzkim Festiwalu Kolęd i Pastorałek# w Bydgoszczy. Impreza, której organizatorem był Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy Nr 3 w Bydgoszczy, miała miejsce w Salonie Hoffmana Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury i objęta była patronatem Wojewody Kujawsko-Pomorskiego.

(czytaj więcej)
12 stycznia 2023 0

Sukces uczniów kcyńskiego LO. Zawalczą o tytuł "Herosa Historii"

Miło nam poinformować, że troje uczniów klasy I LO Mateusz i Szymon Bugaj oraz Amadeusz Hak zakwalifikowało się #do etapu wojewódzkiego w konkursie „Drogi do wolności - historia Polski w XX wieku”.

(czytaj więcej)
12 stycznia 2023 0

XXXIII Olimpiada Teologii Katolickiej. Alan Jagodziński po raz czwarty w finale

Martyna Wadach, Alan Jagodziński i Karina Bulatowicz – to zwycięzcy diecezjalnego etapu Olimpiady Teologii Katolickiej#, który odbywał się w bydgoskim Zespole Szkół Katolickich Pomniku Jana Pawła II.

(czytaj więcej)
11 stycznia 2023 0

Sukces ekonomistów Staszica. Awans do kolejnego etapu Konkursu PIP

Minister Edukacji i Nauki objął honorowym patronatem X edycję konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy” organizowanego# w roku szkolnym 2022/2023 przez Państwową Inspekcję Pracy.

(czytaj więcej)
11 stycznia 2023 0

Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny. Pierwsze miejsce dla SP Dziewierzewo

10 stycznia 2023 r. w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Palmierowie, po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, odbyła się #siedemnasta już edycja Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego pod hasłem „Choć ortografia przeraża nas, walkę z błędami zacząć czas!”.

(czytaj więcej)
0

Jak zaoszczędzić na żywnosci? Walka z inflacją w ... lodówkach

Inflacja utrzymująca się na poziomie kilkunastu procent sprawia, że ceny wielu produktów żywnościowych rosną# z miesiąca na miesiąc. Prognozy na przyszłość nie wróżą pozytywnych zmian, dlatego szybko musimy nauczyć się bardziej racjonalnej gospodarki naszymi zasobami. Wraz z początkiem nowego roku na platformie MajAcademy, ruszyło nowe wyzwanie, dzięki któremu każdy może w prosty sposób nauczyć się lepiej gospodarować budżetem, bez oszczędności na swoim zdrowiu!

(czytaj więcej)
0

Koszt utylizacji paneli fotowoltaicznych. Co dalej ze zużytymi modelami?

Panele fotowoltaiczne wciąż cieszą się dużą popularnością. Jako że świadomość ekologiczna Polaków nieustannie się zmienia, #to wiele osób już na etapie wyboru odpowiedniego rozwiązania zaczęło zadawać sobie pytanie – co zrobić po 25-30 latach, gdy panele nie będą nadawały się do dalszego użytkowania? I ile kosztuje utylizacja paneli fotowoltaicznych? Odpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Odchudzanie częstym postanowieniem noworocznym. Jak wytrwać na diecie?

Nikt nie wie, jak to się stało, że rozpoczęcie odchudzania stało się jednym z podstawowych postanowień, jakie# narzucamy sobie wraz z początkiem niemal każdego nowego roku. Żyjemy w kulturze diet. Jednak im bardziej są one restrykcyjne i pełne wyrzeczeń, tym trudniej w nich wytrwać. Tymczasem do pełni szczęścia wystarczy odrobina organizacji i wiedzy na temat podstawowych procesów, jakie zachodzą w naszym organizmie. Jak mogą pomóc w tym dietetycy i MajAcademy – platforma zapewniająca profesjonalne wsparcie w dbaniu o nasze zdrowie.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)