Dziś mamy 26 lipca 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

28 czerwca 2021 0

Dzień pełen podziękowań i wzruszeń. Zakończył się rok szkolny

W piątek przyszliśmy do# szkoły ostatni raz przed wakacjami!

(czytaj więcej)
28 czerwca 2021 0

Uczniowie odebrali świadectwa. Upragnionych wakacji czas nastał

Nadszedł długo wyczekiwany dzień – 25 czerwca 2021 r. -zakończenia# roku szkolnego. Dzień, który zwiastuje czas zasłużonego wypoczynku po wielu miesiącach, jakże ciężkiej, w większości zdalnej nauki i pracy. To był trudny rok szkolny, jakże inny od poprzednich i zakończenie też inne z uwagi na to, że nie było Pana Dyrektora, któremu życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

(czytaj więcej)
25 czerwca 2021 0

Przystąpili do egzaminu na kartę rowerową. Jak im poszło?

Egzamin praktyczny dla uczniów chcących uzyskać# kartę rowerową, przeprowadził w Szkole Podstawowej w Dobieszewie dzielnicowy z kcyńskiego komisariatu. Do egzaminu podeszli uczniowie z klas IV i V. Wszyscy ukończyli egzamin pomyślnie.

(czytaj więcej)
24 czerwca 2021 0

Uroczysta gala wręczenia nagród. Wyróżniono uczniów z powiatu

Przeszukują biblioteki i publiczne archiwa, docierają do# rodzinnych pamiątek i zapisków sprzed lat, by opisać losy nieznanych bohaterów, uczestników ważnych wydarzeń w dziejach Polski i regionu - wczoraj (23 czerwca) w Urzędzie Marszałkowskim odbyło się uroczyste rozdanie nagród laureatom XIII edycji wojewódzkiego konkursu im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej. Udział w gali wzięli przewodnicząca sejmiku Elżbieta Piniewska i Sławomir Kopyść, członek zarządu województwa.

(czytaj więcej)
24 czerwca 2021 0

„Bo nie zastąpi Ciebie nikt". Wystawa poświęcona Janowi Pawłowi II

W związku z 100. rocznicą urodzin św. Jana Pawła II, przypadającą w# 2020 roku, Zespół Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Kcyni, stworzył i zrealizował projekt na zajęcia pozalekcyjne pn. „Bo nie zastąpi Ciebie nikt...100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II.” Projekt finansował Powiat Nakielski. Z powodu pandemii COVID-19, realizacja projektu została przeniesiona z miesiąca marca 2020r. na wrzesień 2020r. i trwała krócej niż zazwyczaj, bo tylko 3 miesiące: od 1 września 2020r. do 25 listopada 2020 roku.

(czytaj więcej)
21 czerwca 2021 0

Wakacyjne wycieczki czas zacząć. Uczniowie zobaczyli alpaki

Czerwiec to okres wycieczek. W tym roku# szkolnym uczniowie klas ,,0”- III ze Szkoły Podstawowej w Sipiorach odwiedzili dwa ciekawe miejsca w najbliższej okolicy.

(czytaj więcej)
18 czerwca 2021 0

Przypomnieli uczniom o bezpieczeństwie. Ważna lekcja przed wakacjami

Dzielnicowy z Kcyni i policjantki z nakielskiej komendy# powiatowej odwiedzili wczoraj uczniów w kcyńskiej szkole podstawowej. Mundurowi przypominali dzieciom ważne kwestie, o których należy pamiętać podczas nadchodzących wakacji.

(czytaj więcej)
18 czerwca 2021 0

Powiatowy półfinał konkursu w naszym regionie. Rywalizowali ósmoklasiści

15.06.2021 w Szkole Podstawowej nr 1 im. Króla Władysława# w Szubinie odbyła się druga część konkursu wiedzy o regionie organizowanego przez koło samorządowe kierowane przez Pana Artura Michalaka.

(czytaj więcej)
16 czerwca 2021 0

Konkurs plastyczny rozstrzygnięty. Najlepsi zostaną nagrodzeni

„Odchodzę od komputera i za bezpieczną zabawę się zabieram”#, to hasło przewodnie konkursu ogłoszonego w ubiegłym miesiącu przez nakielską Policję. Konkurs dzisiaj rozstrzygnięto, a do zwycięzców niebawem zostaną dostarczone nagrody.

(czytaj więcej)
16 czerwca 2021 0

Spotkanie z mistrzem. Wyjątkowa lekcja wychowania fizycznego

Dnia 15 czerwca w Zespole Szkół Technicznych w Kcyni# gościł aktualny mistrz Europy U-18 w rzucie oszczepem Eryk Kołodziejczyk.

(czytaj więcej)
16 czerwca 2021 0

Spotkanie dzielnicowej z dziećmi. Lekcja o bezpieczeństwie podczas wakacji

W Szkole Podstawowej w Palmierowie dzielnicowa spotkała się z dziećmi#, by porozmawiać z nimi na temat bezpieczeństwa podczas nadchodzących wakacji. Policyjnych rad wysłuchali wszyscy uczniowie szkoły.

(czytaj więcej)
14 czerwca 2021 0

Wręczono nagrody uczniom. Nie zabrakło również gratulacji od dyrekcji

11 czerwca 2021r. w Szkole Podstawowej w Kcyni odbyło się# wręczenie nagród uczniom, którzy w roku szkolnym 2020/2021 brali udział w konkursach. Wcześniejsze nagrodzenie uczniów nie było możliwie, ze względu na pandemię. Niestety w związku z obowiązującym reżimem sanitarnym wyróżniono uczniów w skromnym gronie, jednak w sposób bardzo uroczysty. Uczniowie przyjęli nagrody w postaci ciekawych książek i gratulacje z rąk dyrekcji szkoły tj. p. Michała Poczobutta i p. Aleksandry Doiczmann.

(czytaj więcej)
13 czerwca 2021 0

Wystrzelali medale i puchary. Turniej strzelecki w ZST Kcynia

Trzy puchary + 6 medali + 7 szkół podstawowych# + 13 drużyn + 53 ósmoklasistów + 62 dyplomy + 106 tarcz i 742 wystrzelonych śrutów kaliber 4,5 mm = emocjonująca rywalizacja i radość uczestników. Tak w liczbach można by opisać Turniej o Puchar Ligi Strzeleckiej ZST w Kcyni.

(czytaj więcej)
12 czerwca 2021 0

Nauczycielka języka angielskiego i geografii w Krzywoustym. Laureatką Wojewódzkiego Konkursu

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy ogłosiło# wyniki Wojewódzkiego Konkursu NAUCZYCIEL Z PASJĄ 2021. Wśród 4 tegorocznych laureatów jest Pani Ewa Zdrojewska – Baliniak nauczycielka I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
12 czerwca 2021 0

Ogólnopolski Konkurs Historyczny. Sukces Amelii Dombrowskiej

Amelia Dombrowska, uczennica klasy 7b w Zespole Szkolno-Przedszkolnym# nr 3 w Nakle nad Notecią, została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego". Konkurs został zorganizowany przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty we współpracy z Kujawsko-Pomorskim Kuratorem.

(czytaj więcej)
11 czerwca 2021 0

Sukces uczennic. Zostały laureatkami wojewódzkiego konkursu

Antonina Żakowska i Martyna Cyganek uczennice klasy ósmej# Szkoły Podstawowej w Kowalewie im. JP II zostały laureatkami dziewiątej edycji Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego o Wielkich Polakach.

(czytaj więcej)
09 czerwca 2021 0

Konkurs z okazji urodzin Jana Pawła II. Uczestnicy otrzymali nagrody

W 101 rocznicę urodzin Karola Wojtyły, naszego rodaka - papieża# Jana Pawła II, Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Bydgoszczy zorganizował w maju 2021 roku konkurs „Co zawdzięczamy Janowi Pawłowi II”, w ramach IX Konkurs dla Papieża Polaka „Aby pamięć o Nim była wciąż żywa”. Dzieci i młodzież mogli uczestniczyć w formach konkursu: literackiej, plastycznej i muzycznej.

(czytaj więcej)
05 czerwca 2021 1

Pamiętali o Janie Pawle II. Konkurs odbył się kolejny raz zdalnie

Na przełomie kwietnia i maja 2021roku Zespół Szkół Specjalnych im.# Janusz Korczaka w Kcyni zorganizował kolejny już - IX MIĘDZYWOJEWÓDZKI KONKURS WIEDZY O ŚWIĘTYM JANIE PAWLE II.

(czytaj więcej)
0

Pandemia ma też pozytywne strony? Wyniki badania mogą szokować

Czwarta fala zakażeń Covid-19 stoi u drzwi, coraz więcej# państw prośbą i groźbą stara się przekonywać opierających się przed szczepieniami obywateli. Może opór to po części efekt przekonania, że pandemia nie jest taka straszna? W badaniu zrealizowanym dla Rejestru Dłużników BIG InforMonitor co szósty Polak mówi, że nie doświadczył żadnych negatywnych skutków pandemii. Według co czwartej dorosłej osoby pandemia przyniosła tyle samo następstw pozytywnych, co negatywnych, są też nieliczni, którzy dostrzegają więcej plusów sytuacji. Inaczej uważa połowa społeczeństwa.

(czytaj więcej)
0

Remontują zamek w Świeciu. Cenny zabytek odzyskuje dawny wygląd

W czternastowiecznym zamku krzyżackim# w Świeciu nad Wisłą od roku trwają intensywne prace, dzięki którym ten cenny zabytek odzyskuje dawny wygląd. Oprócz niezbędnych remontów odtwarzane są także detale architektoniczne budynku.

(czytaj więcej)
0

Co musisz wiedzieć o ZOL i ZPO? Z jakich specjalistów możesz skorzystać?

ZOL, czyli zakład opiekuńczo-leczniczy, i ZPO#, czyli zakład pielęgnacyjno-opiekuńczy, to miejsca, do których pacjent trafia, żeby odzyskać sprawność

(czytaj więcej)
0

Dobra zabawa i spora oszczędność. Wakacje z Kartą Dużej Rodziny

Wakacje to czas, kiedy chętnie korzystamy z różnego# rodzaju rozrywek oferowanych np. przez parki wodne, parki rozrywki czy sale zabaw. Odwiedzamy też muzea, galerie sztuki, parki zoologiczne. Warto pamiętać, że wiele z nich oferuje zniżki dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. To dobra zabawa i spora oszczędność!

(czytaj więcej)