Dziś mamy 30 listopada 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

26 listopada 2020 2

Nauka zdalna w szkołach przedłużona do 3 stycznia 2021 r. Są jednak wyjątki

Stacjonarne funkcjonowanie szkół zostaje ograniczone do 3 stycznia 2021 r. - poza #pewnymi wyjątkami. Już od 30 listopada 2020 r. będzie można prowadzić zajęcia sportowe w szkołach sportowych oraz praktyczną naukę zawodu w szkołach prowadzących kształcenie zawodowe.

(czytaj więcej)
23 listopada 2020 1

E-szkoła w ostatnim tygodniu listopada. Jakie zajęcia zaplanowano?

Czym są i jak działają organizacje pozarządowe? Jak poprawnie napisać #opowiadanie? Co kryje się pod pojęciem kolonializmu? Jak dokonać rozbioru gramatycznego zdania? – odpowiedzi na te i wiele innych pytań przyniosą popołudniowe spotkania z Kujawsko-Pomorską Szkołą Internetową. Przedstawiamy plan zajęć w tym tygodniu.

(czytaj więcej)
20 listopada 2020 3

Uchwycili „Las w obiektywie”. Wpłynęło 14 kreatywnych i inspirujących zdjęć

Znamy wyniki Powiatowego Konkursu Fotograficznego "Las w obiektywie". Do #komisji wpłynęło 14 zdjęć zgodnych z tematem, kreatywnych i inspirujących.

(czytaj więcej)
20 listopada 2020 0

Znamy wyniki Powiatowego Konkursu Plastycznego. Kogo nagrodzono?

Rozstrzygnięto Powiatowy Konkurs Plastyczny "Las wokół nas". Do komisji wpłynęło #39 prac plastycznych i wszystkie zakwalifikowano do konkursu.

(czytaj więcej)
20 listopada 2020 0

Stypendia Prezesa Rady Ministrów dla uczniów ZST w Kcyni

Stypendia Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2020/2021 rozdane!

(czytaj więcej)
19 listopada 2020 0

Stypendystki Premiera z ZSP w Samostrzelu. Gratulacje!

Co roku o tej porze ogłaszana jest lista najlepszych polskich uczniów szkół #ponadgimnazjalnych, którzy uzyskali stypendium Prezesa Rady Ministrów.

(czytaj więcej)
19 listopada 2020 6

Zmiany na egzaminie ósmoklasisty i egzaminie maturalnym w 2021 roku

W 2021 roku egzamin ósmoklasisty i egzamin maturalny będą przeprowadzone #wyjątkowo na podstawie wymagań egzaminacyjnych, a nie jak w ubiegłych latach na podstawie wymagań określonych w podstawie programowej. Mamy opracowaną propozycję wymagań egzaminacyjnych z poszczególnych przedmiotów egzaminacyjnych, którą chcemy teraz poddać publicznej dyskusji. Zmianie powinny ulec również arkusze egzaminacyjne, chcemy pokazać na czym te zmiany będą polegały. Do końca grudnia będą gotowe przepisy, a także aneksy do informatorów, dzięki którym można spokojnie przygotować się do egzaminów.

(czytaj więcej)
16 listopada 2020 2

Kolejny tydzień Kujawsko-Pomorskiej e-Szkoły. W planach wiele ciekawych zajęć

Potęgi, procenty, pierwiastki, wyrażenia algebraiczne, a także nieodmienne części mowy #języka polskiego, czasowniki modalne i nowe słownictwo w języku angielskim – dla uczniów Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Internetowej przygotowaliśmy popołudniowe powtórki do matury i egzaminu ósmoklasisty. W programie także lekcje o rzekach i ich rzeźbotwórczej działalności, sile bezwładności i chromosomowej teorii dziedziczenia.

(czytaj więcej)
13 listopada 2020 0

Aktywny udział uczniów. Podsumowanie projektu na zajęcia pozalekcyjne

Dnia 6 listopada 2020r. w Zespole Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Kcyni #odbyło się zdalne spotkanie podsumowujące projekt na zajęcia pozalekcyjne pn. „Bo nie zastąpi Ciebie nikt...100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II”.

(czytaj więcej)
12 listopada 2020 0

VIII Międzywojewódzki Konkurs Wiedzy o św. Janie Pawle II. Prace plastyczne

Rok 2020 jest rokiem poświęconym św. Janowi Pawłowi II. Z tej okazji Zespół Szkół #Specjalnych im. Janusza Korczaka w Kcyni w związku z 100. rocznicą urodzin św. Jana Pawła II realizuje wieloetapowy projekt na zajęcia pozalekcyjne, finansowany przez Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią, pod nazwą ,,Bo nie zastąpi Ciebie nikt… 100 rocznica urodzin św. Jana Pawła II”.

(czytaj więcej)
09 listopada 2020 0

Jesienne popołudnia z e-Szkołą. Przedstawiamy aktualny plan zajęć

Jakie były skutki upadku powstania listopadowego? Czego dotyczą prawa Mendla? Jaką #funkcję pełni zaimek? Co kryje się pod pojęciem tolerancji? Jakie zadania czekają na teście maturalnym z matematyki? – odpowiedzi na te i wiele innych pytań przyniosą popołudniowe spotkania z Kujawsko-Pomorską Szkołą Internetową. Przedstawiamy aktualny plan zajęć.

(czytaj więcej)
04 listopada 2020 0

Szkolna wystawa książek „Święty Jan Paweł II autorem i bohaterem”

Dnia 21 października 2020r. w budynku Zespołu Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w #Kcyni, w ramach projektu na zajęcia pozalekcyjne pn. „Bo nie zastąpi Ciebie nikt...100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II” finansowanego przez Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią, odbyła się szkolna wystawa książek pn. „Święty Jan Paweł II autorem i bohaterem”.

(czytaj więcej)
03 listopada 2020 1

Popołudniowe spotkania z Kujawsko-Pomorską Szkołą Internetową. Sprawdź plan zajęć

Czy gorąca woda zamarza szybciej niż zimna? Co otrzymamy łącząc kwasy z metalami? Jak #dobrze napisać rozprawkę maturalną, a jak artykuł prasowy w języku angielskim? Jakie zadania mogą pojawić się na teście maturalnym z matematyki? Zapraszamy na popołudniowe spotkania z Kujawsko-Pomorską Szkołą Internetową. W programie zajęcia dla uczniów szkół podstawowych i średnich oraz przygotowane specjalnie z myślą o tegorocznych maturzystach.

(czytaj więcej)
26 października 2020 0

E-szkoła w ostatnim tygodniu października. Co jest w planie?

Czym była Wielka Emigracja? Jak obliczyć objętość brył? Co kryje się pod# pojęciem czarnej dziury i jak napisać rozprawkę w języku angielskim? – odpowiedzi na te i wiele innych pytań przyniosą popołudniowe spotkania z Kujawsko-Pomorską Szkołą Internetową. Do nauki zapraszamy uczniów szkół podstawowych i średnich, którzy chcą rozwijać zainteresowania, poszerzać wiedzę na tematy znane ze szkolnych lekcji i przygotować się do klasówek i egzaminów.

(czytaj więcej)
23 października 2020 0

Decyzja zapada. Część uczniów przez tydzień będzie się uczyć zdalnie

Część uczniów Szkoły Podstawowej w Dobieszewie w dniu dzisiejszym rozpoczęło naukę #zdalną. Tak decyzję podjął dyrektor szkoły w porozumieniu z Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Nakle oraz burmistrzem Kcyni.

(czytaj więcej)
21 października 2020 36

W jakich szkołach obowiązuje zdalne lub hybrydowe nauczanie? Sprawdź

W kilku szkołach na terenie powiatu nakielskiego prowadzona jest obecnie nauka hybrydowa lub zdalna.

(czytaj więcej)
20 października 2020 0

„Postać św. Jana Pawła II w moich oczach”. Projekt na zajęcia pozalekcyjne

W dniu 6 października 2020 roku w Zespole# Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Kcyni odbyły się warsztaty plastyczne „Postać św. Jana Pawła II w moich oczach”. Jest to kolejna część etapu projektu na zajęcia pozalekcyjne pn. ,,Bo nie zastąpi Ciebie nikt… 100. Rocznica urodzin św. Jana Pawła II” finansowanego przez Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
19 października 2020 0

Lekcje w ramach e-Szkoły. Sprawdź aktualny plan zajęć

Powstanie listopadowe, działania na ułamkach dziesiętnych, fraszki Jana Kochanowskiego,# krzyżówki genetyczne i zadania maturalne z matematyki – to tylko niektóre z tematów e-lekcji w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Internetowej. Na popołudniowe spotkania zapraszamy uczniów szkół podstawowych i średnich, którzy chcą rozwijać zainteresowania, poszerzać wiedzę na tematy znane ze szkolnych lekcji i przygotować się do klasówek i egzaminów.

(czytaj więcej)
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)