Dziś mamy 25 maja 2024, sobota, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

25 maja 2024 0

"Dzień Rodziny". Przedszkolaki przygotowały miłą niespodziankę

W piątek, 24 maja spotkaliśmy się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej #im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie, by wspólnie z zaproszonymi gośćmi celebrować jedno z najpiękniejszych świąt - Dzień Mamy i Taty.

(czytaj więcej)
24 maja 2024 0

Drużyny z Mycielewa niepokonane. Gminny Turniej BRD

23 maja 2024 r. po kilkuletniej przerwie, w Szkole Podstawowej #w Mycielewie, odbył się Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych pod patronatem burmistrza Kcyni Mateusza Stachowiaka.

(czytaj więcej)
24 maja 2024 0

Szkolny Konkurs Historyczny. Wyłoniono zwycięzców

W dniu 13 maja br. w Szkole Podstawowej# im. bł. Marii Karłowskiej w Dobieszewie nastąpiło ogłoszenie wyników szkolnego konkursu historycznego pod hasłem: „W rocznicę Konstytucji 3 Maja”.

(czytaj więcej)
24 maja 2024 0

Dzieci zwiedziły wystawę. Prace plastyków można oglądać do 27 maja

W czwartek, 23 maja dzieci z Zespołu Szkół #Specjalnych im. Janusza Korczaka w Kcyni wraz z opiekunem p. Joanną Nadolną zwiedzały wystawę szubińskiej grupy plastyków PLAMA'S.

(czytaj więcej)
24 maja 2024 0

Wycieczka do Akademii Wynalazców. Dzieci zamieniły się w małych chemików

Dnia 8.05 uczniowie klas 2a i 3a ze Szkoły Podstawowej #im. Jana Czochralskiego w Kcyni pod opieką p. D. Żyto, p. P. Chojeckiej i p. A. Miszewskiej wybrali się na wycieczkę do Akademii Wynalazców w Bydgoszczy i wzięli udział w warsztatach chemicznych oraz robotyki i programowania.

(czytaj więcej)
23 maja 2024 0

Wycieczka do Inowrocławia i Kruszwicy. Kolejny wyjazd integracyjny

Uczniowie kl. 4 b ze Szkoły Podstawowej #im. Jana Czochralskiego w Kcyni wybrali się na kolejny integracyjny wyjazd.

(czytaj więcej)
21 maja 2024 0

Zielona szkoła w Grzybowie. Pobyt dostarczył niesamowitych wrażeń

W dniach od 14 do 16 maja 2024 r. uczniowie #klasy szóstej Szkoły Podstawowej im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie przebywali na zielonej szkole w Grzybowie k. Kołobrzegu. Wyjazd zorganizowała i sfinansowała dla uczniów klas VI naszej gminy GKPiRPA.

(czytaj więcej)
21 maja 2024 0

Jak postąpić w przypadku ataku psa? Szkolenie dla uczniów

Niedawno w Szkole Podstawowej #im. Jana Czochralskiego w Kcyni odbyło się szkolenie dotyczące zachowań w trakcie spotkania z psem i postaw, które należy przyjąć w przypadku ewentualnego ataku.

(czytaj więcej)
20 maja 2024 0

Rocznica bitwy pod Monte Cassino. Uroczyste obchody

W poniedziałek, 20 maja w Kcyni miały miejsce Wojewódzkie Obchody# 80. rocznicy bitwy pod Monte Cassino. Dlaczego w Kcyni? Wiemy o dwóch uczestnikach bitwy, którzy pochodzą z naszej gminy. To Wojciech Spławski pochodzący z Turzyna, uczestnik bitwy, 1 Pułku Ułanów Krechowieckich, pochowany na cmentarzu Monte Cassino. Drugą osobą jest Albin Rudaś, pochowany na kcyńskim cmentarzu, uczestnik bitwy, który od 1947 r. mieszkał w Malicach. I właśnie od złożenia kwiatów na grobie śp. Albina Rudasia rozpoczęto dzisiejsze uroczystości.

(czytaj więcej)
20 maja 2024 0

Ósmoklasiści oczekują na wyniki. Uczniowie już po egzaminie

Egzaminy ósmoklasistów odbywały się# w minionym tygodniu w dniach 14,15 i 16 maja.

(czytaj więcej)
20 maja 2024 0

Wspólna wycieczka uczniów Czwórki i Żeglugi. Zwiedzanie Berlina

Dnia 17 maja br. uczniowie #nakielskiej Czwórki i Żeglugi odwiedzili Berlin. Program „Berlińskiego ABC” obejmował zwiedzanie najsłynniejszych zabytków stolicy Niemiec jak: Brama Brandenburska, Berliner Dom – największy kościół protestancki miasta nad Sprewą, Alexanderplatz z wieżą telewizyjną, katolicka katedra św. Jadwigi, Plac Poczdamski, Reichstag – budynek niemieckiego parlamentu oraz Pomnik Pomordowanych Żydów Europy.

(czytaj więcej)
16 maja 2024 0

Uczniowie wzięli udział w grze terenowej. Świetna zabawa i integracja

Po majówce uczniowie Zespołu Szkół #Technicznych w Kcyni wzięli udział w wycieczce szkolnej do Bożejewiczek. Tam wzięli udział w grze terenowej Paintball.

(czytaj więcej)
15 maja 2024 0

Turniej turystyczno-krajoznawczy. Uczniowie "Żeglugi" na podium

W dniach 10-11 maja 2024r. na przystani wodnej #„Przystań Powiat Nakielski” odbyły się eliminacje wojewódzkie L Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK (OMTTK PTTK). Organizatorem imprezy był Regionalny Oddział PTTK „Szlak Brdy” w Bydgoszczy, współorganizatorem był Powiat Nakielski, natomiast patronat honorowy nad imprezą objął Starosta Nakielski.

(czytaj więcej)
12 maja 2024 0

Apel z okazji świąt majowych. "Wiwat Maj, Wiwat Król"

Dnia 26 kwietnia 2024r. w Szkoła Podstawowa #im. Jana Czochralskiego w Kcyni odbył się apel z okazji zbliżających się Świąt Majowych.

(czytaj więcej)
11 maja 2024 0

Wystawa poświęcona Konstytucji 3 Maja. Upamiętniono ważne święto

26 kwietnia w Szkole Podstawowej #im. Jana Czochralskiego w Kcyni odbyła się wystawa poświęcona Konstytucji 3 Maja.

(czytaj więcej)
10 maja 2024 0

Poznali tajniki pracy strażaka. Cenne wskazówki dla uczniów

4 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Strażaka. Wiele osób w naszym# otoczeniu związanych jest ze służbą strażacką – tak, służbą, bo być strażakiem to właśnie służyć i pomagać innym. To poświęcenie swojego czasu, zaangażowanie w życie społeczne i oddanie, dzięki któremu możemy czuć się bezpiecznie.

(czytaj więcej)
09 maja 2024 0

Dzisiaj egzamin z języka obcego. Większość zdających wybrała angielski

W czwartek, 9 maja maturzyści sprawdzają swoją wiedzę #z języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym. Najczęściej jest to język angielski.

(czytaj więcej)
09 maja 2024 0

Występ teatralno-muzyczny. Dzieci odwiedziły seniorów

7 maja 2024 r. Niepubliczna Szkoła Podstawowa #Stowarzyszenia KMK KOS w Kosowie odwiedziła naszych Seniorów z przygotowanym występem teatralno-muzycznym nawiązującym do świąt majowych m.in. Święto Konstytucji 3 Maja.

(czytaj więcej)
0

Symboliczne miejsce pochówku wielkiego piewcy. Kim był hr. Leon Skórzewski?

Jeśli weekend, to kolejny raz chcemy przekazać Wam kilka informacji o ciekawych# miejscach kultu - tym razem kolej przyszła na Leśnictwo Drogosław.

(czytaj więcej)
0

Szkolenia rotacyjne. Żołnierze Wojska Polskiego w Kowalewku

W miniony weekend tereny Nadleśnictwa Szubin oraz obiekty #OSP JRS Kowalewko zostały zdominowane przez żołnierzy Wojska Polskiego, którzy realizują szkolenia rotacyjne.

(czytaj więcej)
0

Trzecia edycja kampanii "Lowe Krowe". Promocja zdrowych nawyków

Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji kampanii# "Lowe Krowe"!

(czytaj więcej)
0

Święto polskiej żywności. Prezentacje krajowych produktów

26 maja w otoczeniu zielonego #Służewca, na gości w każdym wieku, czekać będzie oprócz znakomitego jedzenia, mnóstwo dodatkowych atrakcji. Każdego roku Piknik Poznaj Dobrą Żywność to święto polskiej żywności.

(czytaj więcej)