Dziś mamy 30 listopada 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Przedszkolaki

24 listopada 2020 0

Przedszkolaki przygotują kartki na święta. Kontynuacja pomysłu

Od ubiegłego roku kontynuujemy pomysł, by# kartki świąteczne, które Urząd Miejski co roku wysyła wykonały dzieciaki z gminnych placówek.

(czytaj więcej)
26 października 2020 0

"Przedszkolaki poznają świat zwierząt leśnych". Mural już prawie gotowy

Ku końcowi ma się malowanie# muralu w ramach projektu pn. "Przedszkolaki poznają świat zwierząt leśnych" dofinansowanego ze środków budżetu Gminy Kcynia.

(czytaj więcej)
21 października 2020 0

Fotościanki stanęły przy przedszkolu. "Zapraszamy do wykonywania zdjęć"

W dniu dzisiejszym przy przedszkolu w Kcyni zainstalowano pałuckie ścianki wykonane w #ramach projektu Stowarzyszenia Marzenie pn. Organizacja II Przeglądu Dziecięcych Zespołów Pałuckich „Bo tutaj są Pałuki” dofinansowanego ze środków Zarządu Powiatu Nakielskiego.

(czytaj więcej)
29 września 2020 0

Zajęcia z pierwszej pomocy. Ratownik opowiedział o swojej pracy

W dniu dzisiejszym w dwóch grupach – Pszczółkach i Jeżykach – gościł# ratownik medyczny. Spotkanie było elementem realizowanego przez Stowarzyszenie Marzenie projektu pt. „Mały Ratownik – zajęcia edukacyjne z pierwszej pomocy dla dzieci” dofinansowanego przez Powiat Nakielski w ramach konkursu ofert 2/2020.

(czytaj więcej)
25 września 2020 0

Kultura pałucka, pszczółkowe wariacje i ogródek sensoryczny. W przedszkolu dzieje się

Stowarzyszenie Marzenie działające przy Przedszkolu Miejskim im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni #w tym roku realizuje łącznie 5 projektów dofinansowanych z budżetu Gminy Kcynia oraz Powiatu Nakielskiego. W ostatnich dniach zakończono jeden z nich.

(czytaj więcej)
13 września 2020 0

Przedszkolaki poznają świat zwierząt leśnych. Kolejny etap projektu

Kolejny etap realizacji projektu „Przedszkolaki poznają# świat zwierząt leśnych” dofinansowanego ze środków z budżetu Gminy Kcynia w ramach konkursu ofert 1/2020.

(czytaj więcej)
08 września 2020 0

Kicia Kocia uczy ekologii. Warsztaty w przedszkolu

Ekologia to bardzo ważna sprawa. O segregacji# śmieci, kolorach pojemników służących do zbierania odpadów, zanieczyszczaniu środowiska o tym m.in. mowa była podczas warsztatów z Kicią Kocią.

(czytaj więcej)
26 sierpnia 2020 0

„Przedszkolaki poznają świat zwierząt leśnych”. Pan leśnik był gościem

W dniu dzisiejszym w naszym przedszkolu gościł# podleśniczy Leśnictwa Dębogóra pan Mariusz Standzon.

(czytaj więcej)
14 lipca 2020 0

Ogródek przy przedszkolu w Kcyni. Zaangażowali się pracownicy i rodzice

Prace przy ogródku sensorycznym przy Przedszkolu Miejskim im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni na finiszu. Udało się nam# zrealizować kolejny pomysł na rzecz dzieciaków z przedszkola – tych aktualnie uczęszczających i dla przyszłych pokoleń.

(czytaj więcej)
10 lipca 2020 0

Przed wakacjami zrobiło się patriotycznie. Do nauki wykorzystano gry

Kończą się zajęcia opiekuńcze w Przedszkolu Miejskim im. Ziemi Pałuckiej. Za chwilę# wakacyjna przerwa.

(czytaj więcej)
09 lipca 2020 0

Dzień Czekolady w kcyńskim przedszkolu. Warsztaty z KGW Sami Swoi

Ostatnie dni zajęć w Przedszkolu Miejskim im. Ziemi Pałuckiej przebiegają# w słodkiej atmosferze.

(czytaj więcej)
10 czerwca 2020 0

W przedszkolu dzieje się. Dzieci malowały domki dla owadów

W dniu dzisiejszym dzieci uczęszczające do przedszkola wzięły udział w warsztatach #plastycznych w ramach projektu Stowarzyszenia Marzenie pt. „Pszczółka Maja –pielęgnowanie lokalnego dziedzictwa kulinarnego” dofinansowanego w ramach konkursu nr 2/2020 z budżetu Gminy Kcynia.

(czytaj więcej)
26 lutego 2020 0

"100 lat po powstaniu...". Przedszkolaki z wizytą w muzeum

26 lutego dwie grupy z Przedszkola Miejskiego w Kcyni - Gromadka Kubusia Puchatka i #Biedroneczki - brały udział w warsztatach historyczno-plastycznych zorganizowanych w Muzeum Ziemi Szubińskiej w ramach projektu pn. "100 lat po powstaniu - przedszkolak też wie".

(czytaj więcej)
21 listopada 2019 0

W przedszkolu rozstrzygnięto konkurs "Barwy Jesieni". Była to ósma edycja

20 listopada w Przedszkolu Miejskim im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni odbyła się gala wręczenia nagród w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Barwy Jesieni”.

(czytaj więcej)
28 października 2019 0

Z myślą o bezpieczeństwie najmłodszych. Odbyły się pogadanki z dzielnicowym

Z myślą o bezpieczeństwie najmłodszych policjanci spotkali się z dziećmi w # Przedszkolu Miejskim w Kcyni. Mundurowi rozmawiali o szeroko rozumianym bezpieczeństwie.

(czytaj więcej)
14 października 2019 0

Jak powinni poruszać się piesi? Ważna lekcja dla przedszkolaków

Mł. asp. Marcin Pacała z kcyńskiego komisariatu odwiedził ostatnio dzieci w # Niepublicznym Przedszkolu Mini Akademia w Kcyni. Mundurowy przekazał maluchom wiele cennych rad, dzięki którym będą bezpieczne.

(czytaj więcej)
07 września 2019 0

W przedszkolu miejskim podsumowano projekty. Nie zabrakło podziękowań

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Przedszkola Miejskiego w Kcyni MARZENIE w tym #roku realizowało aż 5 projektów. Cztery z nich zostały dofinansowane w ramach konkursów ofert ogłoszonych przez Powiat Nakielski, jeden przez Gminę Kcynia.

(czytaj więcej)
23 sierpnia 2019 0

Kolejny projekt Stowarzyszenia Marzenie. Zamontowano tablice

W ostatnim czasie na ścianie muru sąsiadującego z# przedszkolnym placem zabaw zamontowano tablice.

(czytaj więcej)
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)