Dziś mamy 26 lipca 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Przedszkolaki

29 czerwca 2021 0

W kcyńskim przedszkolu powstaną fotościanki. Ciekawe warsztaty

W Przedszkolu Miejskim kontynuujemy# kolejny projekt.

(czytaj więcej)
25 czerwca 2021 0

Przedszkolaki zaprezentowały swoje stroje. Kolejny projekt zrealizowany

24 czerwca miała miejsce prezentacja przed# społecznością przedszkolną elementów strojów zakupionych w ramach projektu dofinansowanego ze środków Powiatu Nakielskiego pn. "Doposażenie pałuckiej sekcji dziecięcej działającej przy Przedszkolu Miejskim im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni poprzez zakup elementów stroju pałuckiego"

(czytaj więcej)
17 czerwca 2021 0

Spotkanie przedszkolaków z policjantami. Dzieci dostały odblaski

Z myślą o bezpieczeństwie najmłodszych policjantki spotkały się# wczoraj z dziećmi w Przedszkolu Miejskim w Kcyni. Podczas rozmów z przedszkolakami, mundurowe rozmawiały o szeroko rozumianym bezpieczeństwie. Nagrodą dla dzieci za aktywność podczas zajęć były kolorowanki i odblaskowe zawieszki.

(czytaj więcej)
10 czerwca 2021 0

Przedszkole zrealizowało kilka projektów, a to dopiero początek

W Przedszkolu Miejskim im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni trwa# realizacja projektów Stowarzyszenia MARZENIE.

(czytaj więcej)
08 czerwca 2021 0

Elementy stroju pałuckiego trafiły do przedszkola. Realizacja projektu

Kolejnym projektem realizowanym przez Stowarzyszenie Marzenie działającym przy# naszym przedszkolu jest projekt pn. Doposażenie pałuckiej sekcji dziecięcej działającej przy Przedszkolu Miejskim im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni poprzez zakup elementów stroju pałuckiego.

(czytaj więcej)
07 czerwca 2021 0

O zdrowym odżywaniu w przedszkolu. Dzieci wysłuchały pani dietetyk

27 maja odbyły się trzecie zajęcia w ramach projektu realizowanego przez# Stowarzyszenie Marzenie pn. „WIEMY, JAK BYĆ ZDROWYM I BEZPIECZNYM” – cykl zajęć o zdrowym odżywianiu, higienie i bezpieczeństwie" dofinansowanego ze środków Gminy Kcynia w ramach konkursu ofert Nr 3/2021 „ZDROWIE”.

(czytaj więcej)
14 maja 2021 0

Z wizytą w OSP. Dzieci lepiej poznały zawód strażaka

Wczoraj, grupa przedszkolna wraz z klasą I odwiedziły remizę strażacką OSP Dobieszewo.

(czytaj więcej)
05 maja 2021 0

Najmłodsi gościli strażaków. Dzieci dowiedziały się, jak udzielać pomocy

W ostatnich dniach strażacy z# Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej z Nakła oraz Szubina uczestniczyli w pokazach sprzętu oraz pogadankach zorganizowanych w placówkach przedszkolnych.

(czytaj więcej)
30 kwietnia 2021 0

O zdrowym odżywianiu w przedszkolu. Trwa realizacja projektów

W Przedszkolu Miejskim im. Ziemi Pałuckiej w# Kcyni rozpoczęła się realizacja kolejnego projektu Stowarzyszenia Marzenie działającego przy przedszkolu. W ramach projektu pn. „WIEMY, JAK BYĆ ZDROWYM I BEZPIECZNYM” – cykl zajęć o zdrowym odżywianiu, higienie i bezpieczeństwie odbyło się pierwsze z trzech spotkań z panią dietetyk Magdaleną Walkowiak.

(czytaj więcej)
26 kwietnia 2021 0

Atrakcje dla najmłodszych. Kcyńskie dzieci uczą się kodowania

Trwa przygoda z kodowaniem w Przedszkolu Miejskim im. Ziemi Pałuckiej w# Kcyni. Grupa Jeżyki jest po trzecich (23.04) zajęciach wprowadzających z wykorzystaniem maty zakupionej z projektu "Powstańcze kodowanie - przedszkolaki uczą̨ się kodowania" w ramach konkursu ofert nr 1/2021 Zarządu Powiatu Nakielskiego.

(czytaj więcej)
21 kwietnia 2021 0

Przedszkolaki uczą się kodowania. Wykorzystują do tego specjalne maty

Trwa przygoda z kodowaniem w# Przedszkolu Miejskim im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni.

(czytaj więcej)
26 marca 2021 0

Przedszkolaki pożegnały już zimę. Na koniec zatańczyły wiosenny taniec

22 marca grupa Pszczółki powitała uroczyście Wiosnę.

(czytaj więcej)
24 marca 2021 0

Przedszkole włączyło się do akcji. Przygotowali piękne stroiki na kiermasz

Przedszkole Miejskie im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni włączyło# się do akcji wykonywania ozdób i stroików świątecznych na kiermasz dla Celinki Andrzejewskiej chorującej na SMA.

(czytaj więcej)
02 marca 2021 0

Przedszkolaki rozpoczęły przygodę z kodowaniem. Dzieci bawiły się świetnie

Rozpoczęła się przygoda z kodowaniem w# Przedszkolu Miejskim im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni. Grupa Jeżyki jest po pierwszych zajęciach wprowadzających z wykorzystaniem maty zakupionej z projektu "Powstańcze kodowanie - przedszkolaki uczą̨ się kodowania" w ramach konkursu ofert nr 1/2021 Zarządu Powiatu Nakielskiego.

(czytaj więcej)
03 lutego 2021 0

Spotkanie policjantów z dziećmi. Maluchy brały aktywny udział w zajęciach

Policjantka zajmująca się nieletnimi oraz dzielnicowi z# komendy powiatowej w Nakle spotkali się wczoraj z przedszkolakami w Ślesinie. Mundurowi rozmawiali z maluchami o bezpieczeństwie.

(czytaj więcej)
22 stycznia 2021 0

Przedszkolaki będą uczyć się kodowania. Fundusze pozyskali z powiatu

Stowarzyszenie „Marzenie” działające przy Przedszkolu Miejskim w Kcyni pozyskało# dotację z Powiatu Nakielskiego na realizację projektu pn. "Powstańcze kodowanie - przedszkolaki uczą się kodowania" w ramach konkursu ofert nr 1/2021.

(czytaj więcej)
15 stycznia 2021 0

Dobre wieści dla najmłodszych. Dofinansowanie na realizację projektów

Kolejne rozdanie w konkursach ofert również# szczęśliwie dla nas! Stowarzyszenie Marzenie otrzyma dofinansowania w ramach konkursów ogłoszonych przez Gminę Kcynia.

(czytaj więcej)
31 grudnia 2020 0

Korzystna emerytura dla osób z rocznika 1953. Szczegóły w czasie dyżuru

O zasadach przeliczania świadczeń osobom z rocznika 1953 będzie można dowiedzieć się w #trakcie dyżuru eksperckiego.

(czytaj więcej)
0

Pandemia ma też pozytywne strony? Wyniki badania mogą szokować

Czwarta fala zakażeń Covid-19 stoi u drzwi, coraz więcej# państw prośbą i groźbą stara się przekonywać opierających się przed szczepieniami obywateli. Może opór to po części efekt przekonania, że pandemia nie jest taka straszna? W badaniu zrealizowanym dla Rejestru Dłużników BIG InforMonitor co szósty Polak mówi, że nie doświadczył żadnych negatywnych skutków pandemii. Według co czwartej dorosłej osoby pandemia przyniosła tyle samo następstw pozytywnych, co negatywnych, są też nieliczni, którzy dostrzegają więcej plusów sytuacji. Inaczej uważa połowa społeczeństwa.

(czytaj więcej)
0

Remontują zamek w Świeciu. Cenny zabytek odzyskuje dawny wygląd

W czternastowiecznym zamku krzyżackim# w Świeciu nad Wisłą od roku trwają intensywne prace, dzięki którym ten cenny zabytek odzyskuje dawny wygląd. Oprócz niezbędnych remontów odtwarzane są także detale architektoniczne budynku.

(czytaj więcej)
0

Co musisz wiedzieć o ZOL i ZPO? Z jakich specjalistów możesz skorzystać?

ZOL, czyli zakład opiekuńczo-leczniczy, i ZPO#, czyli zakład pielęgnacyjno-opiekuńczy, to miejsca, do których pacjent trafia, żeby odzyskać sprawność

(czytaj więcej)
0

Dobra zabawa i spora oszczędność. Wakacje z Kartą Dużej Rodziny

Wakacje to czas, kiedy chętnie korzystamy z różnego# rodzaju rozrywek oferowanych np. przez parki wodne, parki rozrywki czy sale zabaw. Odwiedzamy też muzea, galerie sztuki, parki zoologiczne. Warto pamiętać, że wiele z nich oferuje zniżki dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. To dobra zabawa i spora oszczędność!

(czytaj więcej)