Dziś mamy 27 stycznia 2023, piątek, imieniny obchodzą:

Przedszkolaki

23 grudnia 2022 0

Zaśpiewały kolędy wraz z rodzicami. Świąteczne spotkanie w przedszkolu

W piątek 16 grudnia Pszczółki z Przedszkola Miejskiego im.Ziemi Pałuckiej w Kcyni gościły swoich rodziców na świątecznym spotkaniu.

(czytaj więcej)
10 grudnia 2022 0

"Stroiki i inne ozdoby świąteczne”. Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

Dziewiąta edycja konkursu plastycznego "Stroiki i inne ozdoby świąteczne” w Przedszkolu Miejskim im.Ziemi Pałuckiej w Kcyni dobiegła końca.

(czytaj więcej)
01 grudnia 2022 0

Pielęgnują tradycje andrzejkowe. Wróżby, konkursy i zabawy

"Święty Andrzeju daj nam znać, co się z nami będzie dziać..” W naszym przedszkolu co roku podtrzymujemy tradycje związane z „Andrzejkami”.

(czytaj więcej)
22 listopada 2022 0

Poznały kulturę, tradycje i symbole. Daleka podróż do Azji

W piątek, 18 listopada Pszczółki wybrały się w daleką podróż do Azji. Dzieci zwiedziły trzy azjatyckie kraje: Chiny, Japonię i Indie.

(czytaj więcej)
07 listopada 2022 0

Zabawy, zagadki i tańce. Bajkowy dzień w przedszkolu

5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. #Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a.

(czytaj więcej)
03 listopada 2022 0

Upamiętnili Powstańców Wielkopolskich. Akcja przedszkolaków

Motylki z Przedszkola Miejskiego im.Ziemi Pałuckiej w Kcyni brały udział w akcji "Szkoła pamięta" #składając znicz pod tablicą upamiętniającą Powstańców Wielkopolskich, którzy w 1918 r. w zbrojnym natarciu zmusili silną Redutę Grenzschutzu do poddania i zdobyli dworzec i miasto.

(czytaj więcej)
10 października 2022 2

Edukacyjne zajęcia dla przedszkolaków. Nauka w plenerze przynosi efekty

W minionym tygodniu Kowalewko i obiekty # JRS odwiedziły przedszkolaki z Nakła.

(czytaj więcej)
25 września 2022 0

Przedszkolaki powitały jesień. Były tańce, piosenki i zagadki

Na polanie w lesie chodzi sobie jesień, różne dary niesie..

(czytaj więcej)
28 czerwca 2022 0

Na spotkaniu z kcyńskimi przedszkolakami. O bezpiecznych wakacjach

O tym, jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię,# jaką rolę spełniają odblaski i o czym należy pamiętać spędzając wakacje pod morzem i w górach, przypominali policjanci na spotkaniu z przedszkolakami w Kcyni.

(czytaj więcej)
10 czerwca 2022 0

Święto rodziny w przedszkolu. Występ dzieci sprawił rodzicom niespodziankę

"Rodzina- tu zaczyna się życie, a miłość nigdy nie kończy…". Tymi słowami zostali # przywitani goście- Mama i Tata.

(czytaj więcej)
01 czerwca 2022 0

Burmistrz z życzeniami u przedszkolaków. Dzieci opowiedziały o swoich marzeniach

Po tym jak Pan Burmistrz Marek Szaruga spotkał się z młodzieżą na# kcyńskim rynku odwiedził także przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni.

(czytaj więcej)
01 czerwca 2022 0

Więcej osób może skorzystać z bonu. Dobra wiadomość dla rodziców

Dobra wiadomość dla rodziców, którzy wniosek o 500+ złożyli po# 31 grudnia 2021 roku. Oni też mają prawo do bonu turystycznego, o ile dziecko urodziło się w ostatnim kwartale ubiegłego roku, a wniosek o 500+ wpłynął do ZUS w ciągu trzech miesięcy od dnia narodzin.

(czytaj więcej)
11 maja 2022 0

Ekologiczny ogród przy przedszkolu. Zaangażowanie było duże

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Przedszkola Miejskiego w# Kcyni „Marzenie” realizuje w Przedszkolu Miejskim w Kcyni projekt z dofinansowaniem ze środków Powiatu Nakielskiego pn. „Organizacja wyjazdu do Ogrodu Botanicznego oraz utworzenie ekologicznego ogródka przy Przedszkolu Miejskim im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni”.

(czytaj więcej)
09 maja 2022 0

Wycieczka do Myślęcinka. Dzieciom uśmiech nie schodził z twarzy

4 maja dwie grupy z Przedszkola Miejskiego w Kcyni udały# się do Bydgoszczy celem zwiedzania Ogrodu Botanicznego Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku Myślęcinek.

(czytaj więcej)
20 kwietnia 2022 0

Jubileuszowy projekt w przedszkolu. Atrakcji nie brakuje

Przedszkole Miejskie w Kcyni realizuje projekt w ramach# działań związanych z promocją jubileuszu 760-lecia Kcyni pt. ,,Moje miasto-moja historia na Pałukach”.

(czytaj więcej)
31 marca 2022 0

Burmistrz odwiedził grupę Jeżyków. Co było tematem zajęć?

W Przedszkolu Miejskim im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni trwa# realizacja projektów dofinansowanych ze środków zarówno Gminy Kcynia, jak i Powiatu Nakielskiego pozyskanych przez Stowarzyszenie „Marzenie” w ramach otwartych konkursów ofert. Jednym z nich jest projekt, w ramach którego zakupiono monitor interaktywny.

(czytaj więcej)
23 marca 2022 0

Wiosenny spacer już za nimi. Dzieci zobaczyły, jak przyroda budzi się do życia

W poniedziałek, 21 marca, świętowaliśmy# pierwszy dzień wiosny.

(czytaj więcej)
18 marca 2022 0

Szkolenie w przedszkolu. Tablica interaktywna pomoże w zajęciach

16 marca w Przedszkolu Miejskim w Kcyni odbyło się# szkolenie z obsługi monitora (tablicy) interaktywnego zakupionego z pozyskanej przez działające przy naszym przedszkolu Stowarzyszenie „Marzenie” dotacji.

(czytaj więcej)
0

Jak zaoszczędzić na żywnosci? Walka z inflacją w ... lodówkach

Inflacja utrzymująca się na poziomie kilkunastu procent sprawia, że ceny wielu produktów żywnościowych rosną# z miesiąca na miesiąc. Prognozy na przyszłość nie wróżą pozytywnych zmian, dlatego szybko musimy nauczyć się bardziej racjonalnej gospodarki naszymi zasobami. Wraz z początkiem nowego roku na platformie MajAcademy, ruszyło nowe wyzwanie, dzięki któremu każdy może w prosty sposób nauczyć się lepiej gospodarować budżetem, bez oszczędności na swoim zdrowiu!

(czytaj więcej)
0

Koszt utylizacji paneli fotowoltaicznych. Co dalej ze zużytymi modelami?

Panele fotowoltaiczne wciąż cieszą się dużą popularnością. Jako że świadomość ekologiczna Polaków nieustannie się zmienia, #to wiele osób już na etapie wyboru odpowiedniego rozwiązania zaczęło zadawać sobie pytanie – co zrobić po 25-30 latach, gdy panele nie będą nadawały się do dalszego użytkowania? I ile kosztuje utylizacja paneli fotowoltaicznych? Odpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Odchudzanie częstym postanowieniem noworocznym. Jak wytrwać na diecie?

Nikt nie wie, jak to się stało, że rozpoczęcie odchudzania stało się jednym z podstawowych postanowień, jakie# narzucamy sobie wraz z początkiem niemal każdego nowego roku. Żyjemy w kulturze diet. Jednak im bardziej są one restrykcyjne i pełne wyrzeczeń, tym trudniej w nich wytrwać. Tymczasem do pełni szczęścia wystarczy odrobina organizacji i wiedzy na temat podstawowych procesów, jakie zachodzą w naszym organizmie. Jak mogą pomóc w tym dietetycy i MajAcademy – platforma zapewniająca profesjonalne wsparcie w dbaniu o nasze zdrowie.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)