Dziś mamy 22 października 2021, piątek, imieniny obchodzą:

Przedszkolaki

24 września 2021 0

Święto pieczonego ziemniaka. Wspólne zabawy przedszkolaków i druhów

W dzisiejsze przedpołudnie naszą jednostkę odwiedziły maluszki z przedszkola, grupa 2.5-5 latków.

(czytaj więcej)
29 czerwca 2021 0

W kcyńskim przedszkolu powstaną fotościanki. Ciekawe warsztaty

W Przedszkolu Miejskim kontynuujemy# kolejny projekt.

(czytaj więcej)
25 czerwca 2021 0

Przedszkolaki zaprezentowały swoje stroje. Kolejny projekt zrealizowany

24 czerwca miała miejsce prezentacja przed# społecznością przedszkolną elementów strojów zakupionych w ramach projektu dofinansowanego ze środków Powiatu Nakielskiego pn. "Doposażenie pałuckiej sekcji dziecięcej działającej przy Przedszkolu Miejskim im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni poprzez zakup elementów stroju pałuckiego"

(czytaj więcej)
17 czerwca 2021 0

Spotkanie przedszkolaków z policjantami. Dzieci dostały odblaski

Z myślą o bezpieczeństwie najmłodszych policjantki spotkały się# wczoraj z dziećmi w Przedszkolu Miejskim w Kcyni. Podczas rozmów z przedszkolakami, mundurowe rozmawiały o szeroko rozumianym bezpieczeństwie. Nagrodą dla dzieci za aktywność podczas zajęć były kolorowanki i odblaskowe zawieszki.

(czytaj więcej)
10 czerwca 2021 0

Przedszkole zrealizowało kilka projektów, a to dopiero początek

W Przedszkolu Miejskim im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni trwa# realizacja projektów Stowarzyszenia MARZENIE.

(czytaj więcej)
08 czerwca 2021 0

Elementy stroju pałuckiego trafiły do przedszkola. Realizacja projektu

Kolejnym projektem realizowanym przez Stowarzyszenie Marzenie działającym przy# naszym przedszkolu jest projekt pn. Doposażenie pałuckiej sekcji dziecięcej działającej przy Przedszkolu Miejskim im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni poprzez zakup elementów stroju pałuckiego.

(czytaj więcej)
07 czerwca 2021 0

O zdrowym odżywaniu w przedszkolu. Dzieci wysłuchały pani dietetyk

27 maja odbyły się trzecie zajęcia w ramach projektu realizowanego przez# Stowarzyszenie Marzenie pn. „WIEMY, JAK BYĆ ZDROWYM I BEZPIECZNYM” – cykl zajęć o zdrowym odżywianiu, higienie i bezpieczeństwie" dofinansowanego ze środków Gminy Kcynia w ramach konkursu ofert Nr 3/2021 „ZDROWIE”.

(czytaj więcej)
14 maja 2021 0

Z wizytą w OSP. Dzieci lepiej poznały zawód strażaka

Wczoraj, grupa przedszkolna wraz z klasą I odwiedziły remizę strażacką OSP Dobieszewo.

(czytaj więcej)
05 maja 2021 0

Najmłodsi gościli strażaków. Dzieci dowiedziały się, jak udzielać pomocy

W ostatnich dniach strażacy z# Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej z Nakła oraz Szubina uczestniczyli w pokazach sprzętu oraz pogadankach zorganizowanych w placówkach przedszkolnych.

(czytaj więcej)
30 kwietnia 2021 0

O zdrowym odżywianiu w przedszkolu. Trwa realizacja projektów

W Przedszkolu Miejskim im. Ziemi Pałuckiej w# Kcyni rozpoczęła się realizacja kolejnego projektu Stowarzyszenia Marzenie działającego przy przedszkolu. W ramach projektu pn. „WIEMY, JAK BYĆ ZDROWYM I BEZPIECZNYM” – cykl zajęć o zdrowym odżywianiu, higienie i bezpieczeństwie odbyło się pierwsze z trzech spotkań z panią dietetyk Magdaleną Walkowiak.

(czytaj więcej)
26 kwietnia 2021 0

Atrakcje dla najmłodszych. Kcyńskie dzieci uczą się kodowania

Trwa przygoda z kodowaniem w Przedszkolu Miejskim im. Ziemi Pałuckiej w# Kcyni. Grupa Jeżyki jest po trzecich (23.04) zajęciach wprowadzających z wykorzystaniem maty zakupionej z projektu "Powstańcze kodowanie - przedszkolaki uczą̨ się kodowania" w ramach konkursu ofert nr 1/2021 Zarządu Powiatu Nakielskiego.

(czytaj więcej)
21 kwietnia 2021 0

Przedszkolaki uczą się kodowania. Wykorzystują do tego specjalne maty

Trwa przygoda z kodowaniem w# Przedszkolu Miejskim im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni.

(czytaj więcej)
26 marca 2021 0

Przedszkolaki pożegnały już zimę. Na koniec zatańczyły wiosenny taniec

22 marca grupa Pszczółki powitała uroczyście Wiosnę.

(czytaj więcej)
24 marca 2021 0

Przedszkole włączyło się do akcji. Przygotowali piękne stroiki na kiermasz

Przedszkole Miejskie im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni włączyło# się do akcji wykonywania ozdób i stroików świątecznych na kiermasz dla Celinki Andrzejewskiej chorującej na SMA.

(czytaj więcej)
02 marca 2021 0

Przedszkolaki rozpoczęły przygodę z kodowaniem. Dzieci bawiły się świetnie

Rozpoczęła się przygoda z kodowaniem w# Przedszkolu Miejskim im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni. Grupa Jeżyki jest po pierwszych zajęciach wprowadzających z wykorzystaniem maty zakupionej z projektu "Powstańcze kodowanie - przedszkolaki uczą̨ się kodowania" w ramach konkursu ofert nr 1/2021 Zarządu Powiatu Nakielskiego.

(czytaj więcej)
03 lutego 2021 0

Spotkanie policjantów z dziećmi. Maluchy brały aktywny udział w zajęciach

Policjantka zajmująca się nieletnimi oraz dzielnicowi z# komendy powiatowej w Nakle spotkali się wczoraj z przedszkolakami w Ślesinie. Mundurowi rozmawiali z maluchami o bezpieczeństwie.

(czytaj więcej)
22 stycznia 2021 0

Przedszkolaki będą uczyć się kodowania. Fundusze pozyskali z powiatu

Stowarzyszenie „Marzenie” działające przy Przedszkolu Miejskim w Kcyni pozyskało# dotację z Powiatu Nakielskiego na realizację projektu pn. "Powstańcze kodowanie - przedszkolaki uczą się kodowania" w ramach konkursu ofert nr 1/2021.

(czytaj więcej)
15 stycznia 2021 0

Dobre wieści dla najmłodszych. Dofinansowanie na realizację projektów

Kolejne rozdanie w konkursach ofert również# szczęśliwie dla nas! Stowarzyszenie Marzenie otrzyma dofinansowania w ramach konkursów ogłoszonych przez Gminę Kcynia.

(czytaj więcej)
0

Chrupiący, świeży i pachnący. Dziś Światowy Dzień Chleba

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika#, że przeciętny Polak zjada blisko 40 kg chleba rocznie. Nie wyobrażamy sobie bez niego śniadania, często jemy go do obiadu, a i na kolację sprawdza się równie dobrze. Z okazji Światowego Dnia Chleba (16 października) bierzemy chleb pod lupę i podpowiadamy, jakie pieczywo wybrać oraz jak samodzielnie przygotować świeży, pachnący bochenek we własnym domu.

(czytaj więcej)
0

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się – wynika z# badań psychologa dra Pawła Atroszko. Stosunkowo bardziej narażone są kobiety. Problem dotyka też dzieci, które "znajdują się pod ogromną presją nieustannej nauki pod testy i niepopełniania błędów".

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)