Dziś mamy 7 grudnia 2023, czwartek, imieniny obchodzą:

Przedszkolaki

26 listopada 2023 0

"Na Pałukach powiadają, że kamienie tam śpiewają". Warsztaty dla dzieci

Nasze przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego# im.Ziemi Pałuckiej w Kcyni regularnie kontynuują zajęcia z instruktorką p. M. Kordyś.

(czytaj więcej)
24 listopada 2023 0

Pluszowe misie opanowały przedszkole. Zawitał także gość specjalny

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie opanowały# przedszkole!

(czytaj więcej)
23 listopada 2023 0

"Szczotka, pasta, kubek..." . Promowano pozytywne nawyki u dzieci

Dnia 20 listopada zorganizowaliśmy w przedszkolu #Szkoły Podstawowej im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie "Dzień z higieną na TAK!". Celem wydarzenia było kształtowanie nawyków higieniczno – kulturowych związanych z higieną osobistą.

(czytaj więcej)
12 listopada 2023 0

Spotkanie z ratownikiem. Przedszkolaki pozyskały cenną wiedzę

W czwartek, 9 listopada Biedroneczki z Przedszkola #Miejskiego im.Ziemi Pałuckiej w Kcyni miały okazję gościć w swoim przedszkolu Pana Michała Modlińskiego .

(czytaj więcej)
11 listopada 2023 0

Akcja "Szkoła do hymnu". Mazurek Dąbrowskiego w wykonaniu dzieci

Jak co roku o symbolicznej godzinie# 11.11 Przedszkole Miejskie im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni brało udział w wspólnym odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego w ramach akcji "Szkoła do hymnu".

(czytaj więcej)
05 listopada 2023 0

Dzieci udały się na cmentarz. Uczczono pamięć zmarłych

W dniu 30 i 31 października dzieci z #Przedszkola Miejskiego im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni wraz z wychowawczyniami wybrały się na cmentarz, celem uczczenia pamięci zmarłych.

(czytaj więcej)
26 października 2023 0

Z wizytą u seniorów. Występ i upominki na rzecz mieszkańców

W poniedziałek 23 października 2023 r. grupa "Motylki" i "Pszczółki" z Przedszkola #nr 3 w Nakle nad Notecią wraz z gronem pedagogicznym odwiedziła naszych seniorów.

(czytaj więcej)
25 października 2023 0

Zabawy z dynią w roli głównej. Piosenki i rymowanki w języku angielskim

Dzieci z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej# im. bł. Marii Karłowskiej w Dobieszewie świętowały dziś na języku angielskim dzień dyni.

(czytaj więcej)
21 października 2023 0

Wyjazd na spektakl. "Księga dżungli" spodobała się najmłodszym

W poniedziałek, 16 października grupy Pszczółek i Gromadki Kubusia Puchatka z Przedszkola #Miejskiego w Kcyni wyjechały do Nakła nad Notecią na spektakl "Księga dżungli".

(czytaj więcej)
15 października 2023 0

To był szczególny dzień. Montaż słowno-muzyczny i dyplomy z życzeniami

Dzień Edukacji Narodowej to szczególny dzień dla wszystkich# pracowników Przedszkola Miejskiego im .Ziemi Pałuckiej w Kcyni, którzy w swojej codziennej pracy dbają by dzieci czuły się w przedszkolu dobrze, a także by miło i bezpiecznie spędzały tu czas.

(czytaj więcej)
03 października 2023 0

Próbna ewakuacja w przedszkolu. Akcja przebiegała sprawnie i bez zakłóceń

Dnia 29.09.2023r. w Przedszkolu Miejskim #im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni miała miejsce próbna ewakuacja przeciwpożarowa.

(czytaj więcej)
02 października 2023 0

Policjanci w przedszkolu. Tematem pogadanek było bezpieczeństwo

Z myślą o bezpieczeństwie najmłodszych# policjanci spotkali się z dziećmi w Przedszkolu Miejskim w Kcyni. Podczas rozmów z przedszkolakami, mundurowi rozmawiali o szeroko rozumianym bezpieczeństwie.

(czytaj więcej)
01 października 2023 0

Przedszkolaki z wizytą w remizie. Dzieci poznały pracę strażaków

W czwartek 28.09 grupa Motylki z Przedszkola# Miejskiego im.Ziemi Pałuckiej w Kcyni udała się w odwiedziny do Straży Pożarnej OSP w Kcyni.

(czytaj więcej)
23 września 2023 0

Dzieci wyruszyły na poszukiwanie Pani Jesieni. Powitanie i wspólny taniec

W sobotę, 23 września powitaliśmy# astronomiczną jesień. Przywitała nas promieniami słońca, które nas ogrzewały i barwami, które cieszyły nasze oczy.

(czytaj więcej)
19 września 2023 0

Dzień Przedszkolaka. Zabawki i pomoce dydaktyczne w prezencie

Świętowanie Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka, który przypada# 20 września, w Przedszkole Miejskie im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni rozpoczęto już dziś.

(czytaj więcej)
11 sierpnia 2023 0

Mali goście w DPS. Dzieci umiliły dzień seniorom

W czwartkowy poranek 10 sierpnia br. naszych Seniorów odwiedzili #mali goście z Niepublicznego Przedszkola Katolickiego w Nakle nad Notecią z wakacyjną piosenką oraz upominkami.

(czytaj więcej)
25 czerwca 2023 0

"Ciekawi Świata - kulturowa podróż po globie". Ostatnia wyprawa

20 czerwca odbyła się ostatnia wyprawa Pszczółek w ramach innowacji # "Ciekawi Świata - kulturowa podróż po globie". Była to podróż do Ameryki Południowej.

(czytaj więcej)
11 czerwca 2023 0

Dzień Dziecka pełen atrakcji. Przedszkolaki bawiły się doskonale

Dzieci z Przedszkola Miejskiego# im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni swoje święto obchodzili już od poniedziałku, 29 maja.

(czytaj więcej)
0

Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).

(czytaj więcej)
0

Paszportyzacja polskiej żywności. Pilotaż zakończony

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa 30 listopada 2023 r. zakończył #realizację pilotażowego projektu Paszportyzacja polskiej żywności. Pilotaż był realizowany przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową – Państwowy Instytut Badawczy i został uruchomiony w grudniu 2021 r. Koszt prac to 16,8 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)
0

Mikołajki z Mikołajem Kopernikiem. Spacer po fromborskich zabytkach

Nie tylko średniowieczny biskup z Miry czy zamieszkujący# Laponię św. Mikołaj obchodzą imieniny 6 grudnia. Do zacnego grona należy także najwybitniejszy polski astronom, którego 550. rocznicę urodzin świętowaliśmy w tym roku. Mikołaj Kopernik, bo o nim mowa, będzie bohaterem specjalnego programu TVP Nauka zrealizowanego we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki. Emisja już 6 grudnia o godz. 21:00. W programie m.in. poszukiwanie śladów astronoma we Fromborku, informacje o programie „Laboratoria Przyszłości” oraz Akademii Kopernikańskiej, a także podsumowanie obchodów Roku Kopernika.

(czytaj więcej)