Dziś mamy 21 maja 2022, sobota, imieniny obchodzą:

Fakty

20 maja 2022 4

Uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka. Są powody do radości!

20 maja na placu przy jednostce Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży# Pożarnej w Szubinie zorganizowano apel z okazji Dnia Strażaka. Była to idealna okazja do wręczenia odznaczeń oraz awansów poszczególnym strażakom, jak i również do przekazania wozów strażackich oraz otwarcia zupełnie nowego obiektu.

(czytaj więcej)
20 maja 2022 2

Krótkie i zwięzłe zebranie mieszkańców. Frekwencja nie dopisała

Czwartkowe zebranie mieszkańców Osiedla nr 2 w Kcyni było# krótkie i zwięzłe. Frekwencja nie dopisała, ale udało się jednomyślnie podzielić osiedlowy budżet.

(czytaj więcej)
20 maja 2022 0

Ponad 1,67 mld zł trafiło do rodzin w ramach rodzinnego kapitału opiekuńczego

Rodzinny kapitał opiekuńczy to ważne wsparcie dla# rodzin z małymi dziećmi. Do tej pory przyznano blisko 482 tys. takich świadczeń, a do rodzin trafiło już ponad 1,67 mld zł.

(czytaj więcej)
19 maja 2022 0

Wojewódzkie obchody święta strażaków. Wręczono medale i odznaczenia

Dziś (19 maja) w amfiteatrze nad jeziorem Zamkowym #w Wąbrzeźnie odbywały się Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka. Podczas uroczystości samorząd województwa reprezentował wicemarszałek Zbigniew Sosnowski. W programie spotkania uroczysty apel, wręczenie medali i odznaczeń oraz pokaz sprzętu strażackiego.

(czytaj więcej)
19 maja 2022 0

Miasteczko rowerowe w Mycielewie? Dlaczego nie!

Przy Szkole Podstawowej w Mycielewie ma powstać# miasteczko ruchu drogowego. Miałaby być to pomoc dydaktyczna dla uczniów w czasie nauki przepisów i zasad poprawnego zachowania się na drodze.

(czytaj więcej)
19 maja 2022 1

Żołnierze z regionu wspierali forsowanie Wisły. Zdobyli nowe umiejętności

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej czynnie wspierają pozostałe# rodzaje Sił Zbrojnych RP w licznych ćwiczeniach, które odbywają się na terenie kraju. Tak było również w Chełmnie, gdzie terytorialsi ubezpieczali pododdziały 16 Dywizji Zmechanizowanej podczas przemieszczania się na drugi brzeg Wisły.

(czytaj więcej)
18 maja 2022 2

W przyszłym tygodniu egzamin ósmoklasisty. Niewiele czasu na powtórki

W przyszłym tygodniu absolwenci szkół podstawowych w# całej Polsce rozpoczną egzaminacyjny maraton. Potrwa on trzy dni.

(czytaj więcej)
18 maja 2022 0

Wychowawca więzienny w oku kamery. Materiał zobaczysz w TVP Bydgoszcz

Kim jest wychowawca w zakładzie karnym? Jakie są# jego główne obowiązki? Z czym musi się mierzyć podczas więziennej codzienności? Czy łatwo pracować z drugim człowiekiem mając świadomość jakie przestępstwo popełnił? Czy każdy zasługuje na drugą szansę? Na te i inne pytania odpowiedział starszy wychowawca Zakładu Karnego w Potulicach, por. Krzysztof Jurek.

(czytaj więcej)
18 maja 2022 0

Szkolenia dla ratowników w regionie. Kto może wziąć udział w kursie?

Trwają przygotowania do sezonu letniego i# szkolenie nowej kadry. Ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego czekają na mieszkańców regionu, którzy chcą wziąć udział w kursach zawodowych dla ratowników, sterników motorowodnych lub płetwonurków i uzyskać certyfikat kwalifikowanej pierwszej pomocy. Projekt zyskał 3,5 miliona złotych wsparcia ze środków unijnych w ramach marszałkowskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Ruszają kolejne nabory.

(czytaj więcej)
18 maja 2022 5

Zmiany w budżecie gminy. 20 tys. zł na rewitalizację stawu

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Kcyni radni dokonali# zmian w budżecie gminy.

(czytaj więcej)
18 maja 2022 4

Nagrody dla dwóch OSP z powiatu nakielskiego. Rząd zorganizował konkurs

Nie tylko koła gospodyń wiejskich były# zaangażowane w 2021 roku w propagowanie Narodowego Programu Szczepień przeciwko koronawirusowi. W akcji brały również udział jednostki OSP, które pomagały w transportach na szczepienia. Rząd zorganizował dla nich konkurs. Są laureaci z OSP w powiecie nakielskim.

(czytaj więcej)
18 maja 2022 0

Powstało ponad 100 budek lęgowych. Współpraca trwa już kilka lat

Wczoraj odbyło się spotkanie Dyrektora Zakładu Karnego w# Potulicach, mjr. Piotra Kijewskiego z Nadleśniczym Grzegorzem Gustem, które było efektem trwającej współpracy.

(czytaj więcej)
17 maja 2022 18

Wezwano 450 osób. Jaki był poziom stawiennictwa?

17 maja w sali konferencyjnej Przystani Powiat Nakielski dokonano# podsumowania tegorocznej kwalifikacji wojskowej.

(czytaj więcej)
17 maja 2022 0

Ochrona przyrody w lasach. Wiedzą podzielili się praktycy i znawcy

W ostatnim tygodniu na terenie Nadleśnictwa odbyło się# szkolenie z rozpoznawania roślin chronionych, siedlisk przyrodniczych oraz ptaków zamieszkujących okoliczne lasy

(czytaj więcej)
17 maja 2022 0

Mjr Piotr Kijewski powołany na dyrektora Zakładu Karnego w Potulicach

Dyrektor Generalny Służby Więziennej gen.# Jacek Kitliński powołał mjr. Piotra Kijewskiego na stanowisko Dyrektora Zakładu Karnego w Potulicach.

(czytaj więcej)
16 maja 2022 9

W Polsce zniesiono stan epidemii. Obowiązywał od marca 2020 roku

Dziś, 16 maja weszło w życie rozporządzenie, które# zmienia stan epidemii na stan zagrożenia epidemicznego.

(czytaj więcej)
16 maja 2022 0

Przyznano nagrody w kilku kategoriach. Znamy laureatów!

W miniony weekend w Minikowie odbyły się# targi Lato na Wsi – Święto Smaku i Tradycji. Za organizację tego wydarzenia odpowiadał Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego. Na odwiedzających czekało całkiem sporo atrakcji. Poznaliśmy też laureatów w kilku kategoriach. Poniżej zamieszczamy listę wyróżnionych.

(czytaj więcej)
16 maja 2022 1

Lokalne przysmaki na nasze stoły. Wracamy do sprzedaży

Domowe drożdżówki z lokalnymi dodatkami i# sery podpuszczkowe z rodzinnego gospodarstwa – to nowości, które pojawią się już od przyszłego poniedziałku (23 maja) w sklepie internetowym Lokalna Żywność. W ofercie także swojskie wędliny, przetwory owocowe i warzywne oraz miody. Okienko zakupowe będzie otwarte od 23 do 30 maja. Odbiór 2 czerwca w trzech toruńskich lokalizacjach.

(czytaj więcej)
0

Więcej Polaków chce oszczędzać. Nie wszystkich na to stać

Rosnąca inflacja oraz wojna bardziej mobilizują do# oszczędzania niż pandemia – wynika z badania „Inflacja i wojna w Ukrainie a budżety domowe Polaków”, wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Polacy coraz bardziej doceniają znaczenie oszczędności. Jedna czwarta przyznaje, że aktualna sytuacja wpływa na ich stosunek do posiadania grosza na czarną godzinę. Niemal tyle samo stwierdza jednak, że nie stać ich na to, by odkładać.

(czytaj więcej)
0

Coraz mniej miodu z polskich pasiek. Co, jeżeli pszczoły wyginą?

Populacja pszczół na świecie maleje, a miodu w rodzimych pasiekach #powstaje coraz mniej. W 2020 roku na jednego Polaka przypadł już mniej niż kilogram tego złocistego produktu. Podczas obchodzonego 20 maja Światowego Dnia Pszczół warto w szczególny sposób spojrzeć na pracę tych pożytecznych owadów. Ma ona olbrzymi, pozytywny wpływ na przyrodę. Niestety jednak destrukcyjna działalność człowieka jest wielkim zagrożeniem dla zapylaczy.

(czytaj więcej)
0

Złap chwilę dla siebie! Dlaczego nie warto rezygnować ze śniadania?

Wiecznie zimna kawa – brzmi znajomo? To niestety standardowe# śniadanie niejednej mamy. Najwyższy czas z tym skończyć! Tylko zdrowa i szczęśliwa mama jest w stanie zapewnić beztroskie i radosne dzieciństwo swoim pociechom. Ale zacznijmy od początku, tzn. pierwszego posiłku w ciągu dnia. Potem pójdzie już z górki.

(czytaj więcej)
0

Doręczanie listów poleconych bezpośrednio do rąk adresatów

Od 16 maja 2022 r., wychodząc# naprzeciw oczekiwaniom Klientów, Poczta Polska przywraca standardowy sposób doręczania wszystkich przesyłek listowych rejestrowanych bezpośrednio do adresata. Doręczanie zostało ograniczone podczas epidemii, kiedy przesyłki polecone niewymagające potwierdzenia odbioru były doręczane wyłącznie do skrzynek oddawczych, z uwagi na bezpieczeństwo Klientów i pracowników.

(czytaj więcej)