Dziś mamy 4 czerwca 2023, niedziela, imieniny obchodzą:

Fakty

03 czerwca 2023 6

Konferencja prasowa w Aura Parku. Dariusz Kurzawa omówił program PSL

W sobotni poranek na terenie centrum handlowego Aura Park przy ul. Mroteckiej w Nakle odbyła się# konferencja prasowa Polskiego Stronnictwa Ludowego. Uczestniczyli w niej sympatycy i członkowie partii - na czele z posłem na Sejm RP Dariuszem Kurzawą oraz prezesem Zarządu Powiatowego PSL Tomaszem Miłowskim.

(czytaj więcej)
03 czerwca 2023 19

Waldemar Chudzik nie jest już zastępcą burmistrza. Za nami sesja w Mroczy

2 czerwca w mroteckim ratuszu miała miejsce LX Sesja Rady Miejskiej. Tego dnia sprawujący dotychczas funkcję# zastępcy burmistrza Mroczy Waldemar Chudzik oficjalnie podziękował wszystkim za dotychczasową współpracę. Oznacza to, że obecnie - tymczasowo - gminą kierować będzie sekretarz Renata Jesionowska-Zawieja, natomiast Waldemar Chudzik powraca na stanowisko kierownika referatu Rolnictwa, Gospodarki Nieruchomościami i Ochrony Środowiska.

(czytaj więcej)
02 czerwca 2023 2

Loty szkoleniowe na obszarze powiatu. Trening lądowań i startów

Funkcjonująca w Jednostce Ratownictwa Specjalnego w Kowalewku lotnicza sekcja rozpoznania #zagrożeń prowadzi intensywne zajęcia doskonalące personel lotniczy.

(czytaj więcej)
01 czerwca 2023 0

Policjanci rozpoczęli akcję znakowania rowerów. Grawerowanie jest bezpłatne

Sezon rowerowy rozpoczął się na dobre i policjanci zachęcają użytkowników jednośladów do #ich znakowania. W nakielskiej komendzie rowery grawerowali dzielnicowi.

(czytaj więcej)
01 czerwca 2023 0

Rozbudowa i przebudowa oczyszczalni ścieków. Inwestycja zakończona

Rozbudowa i przebudowa oczyszczalni ścieków w mieście Kcynia- etap 1 jest bardzo# ważną inwestycją dla rozwoju naszego miasta. Rozbudowa oczyszczalni umożliwi odprowadzenie i oczyszczenie większej ilości ścieków z terenu naszej gminy i pozwoli na bardziej wydajną pracę. W tym momencie jest to nowoczesna i zmodernizowana oczyszczalnia.

(czytaj więcej)
01 czerwca 2023 2

Konkurencja strzelania z broni etatowej. Żołnierze w Kowalewku

Wychodząc naprzeciw potrzebom Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej oraz dzięki wieloletniej działalności #JRS Kowalewko na rzecz obronności kraju w ramach współpracy wzajemnej jedna z konkurencji została przeprowadzona na strzelnicy Mundurowego Klubu Strzeleckiego funkcjonującego w strukturach jednostki z Kowalewka.

(czytaj więcej)
01 czerwca 2023 33

Sprawa burmistrza Mroczy i skarbniczki. Zapadł prawomocny wyrok

24 maja w Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy odbyła się rozprawa odwoławcza przeciwko #burmistrzowi Mroczy Leszkowi K. oraz byłej skarbniczce gminy Małgorzacie K.-G. Dzień później ogłoszony został prawomocny wyrok.

(czytaj więcej)
31 maja 2023 3

Podsumowanie kwalifikacji wojskowych. Przed komisją stawiło się 487 osób

31 maja w sali konferencyjnej Przystani Powiat Nakielski dokonano podsumowania# tegorocznej kwalifikacji wojskowej, która przeprowadzona była w dniach od 8 do 26 maja bieżącego roku.

(czytaj więcej)
31 maja 2023 0

Ks. Albert Grudzka odprawił mszę prymicyjną. Nowy kapłan w diecezji

26 maja podczas mszy świętej w Bydgoskiej Katedrze przy ul. Farnej miała miejsce uroczystość #przyjęcia Święceń Kapłańskich przez pochodzącego z parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Nakle ks. Alberta Grudzkę.

(czytaj więcej)
31 maja 2023 0

Wizyta w Raciborzu. Współpraca z zaprzyjaźnionym powiatem

Od wtorku 23 maja do czwartku 25 maja delegacja naszego powiatu gościła #w zaprzyjaźnionym powiecie raciborskim.

(czytaj więcej)
31 maja 2023 0

Tańszy prąd na potrzeby oświetlenia ulicznego. Podpisano umowę

Bydgoska Grupa Zakupowa, której członkiem jest także Gmina Kcynia, będzie kupować prąd #niezbędny do oświetlenia od spółki ProNatura, która wytwarza energię w procesie przetwarzania odpadów komunalnych.

(czytaj więcej)
31 maja 2023 6

„Idziemy w dobrą stronę”. Zgoda na wyjście dwóch gmin ze spółki

Po długoletnim konflikcie i sądowej batalii władze samorządowe zdecydowały o tym, że polubownie# załatwią sprawę. Chodzi o wyjście dwóch gmin ze spółki Komunalne Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Szubinie.

(czytaj więcej)
30 maja 2023 0

Odpust ku czci Królowej Krajny. Nie zabrakło wiernych z naszego powiatu

„Połóż dzisiaj ucho do serca Matki, a rękę do swojego i posłuchaj, poczuj, czy obydwa biją tak samo”# – mówił w Górce Klasztornej bp Dariusz Kałuża MSF.

(czytaj więcej)
30 maja 2023 0

Służba Więzienna na festynie dla dzieci. Szereg atrakcji i niespodzianek

Na terenie Potulic odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka, który jest już tradycją! Funkcjonariusze #Służby Więziennej z Zakładu Karnego w Potulicach zapewnili najmłodszym szereg atrakcji i niespodzianek.

(czytaj więcej)
30 maja 2023 0

Inwestycje zakończone i w trakcie realizacji. Rewitalizacja parku

Trwa inwestycja polegająca na remoncie i przebudowie siedziby GCKiB, która dofinansowana jest #środkami pochodzącymi z Polskiego Ładu. Przedsięwzięcie będzie kosztowało 7 788 363,08 zł brutto. Dofinansowanie z Polskiego Ładu stanowi 4 500 000,00zł, pozostała kwota (3 288 363,08 zł) będzie finansowana ze środków własnych.

(czytaj więcej)
30 maja 2023 0

"Kcynia gminą aktywnych seniorów” . Realizacja projektu zakończona

Zakończyliśmy realizację projektu „Kcynia gminą aktywnych seniorów!” #dofinansowanego przez Fundację BGK w Ogólnopolskim Konkursie „Generacja 6.0”. Realizatorem działań była Gmina Kcynia. Projekt odbywał się przy współudziale partnerskim Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni. Uczestniczyło w nim 20 mieszkańców Gminy Kcynia w wieku 60+.

(czytaj więcej)
29 maja 2023 22

"Zjawisko budzi obawy". Wędkarze zaniepokojeni śniętymi rybami

Zaniepokojeni informacjami od wędkarzy na temat śniętych ryb w Noteci, wybraliśmy się #krajakami sprawdzić co się dzieje.

(czytaj więcej)
29 maja 2023 0

Spotkanie członków PSL. Podziękowanie dla Ryszarda Bagnerowskiego

Wczoraj, 28 maja 2023 r. w Święto Zesłania Ducha Świętego (drugie pod względem ważności w #kościele katolickim), w powiecie nakielskim członkowie i sympatycy Polskiego Stronnictwa Ludowego obchodzili Święto Ludowe. To tradycja sięgająca aż 1904 roku, a jego pierwsze obchody odbywały się pod hasłem „żywią i bronią”, które przetrwało na niektórych zielonych sztandarach do dzisiaj.

(czytaj więcej)
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

"Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem ferii zachęcamy do zapoznania się z# „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

(czytaj więcej)
0

Niecodzienny gość w szubińskim komisariacie. Dźwięki spod sufitu

Pod sufitem piwnicy komisariatu w Szubinie, utknął wróbel. Na świergot uwięzionego ptaka zwrócił #uwagę dzielnicowy, który pomógł wydostać się zwierzęciu z potrzasku i wypuścił na wolność.

(czytaj więcej)