Dziś mamy 30 listopada 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Fakty

29 listopada 2020 1

II – ligowcy rozegrali kolejną kolejkę. Mocny finisz drużyny Eurobac

W hali sportowej w Paterku odbyła się 2 kolejka tegorocznych zmagań w Nakielskiej Halowej II #Lidze Piłki Nożnej. Tylko jedno spotkanie okazało się wyrównane, a o końcowym wyniku zdecydowało ostatnie 30 sekund.

(czytaj więcej)
29 listopada 2020 2

Mniej zakażonych, mniej zmarłych. Sprawdź dzisiejszy raport

29 listopada Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 11 483 nowych #potwierdzonych #przypadkach koronawirusa w Polsce. Z powodu COVID19 zmarło 46 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 237 osób – łącznie 283.

(czytaj więcej)
28 listopada 2020 7

Koronawirus. 44 nowe zakażenia w powiecie nakielskim. Nikt nie zmarł

W dniu dzisiejszym Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 15 362 nowych #potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Z powodu COVID19 zmarły 152 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 522 osoby – łącznie 674.

(czytaj więcej)
27 listopada 2020 2

Rozmowa z Magdaleną Karwecką. Najlepszy terapeuta województwa

Rozmowa z Magdaleną Karwecką, terapeutką w Warsztacie Terapii Zajęciowej# Pod Dębem w Paterku w powiecie nakielskim, laureatką nagrody zarządu województwa dla najlepszych terapeutów województwa.

(czytaj więcej)
27 listopada 2020 17

Obradowali kcyńscy radni. Dokonano zmian w budżecie

Także w gminie Kcynia obradowali wczoraj radni. XXVII sesja odbyła się# w trybie zdalnym. Podczas niej podjęto kilka uchwał a radni zadawali burmistrzowi pytania.

(czytaj więcej)
27 listopada 2020 6

Od jutra otwarte galerie handlowe. Co sądzicie o tym pomyśle? (sonda)

Już od jutra będziemy mogli zrobić zakupy w# galeriach i parkach handlowych oraz skorzystać z punktów usług w tych placówkach. Jednak cały czas musimy pamiętać o zasadach ścisłego reżimu sanitarnego.

(czytaj więcej)
27 listopada 2020 6

Ponad 1300 zakażeń koronawirusem w województwie. Sprawdź raport!

W dniu dzisiejszym Ministerstwo Zdrowia poinformowało o# 17 060 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Z powodu COVID19 zmarło 112 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 467 osoby – łącznie 579.

(czytaj więcej)
27 listopada 2020 0

Prezenty dla nakielskich mundurowych. Poprawa bezpieczeństwa pieszych

250 kamizelek odblaskowych i 400 opasek otrzymali nakielscy policjanci ze# Starostwa Powiatowego. Przekazane świecące elementy będą wykorzystywane podczas działań ukierunkowanych na poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów.

(czytaj więcej)
27 listopada 2020 0

Petycja mieszkańców do burmistrza. Proszą o rozbudowę sieci wodociągowej

Osoby, które posiadają działki w Kcyni przy ulicy Witosa przygotowali petycję#, której adresatem jest burmistrz Kcyni Marek Szaruga. Mieszkańcy wystosowali w niej prośbę o rozbudowę sieci wodociągowej. Chodzi o odcinek o długości ok. 160 m.

(czytaj więcej)
26 listopada 2020 4

Nowe zakażenia i zgony. Statystyki o COVID-19 z dnia 26 listopada

26 listopada Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 16 687 nowych potwierdzonych #przypadkach koronawirusa w Polsce. Z powodu COVID19 zmarło 78 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 502 osoby – łącznie 580.

(czytaj więcej)
26 listopada 2020 6

Kolej Plus. 6 projektów z województwa zakwalifikowanych do II etapu naboru

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zakończyły ocenę formalną wniosków zgłoszonych do #Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej + do 2028 roku. 79 zgłoszonych propozycji spełnia kryteria i cele Programu i może być zakwalifikowanych do II etapu naboru. Wśród nich znalazło się 6 projektów z województwa kujawsko-pomorskiego. Teraz zadaniem samorządów będzie m.in. opracowanie wstępnych studiów planistyczno-prognostycznych projektów zwiększających dostępności do kolei.

(czytaj więcej)
26 listopada 2020 4

Będzie dodatkowa niedziela handlowa. Zakupy zrobimy też w Mikołajki

W grudniu przewidziane są dwie niedziele handlowe - 13 i 20 grudnia 2020 r. Jednak, by #zmniejszyć liczbę klientów w okresie świątecznym, rząd chce wprowadzić dodatkową niedzielę handlową 6 grudnia.

(czytaj więcej)
26 listopada 2020 7

Aktualna sytuacja w szpitalach. Instalowany jest zbiornik z tlenem

Sytuacja w szpitalu w Nakle i Szubinie obecnie jest stabilna. Nadal zajęte są wszystkie #łóżka dla pacjentów z koronawirusem.

(czytaj więcej)
26 listopada 2020 0

Ratunek dla gastronomii i klubów fitness. Na jakie wsparcie mogą liczyć te branże?

Marszałek Piotr Całbecki ogłosił 25 listopada zakres i zasady wsparcia samorządu województwa #dla branży gastronomicznej i branży fitness. Placówki gastronomiczne oraz ośrodki budowania formy i poprawy kondycji fizycznej będą się mogły ubiegać o granty na utrzymanie lub przywrócenie miejsc pracy oraz pożyczki udzielane na weksel in blanco. Przygotowujemy też kampanię promującą kupowanie jedzenia na wynos.

(czytaj więcej)
25 listopada 2020 0

16 dni działań. Trwa Międzynarodowa Kampania Przeciw Przemocy

Szacunek. Zrozumienie. Miłość. Wartości te nie zawsze stanowią fundament rodziny. #Co zatem dzieje się w relacji, której istotą z biegiem czasu staje się kontrola, dominacja i przemoc? Co decyduje o tym, że najbliższa osoba staje się wrogiem i niszczy bliskie osoby psychicznie i fizycznie? Statystyki pokazują, iż na koniec 2019 roku karę pozbawienia wolności za znęcanie się odbywało 4,5 tys. skazanych. Wyzwala to konieczność systematycznego podejmowania działań resocjalizacyjnych wobec sprawców przemocy domowej. Sama izolacja nie rozwiązuje całkowicie problemu. Od 25 listopada do 10 grudnia 2020 roku, czyli dokładanie 16 dni, trwa Międzynarodowa Kampania Przeciw Przemocy – to szczególnie ważny czas.

(czytaj więcej)
25 listopada 2020 6

Koronawirus. 1321 nowych zakażeń w województwie, 35 osób zmarło

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 15 362 nowych potwierdzonych #przypadkach koronawirusa w Polsce. Z powodu COVID19 zmarły 152 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 522 osoby – łącznie 674.

(czytaj więcej)
25 listopada 2020 1

KPUW nie będzie już przekazywać codziennych raportów o koronawirusie

Od wczoraj zmienił się sposób raportowania statystyk dotyczących COVID-19. #Stacje sanitarno-epidemiologiczne nie będą już przekazywać statystyk dla województw i powiatów. Wynika to z zakazu Głównego Inspektora Sanitarnego i dotyczy całego kraju.

(czytaj więcej)
24 listopada 2020 13

Wielka wygrana w "Mini Lotto" w Nakle. Szczęśliwiec wygrał 173 790 zł

W sobotni wieczór do grona zwycięzców w "Mini Lotto" dołączyła kolejna osoba#, która wysłała swój kupon w nakielskiej kolekturze przy ulicy Kilińskiego 8. Szczęśliwiec ten wygrał 173 790 złotych.

(czytaj więcej)
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)