Dziś mamy 8 sierpnia 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Rolnictwo

30 lipca 2022 2

Pomoc na zalesianie lub zadrzewianie śródpolne. 1 sierpnia ostatnim dniem ubiegania się o wsparcie

Tylko do 1 sierpnia 2022 r. – rolnicy mogą starać się o pomoc# finansową na zalesianie lub na tworzenie zadrzewień śródpolnych. Wsparcie to finansowane jest z PROW 2014-2020. Dotychczas do ARiMR wpłynęło 168 wniosków o ten rodzaj pomocy.

(czytaj więcej)
29 lipca 2022 0

Bezpieczeństwo pożarowe i pracy podczas żniw. Apel straży do rolników

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w# Nakle nad Notecią apeluje do wszystkich rolników oraz osób wykonujących prace polowe, aby podczas tegorocznych żniw przestrzegali zasad, które mają wpływ na szerokorozumiane bezpieczeństwo.

(czytaj więcej)
26 lipca 2022 0

Ostatnie kilka dni na złożenie wniosku. Dofinansowanie dla właścicieli lasów

Tylko do 29 lipca 2022 r. w ARiMR będzie można wnioskować o przyznanie pomocy na Inwestycje # zwiększające odporność ekosystemów leśnych i ich wartość dla środowiska. Działanie finansowane jest z budżetu PROW na lata 2014-2020. Do 26 lipca, w ramach trwającego naboru, ARiMR zarejestrowała 103 wnioski

(czytaj więcej)
19 lipca 2022 0

Bioasekuracja. Coraz mniej czasu na złożenie wniosku

Tylko do 22 lipca 2022 r. hodowcy trzody chlewnej mogą ubiegać się o refundację wydatków # poniesionych na działania związane z bioasekuracją. Dotychczas do ARiMR wpłynęło 486 wniosków o to wsparcie.

(czytaj więcej)
18 lipca 2022 0

KRUS ostrzega. Uwaga na próby oszustwa

W związku z docierającymi do Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informacjami o # działaniach oszustów podszywających się pod pracowników KRUS informujemy, że ubezpieczeni i świadczeniobiorcy Kasy obsługiwani są przede wszystkim w siedzibach oddziałów regionalnych i placówek terenowych Kasy.

(czytaj więcej)
14 lipca 2022 8

Rada Kobiet w rolnictwie z nowymi członkiniami. Uroczyste wręczenie powołań

Przed rozpoczęciem V posiedzenia Rady Kobiet w rolnictwie odbyło #się uroczyste wręczenie powołań nowym członkiniom tego organu pomocniczego Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Rada Kobiet powstała z potrzeby ich szerszego zaangażowania się w sprawy kobiet z terenów wiejskich.

(czytaj więcej)
13 lipca 2022 1

Upływa termin złożenia wniosków przez producentów świń. Ile wpłynęło ich do tej pory?

Do 15 lipca 2022 r. można się ubiegać w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o # dofinansowanie w ramach „Nadzwyczajnej pomocy dostosowawczej dla producentów świń”. Nabór rozpoczął się 2 lipca. Do 12 lipca złożono 8,3 tys. wniosków o pomoc – najwięcej w woj. wielkopolskim, kujawsko-pomorskim i łódzkim.

(czytaj więcej)
11 lipca 2022 3

Dopłaty do nawozów. Rozpoczęła się wypłata pomocy

Do 31 maja 2022 r. rolnicy mogli ubiegać się o przyznanie dofinansowania do zakupu nawozów # mineralnych. Do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa trafiło blisko 427 tys. wniosków o to wsparcie. 11 lipca rozpoczęła się wypłata pomocy.

(czytaj więcej)
10 lipca 2022 1

Posadź las, wykonaj zadrzewienie weź pieniądze z ARiMR. Nabór wniosków na półmetku

Trwa przyjmowanie wniosków o wsparcie na zalesianie# i tworzenie terenów zalesionych finansowane z budżetu PROW 2014-2020. W tym roku można ubiegać się również o dofinansowanie na tworzenie zadrzewień śródpolnych.

(czytaj więcej)
07 lipca 2022 3

Walka z ASF. Wykonano barierę zapachową

Jedną z metod walki z Afrykańskim Pomorem Świń (ASF), który # jest m.in.przenoszony przez dziki, stanowi tworzenie tzw. barier zapachowych. Wykonuje się je poprzez opryski.

(czytaj więcej)
06 lipca 2022 0

Pomoc dla producentów trzody chlewnej. Wnioski tylko do 15 lipca

Do 15 lipca 2022 r. można się ubiegać w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o # dofinansowanie w ramach „Nadzwyczajnej pomocy dostosowawczej dla producentów świń”. Do 4 lipca 2022 r. złożono 228 wniosków o pomoc.

(czytaj więcej)
04 lipca 2022 3

Dni Pola w Minikowie. Zobacz (film)

W dniach 2-3 lipca na terenie Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie odbyły się Dni Pola. Zachęcamy do obejrzenia relacji filmowej z pierwszego dnia.

(czytaj więcej)
03 lipca 2022 0

Dni Pola trwają. Nagrodzono młodych hodowców

Dnia Pola w Minikowie trwają. W niedzielę, 3 lipca na terenie Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka # Doradztwa Rolniczego w Minikowie nie brakuje kolejnych ciekawych wydarzeń.

(czytaj więcej)
03 lipca 2022 0

Pierwszy dzień targów w Minikowie. Tłumy zwiedzających

Wczoraj odbył się pierwszy dzień targów w Minikowie, które ściągnęło tłumy ludzi zainteresowanych # agroturystyką. To cykliczne, międzynarodowe wydarzenie, co roku sprowadza wystawców i hodowców z całej Polski.

(czytaj więcej)
29 czerwca 2022 1

Dopłaty bezpośrednie w roku 2022. Złożono ponad 1,261 mln wniosków

27 czerwca 2022 r. był ostatni dniem, w którym można# było ubiegać się o przyznanie płatności bezpośrednich i obszarowych z PROW za 2022 rok. Wnioski można było składać tylko przez internet od 15 marca br.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2022 2

Drugi dzień prezentacji roślin uprawnych. Zaprezentowano najnowszą ofertę

Dwa dni temu rolnicy i gospodarze, pojawili się na # polach aby przejrzeć ofertę roślin uprawnych jednej z firm. Wczoraj przyjechały media, aby tak samo jak gospodarze, zapoznać się z nowościami.

(czytaj więcej)
22 czerwca 2022 1

Można składać wnioski o "pomoc klęskową". Nabór niedługo się kończy

16 czerwca br. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła nabór wniosków od # rolników, których uprawy zostały zniszczone w 2021 r. w wyniku niekorzystnych zjawisk atmosferycznych. Dokumenty będą przyjmowane w biurach powiatowych ARiMR do 30 czerwca br.

(czytaj więcej)
21 czerwca 2022 3

Prezentacja roślin uprawnych w Nakle. Gospodarze mieli co oglądać

Do Nakła przyjechali gospodarze z i poza powiatu nakielskiego# aby przejrzeć nowości na rynku roślin uprawnych. Dzisiaj (21 czerwca) o 11:00 obok skrzyżowania DK10 i ul. Olszewskiej przybyło ponad 60 osób.

(czytaj więcej)
0

Wakacje. Czy to dobra pora na początek inwestycji?

W kontekście inwestowania w nieruchomości nie istnieją takie pojęcia# jak lepszy i gorszy czas. Rynek ulega pewnym prawom sezonowości, ale wszystko zależy od tego, czy inwestor dostrzega szansę na zysk. Kiedy pojawia się okazja, trzeba ją wykorzystać. Czasem jest to szczęśliwe zrządzenie losu, ale doświadczeni inwestorzy nieustannie pracują nad tym, aby nic im nie umknęło. Perełka inwestycyjna nie będzie czekać na niezdecydowanego kupca, a szansa często jest tylko jedna. I w żadnej mierze nie wynika z sezonu czy pory roku, a przynajmniej nie dosłownie. Wakacje to tak samo dobry moment na świetną inwestycję, jak okres zimowy czy wiosenny. Jeżeli inwestor nie czuje się pewnie na rynku nieruchomości, ma do wyboru także inne, ciekawe opcje.

(czytaj więcej)
0

Zaprowadź dziecko na bilans zdrowia. Czy badanie jest obowiązkowe?

Bilans zdrowia to okresowe profilaktyczne badanie przeprowadzane na# różnych etapach życia. Pozwala sprawdzić, czy Twoje dziecko rozwija się prawidłowo oraz wcześnie wykryć wady rozwojowe i choroby.

(czytaj więcej)
0

Przezorny zawsze ubezpieczony. Czyli jak zadbać o swoje pieniądze na zagranicznym urlopie?

Wakacje to czas relaksu i odpoczynku od zmartwień – przynajmniej w teorii#, niestety w praktyce bywa różnie. Statystyki pokazują, że w popularnych wakacyjnych destynacjach jak Hiszpania czy Portugalia kradzież zdarza się aż 7 razy częściej niż w Polsce[1]. Co więcej, sezon letni sprzyja tego typu przestępstwom. Pochłonięci wypoczynkiem zdarza się, że zapominamy o „pilnowaniu portfela”, a przecież złodzieje „nie robią sobie wolnego”. Dlatego dobrze jeszcze przed wyjazdem pomyśleć o tym, jak ochronić się przed tego typu przestępstwami. O czym warto pamiętać? Radzą eksperci Związku Firm Pośrednictwa Finansowego (ZFPF).

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)