Dziś mamy 18 września 2020, piątek, imieniny obchodzą:

Rolnictwo

17 września 2020 0

Rolniku. Dokonaj samospisu i odbierz promocyjny zestaw

Miło jest coś dostać. Rolniku! Trwa Powszechny Spis Rolny. Wystarczy wejść na #stronę spisrolny.gov.pl, dokonać samospisu i obowiązek spełniony. Dodatkowo jeśli przyjdziesz do Gminnego Biura Spisowego mieszczącego się przy ul. Dworcowej 8 w Kcyni (Referat Rolnictwa) i pokażesz potwierdzenie, że dokonałeś samospisu otrzymasz zestaw promocyjny. Do dzieła.

(czytaj więcej)
02 września 2020 1

Rusza pomoc dla rolników szczególnie dotkniętych kryzysem COVID-19

Od 9 do 30 września 2020 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie #przyjmowała wnioski o przyznanie pomocy dla rolników szczególnie dotkniętych kryzysem COVID-19. Wsparcie finansowane jest z PROW na lata 2014-2020.

(czytaj więcej)
31 sierpnia 2020 1

Chcesz przekazać lub sprzedać gospodarstwo? Weź premię z PROW

Właściciel małego gospodarstwa, który zdecyduje się zakończyć działalność rolniczą i przekazać lub# sprzedać swoją ziemię oraz inwentarz innemu rolnikowi, może od 30 września br. ubiegać się w ARiMR o specjalną rekompensatę z PROW 2014-2020.

(czytaj więcej)
29 sierpnia 2020 0

Rekompensata strat za klęski żywiołowe i ASF. Kończy się nabór wniosków

W poniedziałek 31 sierpnia 2020 r. mija termin na złożenie wniosków przez rolników, którzy #ponieśli w gospodarstwach straty spowodowane klęskami żywiołowymi bądź wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń, i chcą skorzystać ze wsparcia finansowego w ramach PROW 2014-2020.

(czytaj więcej)
12 sierpnia 2020 4

Producenci rolni, którzy zaprzestali produkcji świń, mogą liczyć na pomoc

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa udziela pomocy producentom rolnym, #którzy zaprzestali produkcji świń w związku z otrzymanym zakazem utrzymywania w gospodarstwie świń lub ich wprowadzania do gospodarstwa, wydanym w związku z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń.

(czytaj więcej)
29 lipca 2020 0

Prywatny las z dotacją. Od 3 sierpnia rolnicy mogą ubiegać się o pomoc

Rolnicy, którzy posiadają las, mogą ubiegać się w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji #Rolnictwa o dotację z PROW na lata 2014-2020. Od 3 sierpnia do 11 września 2020 r. biura powiatowe ARiMR będą przyjmowały wnioski o przyznanie pomocy na inwestycje zwiększające odporność ekosystemów leśnych i ich wartość dla środowiska.

(czytaj więcej)
27 lipca 2020 1

Posadź własny las i weź pieniądze. Nabór wniosków dobiega końca

Jeszcze tylko w tym tygodniu, rolnicy którzy chcą posadzić na swoich gruntach las, mogą #składać wnioski o dofinansowanie. - Biura powiatowe ARiMR przyjmują dokumenty do końca lipca – przypomina rzecznik prasowy Agencji Paweł Mucha

(czytaj więcej)
24 lipca 2020 0

Krajowe Dni Pola 2021. Umowy podpisane między KPODR I UTP

22 lipca 2020 roku w Bydgoszczy w siedzibie Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego miało miejsce podpisanie# umowy pomiędzy Kujawsko-Pomorskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Minikowie a Uczelnią. Przedmiotem podpisanej umowy jest wspólna organizacja przyszłorocznej edycji Krajowych Dni Pola 2021. Ze strony UTP umowę podpisał prof. Tomasz Topoliński Rektor, KPODR reprezentował Dyrektor – dr Ryszard Zarudzki.

(czytaj więcej)
23 lipca 2020 0

300 tys. zł na odtworzenie potencjału gospodarstwa. Wnioski do 31 sierpnia

Rolnicy, którzy ponieśli w gospodarstwach straty spowodowane klęskami żywiołowymi #bądź wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń, mają czas do 31 sierpnia 2020 r., by złożyć wnioski i skorzystać ze wsparcia finansowego w ramach PROW na lata 2014-2020.

(czytaj więcej)
19 lipca 2020 4

Mięso będzie znakowane flagą kraju pochodzenia. Zmiany od 30 września

30 września br. wejdą w życie przepisy nakładające obowiązek znakowania mięsa #sprzedawanego na wagę grafiką przedstawiającą flagę kraju pochodzenia produktu.

(czytaj więcej)
10 lipca 2020 1

Wątpliwości ws. VAT w rolnictwie. Wyjaśnienia ministerstwa

Od kilku dni trwa jakaś zorganizowana akcja# dezinformacji. Ilość kłamstw jakie się ukazują na temat VAT-u na produkty związane z rolnictwem jest przerażająca – stwierdził minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski.

(czytaj więcej)
25 czerwca 2020 0

Pomoc suszowa dla utrzymujących stawy hodowlane. Wnioski od 1 lipca!

Rolnicy, którzy w związku z wystąpieniem suszy lub powodzi# w 2019 r. ponieśli straty w chowie lub hodowli ryb słodkowodnych, będą mogli ubiegać się w ARiMR o wsparcie. 1 lipca 2020 r. ruszy nabór wniosków. Można je będzie składać do 15 lipca 2020 r . w biurach powiatowych Agencji.

(czytaj więcej)
24 czerwca 2020 0

Kończy się czas na złożenie wniosków. Rolniku masz czas do końca czerwca

W przyszłym tygodniu, 30 czerwca 2020 r., upływa termin składania wniosków# o wsparcie finansowe na „Modernizację gospodarstw rolnych (obszar D)” oraz „Restrukturyzację małych gospodarstw”.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2020 0

Apel do rolników! Podczas żniw przestrzegajcie zasad bezpieczeństwa

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią apeluje do wszystkich# rolników oraz osób wykonujących prace polowe, aby podczas tegorocznych żniw zachowali szczególną ostrożności i przestrzegali zasad, które mają wpływ na bezpieczeństwo.

(czytaj więcej)
18 czerwca 2020 2

"Nadrabiamy opóźnienie." ARIMR kontynuuje wypłatę pomocy suszowej

ARiMR kontynuuje wypłatę pomocy suszowej dla rolników, których gospodarstwa ucierpiały #w wyniku wystąpienia w 2019 roku niekorzystnych zjawisk atmosferycznych. Komisja Finansów Publicznych dokonała przesunięć środków, Premier podpisał Uchwałę Rady Ministrów, a Minister Rolnictwa podpisał i przekazał ARiMR odpowiednią umowę.

(czytaj więcej)
11 czerwca 2020 0

PSP i ARIMR wzmocniły współpracę. Będą przeciwdziałać wypalaniu traw

10 czerwca 2020 r. Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Tomasz #Nowakowski oraz Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Andrzej Bartkowiak podpisali w centrali ARiMR w Warszawie porozumienie o współpracy.

(czytaj więcej)
05 czerwca 2020 0

Koła gospodyń wiejskich mogą składać wnioski o pomoc. Nabór do 30 września

Rok 2020 jest trzecim z rzędu, w którym koła gospodyń wiejskich mogą ubiegać się#w ARiMR o dotację na swoją działalność. Nabór wniosków rozpoczął się 5 czerwca 2020 r. i potrwa do 30 września 2020 r., chyba że wcześniej wyczerpana zostanie tegoroczna pula środków przewidziana na ten cel, która wynosi 40 mln zł. O pomoc można ubiegać się w biurach powiatowych Agencji.

(czytaj więcej)
03 czerwca 2020 0

Wsparcie grup producentów rolnych i organizacji producentów. Rusza nabór

Nawet 100 tys. euro rocznie może otrzymać uznana przez ARiMR grupa producentów #rolnych lub organizacja producentów. 19 czerwca rusza 7. nabór wniosków w ramach działania 9 – „Tworzenie grup producentów i organizacji producentów” finansowanego z budżetu PROW 2014-2020. Wnioski będą przyjmowały oddziały regionalne ARiMR. Ostatnim dniem na ich złożenie będzie 17 sierpnia 2020 r.

(czytaj więcej)
0

Jakie są najpopularniejsze imiona? Najnowsze zestawienie

Mamy zmianę na pozycji lidera, a dokładnie# liderki, wśród najpopularniejszych imion nadawanych dziewczynkom! W męskiej kategorii zmian brak. Sprawdźcie, jakie imiona – w pierwszym półroczu tego roku – rodzice nadawali swoim dzieciom najczęściej.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Sycąca, aromatyczna i smaczna. Przepis na krem z dyni z czerwoną soczewicą

Rozgrzewająca zupa krem z dyni to jesienny klasyk na naszych stołach.# Sycąca, aromatyczna i niezwykle smaczna.

(czytaj więcej)