Dziś mamy 30 listopada 2022, środa, imieniny obchodzą:

Rolnictwo

17 listopada 2022 3

„Zarządzanie ryzykiem”. Dofinansowanie dla hodowców z działalnością

Drugi w tym roku nabór wniosków o przyznanie pomocy finansowej w ramach działania „Zarządzanie ryzykiem” będzie prowadzony od #1 grudnia do 30 grudnia 2022 r. W Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 przewidziano na to działanie ponad 108 mln euro.

(czytaj więcej)
16 listopada 2022 0

Pomoc dla rodzin rolniczych. Wydłużono termin składania wniosków

Do 23 listopada 2022 r. został wydłużony termin składania wniosków o przyznanie pomocy finansowej w zakresie wsparcia finansowego rodzin,# którym zagraża utrata płynności finansowej w związku z wystąpieniem w gospodarstwie rolnym w 2022 r. szkód spowodowanych niekorzystnymi zjawiskami atmosferycznymi.

(czytaj więcej)
04 listopada 2022 1

Pomoc dla rodzin rolniczych. Wnioski do 15 listopada

Do 15 listopada 2022 r. trwa nabór wniosków o przyznanie pomocy finansowej# w zakresie wsparcia finansowego rodzin, którym zagraża utrata płynności finansowej w związku z wystąpieniem w gospodarstwie rolnym w 2022 r. szkód spowodowanych niekorzystnymi zjawiskami atmosferycznymi.

(czytaj więcej)
26 października 2022 0

Zarządzanie ryzykiem. 31 października ostatnim dniem na złożenie wniosków

O dopłaty do ubezpieczeń w ramach działania „Zarządzanie ryzykiem” z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 mogą się ubiegać# hodowcy drobiu, świń i bydła. Budżet przeznaczony na to wsparcie wynosi ponad 108 mln zł. Dotychczas Agencja zarejestrowała 78 wniosków, najwięcej – 13 – w województwie małopolskim. O dopłaty można ubiegać się do 31 października.

(czytaj więcej)
09 października 2022 13

Rolnicy pytają. Co z zużytymi oponami?

Podczas kampanii zebrań sołeckich w gminach naszego powiatu# często padało pytanie od rolników o to, co zrobić z oponami po działalności rolniczej.

(czytaj więcej)
18 września 2022 0

"Zarządzanie ryzykiem". Nabór rusza na koniec września

Nabór wniosków o przyznanie pomocy finansowej w # ramach działania „Zarządzanie ryzykiem” będzie prowadzony od 30 września do 31 października 2022 r. W Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 przewidziano ponad 108 mln euro na to działanie. Dofinansowanie może być przyznane hodowcom drobiu, bydła i świń, którzy mają zarejestrowaną działalność produkcyjną. Muszą oni oprócz tego posiadać prawo do nieruchomości, na terenie której prowadzą chów tych zwierząt.

(czytaj więcej)
15 września 2022 0

Wsparcie dla KGW. Nabór na ostatniej prostej

Tylko do 30 września 2022 r. koła gospodyń wiejskich mają czas na # ubieganie się o dofinansowanie na realizację zadań związanych z działalnością statutową. Dotychczas wnioski o przyznanie pomocy złożyło prawie 10,6 tys. kół gospodyń wiejskich na kwotę ponad 58 mln zł.

(czytaj więcej)
31 sierpnia 2022 0

Nowe kwoty przychodu od 1 września. KRUS informuje

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje#, że od 1 września 2022 r. zmieniają się kwoty miesięcznego przychodu powodujące zmniejszenie lub zawieszenie świadczeń emerytalno-rentowych.

(czytaj więcej)
26 sierpnia 2022 0

Usługi rolnicze i leśne. Jest jeszcze czas na złożenie wniosku

Do 21 października 2022 r. można ubiegać się o dofinansowanie# w zakresie rozwoju usług rolniczych i leśnych. Jest to pomoc udzielana w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej” z PROW 2014-2020. W tym naborze pomocą objęte zostały nowe rodzaje działalności, a złożone dotychczas wnioski opiewają na kwotę niemal 114 mln zł.

(czytaj więcej)
24 sierpnia 2022 4

Lokalna odpowiedź suszę i drożyznę. Zaprezentowano nową maszynę

Na terenie całej Europy panuje susza, a Unia Europejska zachęca# do niskoemisyjnego rolnictwa w ramach Europejskiego Zielonego Ładu (tzw. Green Deal). W myśl europejskich założeń powstał prototyp agregatu iPass, który dziś (24 sierpnia) został zaprezentowany w Śmielinie.

(czytaj więcej)
14 sierpnia 2022 2

Wypłata dopłat do nawozów. Ponad 1,67 mld zł przekazane rolnikom

Blisko 272 tys. rolników otrzymało do 12 sierpnia ponad 1,67 mld zł z tytułu #pomocy do zakupu nawozów mineralnych. ARiMR rozpoczęła wypłatę pieniędzy 11 lipca.

(czytaj więcej)
10 sierpnia 2022 0

Wyższe dopłaty do oprocentowania kredytów objętych gwarancją FGR

Rolnicy i przetwórcy sektora rolno-spożywczego #do końca 2022 r. mogą skorzystać z wyższych dopłat do oprocentowania kredytów objętych gwarancją Funduszu Gwarancji Rolnych.

(czytaj więcej)
30 lipca 2022 2

Pomoc na zalesianie lub zadrzewianie śródpolne. 1 sierpnia ostatnim dniem ubiegania się o wsparcie

Tylko do 1 sierpnia 2022 r. – rolnicy mogą starać się o pomoc# finansową na zalesianie lub na tworzenie zadrzewień śródpolnych. Wsparcie to finansowane jest z PROW 2014-2020. Dotychczas do ARiMR wpłynęło 168 wniosków o ten rodzaj pomocy.

(czytaj więcej)
29 lipca 2022 0

Bezpieczeństwo pożarowe i pracy podczas żniw. Apel straży do rolników

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w# Nakle nad Notecią apeluje do wszystkich rolników oraz osób wykonujących prace polowe, aby podczas tegorocznych żniw przestrzegali zasad, które mają wpływ na szerokorozumiane bezpieczeństwo.

(czytaj więcej)
26 lipca 2022 0

Ostatnie kilka dni na złożenie wniosku. Dofinansowanie dla właścicieli lasów

Tylko do 29 lipca 2022 r. w ARiMR będzie można wnioskować o przyznanie pomocy na Inwestycje # zwiększające odporność ekosystemów leśnych i ich wartość dla środowiska. Działanie finansowane jest z budżetu PROW na lata 2014-2020. Do 26 lipca, w ramach trwającego naboru, ARiMR zarejestrowała 103 wnioski

(czytaj więcej)
19 lipca 2022 0

Bioasekuracja. Coraz mniej czasu na złożenie wniosku

Tylko do 22 lipca 2022 r. hodowcy trzody chlewnej mogą ubiegać się o refundację wydatków # poniesionych na działania związane z bioasekuracją. Dotychczas do ARiMR wpłynęło 486 wniosków o to wsparcie.

(czytaj więcej)
18 lipca 2022 0

KRUS ostrzega. Uwaga na próby oszustwa

W związku z docierającymi do Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informacjami o # działaniach oszustów podszywających się pod pracowników KRUS informujemy, że ubezpieczeni i świadczeniobiorcy Kasy obsługiwani są przede wszystkim w siedzibach oddziałów regionalnych i placówek terenowych Kasy.

(czytaj więcej)
14 lipca 2022 7

Rada Kobiet w rolnictwie z nowymi członkiniami. Uroczyste wręczenie powołań

Przed rozpoczęciem V posiedzenia Rady Kobiet w rolnictwie odbyło #się uroczyste wręczenie powołań nowym członkiniom tego organu pomocniczego Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Rada Kobiet powstała z potrzeby ich szerszego zaangażowania się w sprawy kobiet z terenów wiejskich.

(czytaj więcej)
0

Nadzieje polskich kibiców. Dzisiaj Polska zagra z Meksykiem

Rozpoczęcie mundialu rozpaliło nadzieje polskich kibiców. Sukces w meczu towarzyskim z Chile (1:0) dodał optymizmu #przed dzisiejszym spotkaniem z Meksykiem.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Mundial na dwa sposoby. Pytania do hiszpańskiego trenera

Mundial zaczęliśmy na dwa zupełnie różne sposoby. Reprezentacja Polski #od antyfutbolu w meczu z Meksykiem, w którym co prawda udało się wywalczyć punkt, ale murowaniem własnej bramki i graniem „lagą na Roberta” nie rozkochaliśmy w sobie koneserów dobrego futbolu. Hiszpanie z kolei zagrali mecz idealny, pokonując Kostarykę 7:0 i dominując pod każdym względem. Co mamy zrobić, żeby kiedyś zagrać w podobny sposób? Rady szukamy u hiszpańskiego trenera, który od siedmiu lat uczy futbolu polskie dzieci.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)