Dziś mamy 22 lutego 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

Konkursy

16 lutego 2024 0

Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2024. Ruszyła kolejna edycja konkursu

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza właścicieli #gospodarstw rolnych do udziału w XXI Ogólnokrajowym Konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne.

(czytaj więcej)
12 lutego 2024 0

"Śnieżny dekalog". Konkurs w ramach ogólnopolskiej akcji

W ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”#, której celami są promowanie odpowiedzialnych postaw osób przebywających na stoku oraz poszerzanie wiedzy na temat odpowiedzialności związanej z naruszeniem obowiązujących przepisów, wystartował konkurs plastyczno-filmowy pn. „Śnieżny Dekalog”. Zachęcamy do wykonania pracy plastycznej lub nagrania max. 60-sekundowego spotu na zobrazowanie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS).

(czytaj więcej)
12 lutego 2024 0

Konkurs dla dzieci rolników. „Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy”.

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego serdecznie zaprasza# dzieci rolników do udziału w V Ogólnopolskim Konkursie dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym „Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy”.

(czytaj więcej)
07 lutego 2024 0

"Powstanie Wielkopolskie oczyma dziecka". Uroczyste wręczenie nagród

Wręczyliśmy dziś nagrody w gminnym konkursie plastycznym# "Powstanie Wielkopolskie oczyma dziecka" zorganizowanym przez Urząd Miejski w Kcyni na okoliczność 105.rocznicy Powstania Wielkopolskiego.

(czytaj więcej)
07 lutego 2024 0

Najstarszy w Polsce konkurs sztuki ludowej. Artyści mogą zgłaszać prace

Szubiński Dom Kultury ogłosił kolejną, 62. edycję najstarszego w Polsce konkursu #sztuki ludowej, którego patronką jest Wanda Szkulmowska. Artyści mają czas na zgłoszenie swoich prac do 5 kwietnia.

(czytaj więcej)
06 lutego 2024 0

Konkurs ZUS dla uczniów podstawówek. Czekają atrakcyjne nagrody

Uczniowie szkół podstawowych mogą jeszcze przystąpić #do „Projektu z ZUS" , wziąć udział w konkursie i wygrać cenne nagrody. I etap konkursu odbędzie się 25 marca.

(czytaj więcej)
06 lutego 2024 0

Konkurs "Liturgia Benedicta". Wśród uczestników uczniowie z powiatu

„Wszystkie zagadnienia były dla mnie fascynujące i wniosły coś #do mojego życia” – mówiła Marta Lewandowska, zwyciężczyni diecezjalnego konkursu „Liturgia Benedicta”, którego finał miał miejsce w bydgoskim Zespole Szkół Katolickich – Pomniku Jana Pawła II.

(czytaj więcej)
05 lutego 2024 0

"Głoskowe rymowanki". Konkurs plastyczny dla dzieci z powiatu

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna #w Nakle nad Notecią Filia Dziecięca wraz z dyplomowanym logopedą mgr Natalią Malikowską, zaprasza dzieci z powiatu nakielskiego do udziału w konkursie plastycznym pn.: „Głoskowe rymowanki”.

(czytaj więcej)
31 stycznia 2024 0

"Powstanie Wielkopolskie oczyma dziecka". Wyłoniono laureatów konkursu

W dniu dzisiejszym komisja# w składzie: Rafał Woźniak Kierownik Referatu Edukacji, Promocji, Sportu i Kultury; Ilona Kurdelska – Dyrektor GCKiB; Jacek Gacki - plastyk oraz Anna Duda-Nowicka - pracownik RE dokonała oceny prac plastycznych zgłoszonych do gminnego konkursu pn. Powstanie Wielkopolskie oczyma dziecka.

(czytaj więcej)
26 stycznia 2024 0

Diecezjalny konkurs plastyczno-literacki. Wśród laureatów uczniowie z powiatu

Kilkadziesiąt osób z diecezji bydgoskiej wzięło udział w konkursie #„W rodzinie siła – dobro, miłość, odwaga. Wzrastanie w wierze na wzór błogosławionej Rodziny Ulmów”.

(czytaj więcej)
26 stycznia 2024 0

Gminny Konkurs Języka Angielskiego. Komisja wyłoniła zwyciezców

25 stycznia 2024 r. w Szkole Podstawowej #w Mycielewie odbył się Gminny Konkurs Języka Angielskiego „English Is Great” pod patronatem Burmistrza Kcyni.

(czytaj więcej)
22 stycznia 2024 0

"Powstanie Wielkopolskie oczyma dziecka". Można jeszcze składać prace

Do piątku czekamy na prace w konkursie plastycznym #"Powstanie Wielkopolskie oczyma dziecka".

(czytaj więcej)
13 stycznia 2024 0

"Zabytek Zadbany". Nabór zgłoszeń do tegorocznej edycji konkursu

Rozpoczął się nabór zgłoszeń do tegorocznej edycji konkursu# „Zabytek Zadbany”. Termin nadsyłania wniosków mija 14 lutego.

(czytaj więcej)
05 stycznia 2024 0

Konkurs plastyczny "Trzej Królowie". Prace poddane zostaną głosowaniu

Serdecznie zapraszamy dzieci do udziału w konkursie plastycznym „Trzej Królowie”.

(czytaj więcej)
03 stycznia 2024 0

Konkurs plastyczny. "Powstanie Wielkopolskie oczyma dziecka"

Dzieci i młodzież zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym# poświęconym Powstaniu Wielkopolskiemu.

(czytaj więcej)
22 grudnia 2023 0

"Moja opowieść wigilijna". Kto zwyciężył w tegorocznym konkursie?

Jak co roku Nakielski Ośrodek Kultury ogłasza konkurs plastyczno–literacki, którego tematem #przewodnim są święta Bożego Narodzenia.

(czytaj więcej)
20 grudnia 2023 0

"List do Świętego Mikołaja" oraz "Moja wymarzona choinka". Wyniki konkursów

W poniedziałek, 18 grudnia w Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki #w Kcyni było bardzo gwarno, wesoło i zabawnie. Otóż odbyło się podsumowanie konkursów bożonarodzeniowych tj. "List do Świętego Mikołaja" oraz "Moja wymarzona choinka", które ogłosiło nasze Centrum Kultury i wspólne kolędowanie z Zespołem Regionalnym Pałuki.

(czytaj więcej)
18 grudnia 2023 0

"Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku". Kolejna edycja ogólnopolskiej akcji

16 grudnia 2023 roku Biuro Prewencji KGP po raz kolejny zainaugurowało #ogólnopolską akcję informacyjno-edukacyjną pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.

(czytaj więcej)
0

"Bilans – trzecia pora roku". Senior w izolacji więziennej

Polskie społeczeństwo starzeje się, co ma swoje odzwierciedlenie# także w populacji skazanych. Funkcjonariusze Służby Więziennej wychodzą naprzeciw pojawiającym się potrzebom w zakresie podejmowania oddziaływań resocjalizacyjnych dostosowanych do osadzonych w wieku senioralnym. W Zakładzie Karnym w Potulicach rozpoczyna się kolejna edycja programu resocjalizacji sprzyjającego przygotowaniu do readaptacji społecznej seniorów pn. „Bilans – trzecia pora roku”.

(czytaj więcej)
0

Prace archeologiczne zakończone. Co kryła ziemia pod budynkami?

Na placu, po zburzonej części kompleksu budynków siedziby #komendy wojewódzkiej PSP, zakończyły się prace archeologiczne. W ubiegły piątek dokonano odbioru tych robót, co ostatecznie skończy się stosownym protokołem.

(czytaj więcej)
0

Program resocjalizacji w potulickiej jednostce. Zapobieganie skutkom izolacji

Kiedy zapada wyrok 25 lat pozbawienia wolności...# Kiedy zapada wyrok dożywotniego pozbawienia wolności.... Wyrok. Więzienie. Cela. Funkcjonariusz w mundurze. Dźwięk zamykanych krat. Dźwięk zamykanej celi. Czas. I jeszcze raz czas. Codzienność. Tu słowo wolność nabiera innego znaczenia. Niezbędne zatem jest podejmowanie adekwatnych oddziaływań wobec skazanych na długoterminowe kary pozbawienia wolności, to grupa osadzonych wymagająca szczególnej uwagi. Wychodząc naprzeciw potrzebom Zakład Karny w Potulicach już kolejny rok realizuje program resocjalizacji z zakresu zapobiegania negatywnym skutkom izolacji, zwłaszcza wobec skazanych odbywających długoterminowe kary pozbawienia wolności pn. Artefakt, który zajął I miejsce w Konkursie Dyrektora Generalnego Służby Więziennej na najlepszy program resocjalizacji.

(czytaj więcej)
0

Święto UMK w Toruniu. W 2023 roku mury uczelni opuściło 4 246 absolwentów

Toruńska Alma Mater obchodzi dziś (19 lutego) swoje święto. #W uroczystości uczestniczył marszałek Piotr Całbecki.

(czytaj więcej)